Jak to chodí s IVF, co hradí pojišťovna atd.?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janca895
Povídálka 42 příspěvků 04.10.14 19:55
jak to chodi s ivf,co hradi pojistovna atd.

Dobry den, mam velikou prosbu, potrebovala bych poradit, osvetlit a tak celkove povedet, jak je to s ivf.Jsem po odebrani obou vejcovodu kvuli mimodeloznimu tehotenstvi, tidis nemam jinou moznost nez umele oplodneni…jen nejak nechapu to jak a co hradi pojistovna, pochopila jsem, ze pokud mi budou sedet leky co hradi pojistovna, tak to bude bez doplatku, ale vsude jen ctu, ze kazda za to davala desetitisice, tak to nejak nechapu. Jeste bych se chtela zeptat jak je to se soukromim CAR a statnim, jestli se plati v soukromem, jdeme do Sanusu v Jihlave, budu strasne vdecna za jakykolov prizpevek, jsem dost zmstena :-( Muj doktor rikal, ze v mem pripade, bych nemela nic platit, jen za zmrazeni embrii, mam 2 deti normalni cestou, jeste jednou moc dekuji za rady ;-) J.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.14 19:59
@janca895 píše:
Dobry den, mam velikou prosbu, potrebovala bych poradit, osvetlit a tak celkove povedet, jak je to s ivf.Jsem po odebrani obou vejcovodu kvuli mimodeloznimu tehotenstvi, tidis nemam jinou moznost nez umele oplodneni…jen nejak nechapu to jak a co hradi pojistovna, pochopila jsem, ze pokud mi budou sedet leky co hradi pojistovna, tak to bude bez doplatku, ale vsude jen ctu, ze kazda za to davala desetitisice, tak to nejak nechapu. Jeste bych se chtela zeptat jak je to se soukromim CAR a statnim, jestli se plati v soukromem, jdeme do Sanusu v Jihlave, budu strasne vdecna za jakykolov prizpevek, jsem dost zmstena :-( Muj doktor rikal, ze v mem pripade, bych nemela nic platit, jen za zmrazeni embrii, mam 2 deti normalni cestou, jeste jednou moc dekuji za rady ;-) J.

NO v prumeru jeden pokus IVF jako samoplatce, tak stoji cca 80 000 kc ale když to mas normalne v ramci vycerpani pokusu takze na pojistovnu, tak stejne pocitej, ze ze to na takových 20 000 urcite vyjde :kytka: něco mas zadara uplne od pojistovny a na něco si priplacis ale nevyplati se celkove na tomhle setrit stejne tak ti dopředu nikdo nerekne jak budes na co reagovat takze ono vlastne cely IVF je metoda pokus omyl :kytka: a je třeba k tomu pristupovat tak, ze si kupuješ jen sanci na dite nikoliv zaručenou věc :kytka: me dcerka vysla na 15.000 kc :kytka:

alenka84
Neúnavná pisatelka 19042 příspěvků 04.10.14 20:10

Obávám se, že dnes už žádné léky bez doplatku nejsou, vloni pojišťovna snížila úhrady, takže i za ty nejlevnější člověk pár tisíc vyplázne. Jinak pojišťovna platí odběr vajíček, transfer a doplácí na ty stimulační léky, jinak nic. Veškeré výkony v embryologické laboratoři si musíš hradit sama (jako je ICSI, prodloužená kultivace, mražení a pod.) - záleží na důvodu ivf (pokud je problém jen s chybějícími vejcovody, dá se těmto „nadstardadům“ vyhnout, ale šance na úspěch pak může být nižší. Rozdíl v cenách v soukromém a státním car v podstatě není…

Nás stály 3 pokusy ivf a jeden ket dohromady už skoro 60 000, dítě z toho bohužel zatím nemáme ani jedno…

Příspěvek upraven 04.10.14 v 20:19

Lenek
Kelišová 5644 příspěvků 04.10.14 20:11

@janca895 nás ty doplatky vyšli na 30tisíc, tak s tím zadara nením nevím. Neznám nikoho kdo by neplatil nic :nevim:

katulka3010
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 04.10.14 20:17

3× IVF, 2× KET za cca 120 000. zeby to bolo zadara, to povedat nemozem. :cert:

janca895
Povídálka 42 příspěvků 04.10.14 20:25

Moc dekuji za reakce, musim rict,,waau,, to je trochu neco jineho nez o cem mluvil doktor, ja myslela ze si budu pichat injekce, pak odeberou vajicka, oplodni je a soupnou zpet, ono to asi bude slozitejsi :nevim:

Lenek
Kelišová 5644 příspěvků 04.10.14 20:33

@janca895 je to tak, ale nic není stoprocentrní :nevim:

Ginuš
Hvězda diskuse 38121 příspěvků 04.10.14 20:34

Ještě jsem na IVF nebyla, ale čekám na něj a bylo mi řečeno 25 až 30 tis - ale budu mít prodlouženou kultivaci atd.. Pokud neprojde řes pojišťovnu IVF s PGD, tak si budu hradit vyšetření chromosomů a to stojí cca 30 tis - takže to bych byla na 60tisících za jeden pokus :roll:

alenka84
Neúnavná pisatelka 19042 příspěvků 04.10.14 20:35

@janca895 tak ono to tak ve zkratce víceméně je :) Pokud nemáte problém se spermiogramem, tak se dá vynechat ICSI, prodloužená kultivace taky není vždycky potřeba…takže jenom s léky a mražením (pokud něco na mražení zbyde - to taky není samozřejmost) se dá vejít do deseti tisíc.
Jen to neber jako hotovou věc, je spoustu míst, kde se může něco podělat (tělo bude špatně reagovat na stimulaci - nevyrostou folikuly, nebo se neoplodní vajíčka, nebo se nebudou vyvíjet embrya - a tohle vše ještě před transferem, pokud k němu dojde, tak se musí emrbyo ještě uchytit a správně vyvíjet). Tím tě nechci strašit, ale je dobré vědět, do čeho člověk jde - ivf neznamená automaticky dítě, i když ve velké spoustě případů tenhle výseldek je už na první pokus ;) Hodně štěstí :kytka:

alenka84
Neúnavná pisatelka 19042 příspěvků 04.10.14 20:36

@Ginuš 25 - 30 000? To už je dost :think: Já měla ICSI, prodlouženou kultivaci, mražení a spolu s léky platila cca 18 000

Jaruše
Závislačka 3328 příspěvků 04.10.14 20:40

No tak pojišťovna žádné léky nehradí plně, na všechny je nějaký doplatek, záleží jen, jaké dostaneš a kolik jich spotřebuješ. Nás právě jen léky vyšly při 1.IVF na 4000 a při druhém na 7500. To ale bylo předtím, než loni na podzim změnili výši úhrady od pojišťovny, teď by to bylo o poznání víc.
Jde taky o to, co všechno budete potřebovat. V případě, že nemáte moc dobrý spermiogram, je to ICSI, potom pokud se zadaří a bude embryí víc, to je kryokonzervace. Pokud budete chtít zavádět vyvinutější embrya tak prodloužená kultivace atd.
My máme za sebou 2×IVF a 3×KET a když jsem to teď spočítala, tak je to cca celkem za dobrých 70.000 a to v tom není započítáno, co jsme dali za vitamíny, co jsme projezdili (CAR cca 50km daleko).
Takže zadarmo to není ani náhodou a pokud by tě zajímali konkrétní ceny v Sanusu tak tady jsou: http://sanus.cz/…ubice/cenik/

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15980 příspěvků 04.10.14 20:40

@janca895 Odpovedi holek jsou vycerpavajici, mohu se ze zvedavosti zeptat, zda toto dite chces se stejnym partnerem, jako predchozi dve? Ptam se s ohledem na psychickou narocnost celeho ivf procesu, premyslim, zda bych do toho kvuli 3.diteti sla.

Ginuš
Hvězda diskuse 38121 příspěvků 04.10.14 20:41
@alenka84 píše:
@Ginuš 25 - 30 000? To už je dost :think: Já měla ICSI, prodlouženou kultivaci, mražení a spolu s léky platila cca 18 000

neudělam nic no, je to hodně… Jsem po 4 potratech, tak čert ví co se mnou chtějí všechno dělat. Zatím čekám, protože jsem měla parciální molu a nesmím nějaký čas ještě těhotnet

janca895
Povídálka 42 příspěvků 04.10.14 20:42

@alenka84 dekuji moc ;-) jsem zvedava co mi povi, mam doma uz dva kluky a byl to docela zahul presvetcit manzela na treti touto cestou..je to mazec dva doktori jak v praze po tom druhem mimodel.tak muj gyn. rekly ze hradi pojistovna a pak se doctu tohle :?

Lenek
Kelišová 5644 příspěvků 04.10.14 20:44

Já měla léky, prodl. kultivace, PICSI a mražení a vyšlo to na 30000 a to pojišťovna k tomu doplácela 26000

Příspěvek upraven 04.10.14 v 20:45

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >