Jak to chodí v psychiatrických léčebnách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 11:39
Jak to chodí v psychiatrických léčebnách

Zdravím. Předem se chci omluvit za tak zvláštní otázku, ale nikde jsem o tom nic podrobnějšího nenašla. Chtěla bych se tedy zeptat, jak to chodí v psychiatrických léčebnách. Je tam pro děti a mladistvé vyučovácí program? Mohli byste prosím, ti co tam byli, popsat váš den tam? A dá se tam dostat s úzkostmi?
Předem mooc děkuji za odpovědi, je mi 15 a hodně mě to zajímá

Reakce:

NikčaTrub
Stálice 62 příspěvků 28.09.18 12:06

byla jsem před 10 . lety v DPL Louny, jsou tam rozdělená oddělení, na holky a kluky, ty mají šanci se potkat vlastně jen na společných výletech, nebo při jídle. byly jsme rozděleni do skupin podle pokojů a věku, většinou tak 6-8 lidí.Ráno se vstalo, šlo se cvičit , my cvičily jogu, pak se šlo na snídaní a po snídani do školy, škola byla v jiném křídle stejné budovy, 1-9 ročník, učilo se jen do oběda, potom oběd, polední klid, potom většinou nějaký aktivity venku, svačina, nějaký aktivity na oddělení , večeřě , večerka. je to Vlastně takovej letní tábor v nemocničním prostředí, občas se jede někam na výlet, nebo do města do kavárny, jsou zakázaný mobily , pc, ntb atd , a když přijedeš prohlédnou ti věci a seberou to co jim přijde nebezpečný, nesmíš mít ani žiletku na běžnou údržbu, protože kromě normálních dětí, který mají třeba jen špatnou rodinnou atmosféru doma jsou tam i takové, které se pikusily sáhnout si na život atd. Je to spíš zařízení, pro děti, který neměli moc štěstí, nemusíš se bát, úplný magory zavírají jinam :)

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 28.09.18 12:10

Já bych jen dodala, že v rozmezí od 15 do 18 je docela problém dítko umístit. Protože to není ani dítě ani dospělý. Zkušenost z okolí.

vokishka
Extra třída :D 12871 příspěvků 28.09.18 12:37

Řekla bych,že po ukončení zakladky tam vyučovani nebude, nedokážu si představit,jak by to dělali,když někdo je na učňáku,jiný na gymplu.

vaks
Kecalka 205 příspěvků 28.09.18 21:50

U nás přijímáme pacienty s dovršením 17let,nejsme specializované sředisko pro mladistvé a vyučování zde nevedeme..denní režim:budíček,kon­diční cvičení,snída­ně,léky.vizity,díl­ničky,psycholo­gické skupiny+indivi­duály,oběd,lé­ky,polední klid,relaxační cvičení,dílnič­ky,psychlogic­ké cvičení+indivi­duály,volný program-vycházky,veče­ře,léky,večer­ka(vše jde po sobě v časovém rozmezí 6:30-22:00)..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.18 19:31
Vše o psychiatr. onemocněních, bolestech duše i o léčebnách

Mnohadílný seriál videí o psychiatrických onemocněních a o léčebnách, vynikající.
Vyčerpávající odpovědi pacientů i lékařů.
Odpoví na vaše dotazy
„Život za zdí“
 https://www.youtube.com/results?…

yarenka777
Povídálka 35 příspěvků 15.11.18 20:26

Ještě bych snad dodala, že v sérii videí Život za zdí, najdete i díl o tom, co budete potřebovat s sebou do PS, jednotlivé díly rozebírají léčbu, mluví v nich samotní pacienti i lékaři,… např. díly:
11. DÍL: VLIV STRAVY, JEJICH DOPLŇKŮ A NIKOTINU NA VZNIK A ROZVOJ DEPRESÍ A ÚZKOSTÍ ŽIVOT ZA ZDÍ
 12

11:50
10. DÍL: ANXIOLYTIKA (NEJPOUŽÍVANĚJŠÍ LÉKY PROTI ÚZKOSTI) ŽIVOT ZA ZDÍ
13
BONUS 1: PŮSOBENÍ MODERNÍCH ANTIDEPRESIV V MOZKU ŽIVOT ZA ZDÍ
 2

44:55
BONUS 3: PŘÍBĚH LIDSKÉHO MOZKU ŽIVOT ZA ZDÍ
 3

26:22
18. DÍL: TAJEMSTVÍ SPÁNKU ŽIVOT ZA ZDÍ
 4

34:08
17. DÍL: LÉČBA PROUDEM ŽIVOT ZA ZDÍ
 5

44:39
16. DÍL: HOSPITALIZACE ŽIVOT ZA ZDÍ
 6

39:21
15. DÍL: KRIZOVÁ INTERVENCE ŽIVOT ZA ZDÍ
 7

17:16
BONUS 2: POLICEJNÍ VYJEDNÁVANÍ PŘI POKUSU O SEBEVRAŽDU ŽIVOT ZA ZDÍ
17. DÍL: LÉČBA PROUDEM ŽIVOT ZA ZDÍ
 5

44:39
16. DÍL: HOSPITALIZACE ŽIVOT ZA ZDÍ
 6

39:21
15. DÍL: KRIZOVÁ INTERVENCE ŽIVOT ZA ZDÍ ▶

17:16
BONUS 2: POLICEJNÍ VYJEDNÁVANÍ PŘI POKUSU O SEBEVRAŽDU ŽIVOT ZA ZDÍ
 8

32:04
14. DÍL: SEBEVRAŽDA ŽIVOT ZA ZDÍ
9

21:33
13. DÍL: NEODKLADNÁ PÉČE (POMOC ZÁCHRANNÉ SLUŽBY PŘI ZÁCHVATECH MASIVNÍ ÚZKOSTI) ŽIVOT ZA ZDÍ
 10

24:47
12. DÍL: AKUTNÍ STAVY (PRŮBĚH TĚŽKÉ DEPRESE A PANICKÉ ATAKY) ŽIVOT ZA ZDÍ
 11

25:45
11. DÍL: VLIV STRAVY, JEJICH DOPLŇKŮ A NIKOTINU NA VZNIK A ROZVOJ DEPRESÍ A ÚZKOSTÍ ŽIVOT ZA ZDÍ
 12

11:50
10. DÍL: ANXIOLYTIKA (NEJPOUŽÍVANĚJŠÍ LÉKY PROTI ÚZKOSTI) ŽIVOT ZA ZDÍ
Doufám, že admini nechají odkaz, nechci nic porušit, ale myslím, že je tento seriál videí velmi důležitý. Děkuji. Ostatní díly si jistě najdete. Mně moc a moc pomohl.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >