Reklama

Jak to funguje na přestupkovém oddělení obecního úřadu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Enmamma
Závislačka 2900 příspěvků 02.09.18 17:28
Jak to funguje na přestupkovém oddělení obecního úřadu?

Maminky, před 12 lety jsem se přestěhovala do bytu, v němž žiji dodnes se svou rodinou. Celých 12 let nám sprostě nadává paní, co bydlí pod námi. Důvod si vždy najde. Už před lety jsem zjišťovala v domě, zda jde pouze o averzi k mé osobě, nebo zda se tak chová i k jiným. Bylo mi od několika rodin řečeno, že v našem bytě nikdy nikdo déle jak 2 roky nevydržel, nadávala všem. K tomu občas útočila i na kdekoho jiného. Za ta léta, co tu bydlíme, se její útoky omezily pouze na naší rodinu. Po 12 letech vážně přemýšlím podat stížnost na obecní úřad. Nevím však, zda to má smysl, ani netuším, jak jinak to řešit. Nejsem konfliktní typ a nebaví mě s někým se hádat, nebo to podávat k soudu a s někým se tahat. Řešil jste tu někdo něco podobného? A podařilo se vám to nějakým slušným způsobem vyřešit? Předem děkuji za odpověď.

Reklama

Reakce:

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 02.09.18 18:01

Mno, stížnost podat můžete, ale nic si od toho neslibujte. Hlavně teda si nejsem úplně jistá, jak moc to spadá do přestupků. Plus to tedy potřebujete nějak doložit.

http://zakony.centrum.cz/…-paragraf-49

Co by mohlo na chviličku zabrat je dostatečně výhružný papír s razítkem nějakého právníka. Ale vono se teda málokomu chce do sousedských sporů.

Ale obávám se, že pokud je kořen jejího chování v nějaké poruše osobnosti, tak s tím prakticky nejde nic moc dělat.

eumedon
Extra třída :D 13535 příspěvků 02.09.18 18:50
@Enmamma píše:
Maminky, před 12 lety jsem se přestěhovala do bytu, v němž žiji dodnes se svou rodinou. Celých 12 let nám sprostě nadává paní, co bydlí pod námi. Důvod si vždy najde. Už před lety jsem zjišťovala v domě, zda jde pouze o averzi k mé osobě, nebo zda se tak chová i k jiným. Bylo mi od několika rodin řečeno, že v našem bytě nikdy nikdo déle jak 2 roky nevydržel, nadávala všem. K tomu občas útočila i na kdekoho jiného. Za ta léta, co tu bydlíme, se její útoky omezily pouze na naší rodinu. Po 12 letech vážně přemýšlím podat stížnost na obecní úřad. Nevím však, zda to má smysl, ani netuším, jak jinak to řešit. Nejsem konfliktní typ a nebaví mě s někým se hádat, nebo to podávat k soudu a s někým se tahat. Řešil jste tu někdo něco podobného? A podařilo se vám to nějakým slušným způsobem vyřešit? Předem děkuji za odpověď.

Především si opatři důkazy.

Nenapsala jsi, zda je to činžovní dům (tedy s nájemními byty), nebo zda jsou to byty v osobním vlastnictví. První by to asi bylo dobré řešit s pronajímatelem, pokud jsou to byty pronajímané.

Pokud jsou to byty v osobním vlastnictví, tak zřejmě, jak píše @Ou, výzva ke zdržení se tohoto jednání a pokud to nepomůže, tedy k soudu.

Nikoho nebaví soudit se se sousedem. Soudy nejsou zábavní podniky.

https://is.cuni.cz/…ad/120199999

terinka4444
Hvězda diskuse 67180 příspěvků 02.09.18 19:03

Máš na to důkaz? Popřípadě svědectví jiné nerodinné osoby, která dosvědčí, že vás šikanuje? Pokud máš, tak ano, podat na ni stížnost na obecní úřad, vše popsat. Nečekej zázraky, udělají na ni bububu, dostane při nejlepším 1000 pokutu a to je asi tak vše. Mohlo by to zabrat na chvíli, pak to holt budeš opakovat ty stížnosti na ni. Ale musíš to doložit minimálně svědectvím někoho, ta konkrétní věci, co vám dělá.

Enmamma
Závislačka 2900 příspěvků 02.09.18 20:12
@terinka4444 píše:
Máš na to důkaz? Popřípadě svědectví jiné nerodinné osoby, která dosvědčí, že vás šikanuje? Pokud máš, tak ano, podat na ni stížnost na obecní úřad, vše popsat. Nečekej zázraky, udělají na ni bububu, dostane při nejlepším 1000 pokutu a to je asi tak vše. Mohlo by to zabrat na chvíli, pak to holt budeš opakovat ty stížnosti na ni. Ale musíš to doložit minimálně svědectvím někoho, ta konkrétní věci, co vám dělá.

Důkaz nemám, nechodím s diktafonem. Já se s ní ale opravdu nemám zájem hádat. Ale už mám dost těch jejích sprosťáren. Podotýkám, že paní může být sice tak 80 let, ale prý je taková odjakživa.

terinka4444
Hvězda diskuse 67180 příspěvků 02.09.18 20:34
@Enmamma píše:
Důkaz nemám, nechodím s diktafonem. Já se s ní ale opravdu nemám zájem hádat. Ale už mám dost těch jejích sprosťáren. Podotýkám, že paní může být sice tak 80 let, ale prý je taková odjakživa.

tak nemáš moc co udělat. Jsme členy takové komise, ty budeš tvrdit, že ona tohle a tamto a ona bude tvrdit, že to není pravda, že ona je hodná a vy zlí a vy tamto. A nikdo bez důkazů nemůže posoudit, jak to je.

Enmamma
Závislačka 2900 příspěvků 02.09.18 23:53
@terinka4444 píše:
tak nemáš moc co udělat. Jsme členy takové komise, ty budeš tvrdit, že ona tohle a tamto a ona bude tvrdit, že to není pravda, že ona je hodná a vy zlí a vy tamto. A nikdo bez důkazů nemůže posoudit, jak to je.

Uvědomuju si, že s takovým člověkem nikdo nic nezmůže. Jen nevím jak reagovat a jak se toho jejího obtěžování zbavit. V podstatě je nepostižitelná. :(

káťa
Extra třída :D 12815 příspěvků 04.09.18 13:44

Pokud nemáš důkazy, přestupek se nakonec stejně odloží.
Není to sice podle Guta Jarkovského, ale většinou platí, že na hrubý pytel hrubá záplata. Neříkám dát po hubě 80 leté babce, ale dát jí rázně najevo, že takhle ne a že pokud se ještě někdy otře o vaši rodinu, jste odhodláni jí hodně znepříjemnit zbytek života…
Znám povícero agresorů a na všechny zabrala až ta hrubá záplata…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >