Jak to funguje při insolvenci?

Anonymní
14.6.17 18:42

jak to funguje při insolvenci

Chci se zeptat, když si budu chtít podat insolvenci, tak jak je to s tou splátkou? Oni si to budou strhávat z platu? A mám plat cca 13900 hrubého + prémie měsíčně asi 2.000,jenže jen ze základní složky mzdy by mi insolvence nevyšla, tudíž se chci ještě zeptat, zda berou jen kolik si vydělám v základu nebo i s těmi prémiemi?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

441
14.6.17 18:44

Budou po tobě chtít uzavřít s někým smlouvu o sponzorském daru. To znamená, že se někdo zaváže ti finančně přispívat určitou částkou, kterou bude zasílat každý měsíc tvému insolvenčnímu správci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
15.6.17 07:54

Ahoj, ono záleží jestli jsi vdaná, máš dítě, podle toho se odvíjí nezabavitelná částka která ti má zůstat. Jinak se počítají veškeré příjmy( včetně sociálních dávek)tři roky zpětně. Co je nad nezabavitelnou částku jde všechno na insolvenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14744
15.6.17 21:28
@Anonymní píše:
Chci se zeptat, když si budu chtít podat insolvenci, tak jak je to s tou splátkou? Oni si to budou strhávat z platu? A mám plat cca 13900 hrubého + prémie měsíčně asi 2.000,jenže jen ze základní složky mzdy by mi insolvence nevyšla, tudíž se chci ještě zeptat, zda berou jen kolik si vydělám v základu nebo i s těmi prémiemi?

I s těmi prémiemi. Bere se předpokládaný příjem, ne jen zaručený nebo jen jeho základní složka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.7.17 12:11

Prace v Nemecku

Zdravim.Mam dotaz. Pritel ma schvalenou ins.na castku 9300kc.Nyni dostal nabidku prace v Nemecku. Podle ins. spravce se mu tato castka potom zvysi o dost. Treba kdyz pry vydela 50 000kc tak 30 000kc pujde na splatky.Je to mozny kdyz ma schvalenou insolvenci na 5let kdy zaplati vice jak 30%??Ma dve vyzivovaci povinnosti. Dekuji za odpoved

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2685
26.7.17 14:24

Splátka vychází z rozdílu příjmů a nezbytnou částkou, která vám s ohledem na počet vyž. osob musí zůstat. tzn. větší příjem, větší splátka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1179
26.7.17 16:18

Insolvence (řešení insolvence oddlužením) není splácení pevné částky ani automatické odpuštění 70% dluhů. Dluhy mu pořád zůstávají. Je to závazek dlužníka žít 5 let ze stanoveného minima, snažit se podle svých schopností splatit maximum tím, že veškerý další příjem bude odevzdávat prostřednictvím IS věřitelům. Pokud bude mít tak vysoký příjem, že své dluhy splatí celé, může požádat o zrušení režimu oddlužení a nebude muset platit odměnu IS. Pokud uspokojení věřitelů klesne pod 30%, oddlužení bude zrušeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.8.17 14:28

Dobrý den znám svělou poradnu která by vám určtě pomohla má na své stránce mnoho krásných recenzi najděte si na fb Amálka poradna přidejte s je a oni vám rádi pomůžou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
26.2.19 13:25

Dobrý den,já bych se chtěla zeptat,zda tu má někdo ověřené,je-li možné si při insolvenci nějak přivydělávat. Slyším různé názory. Děkuji za odpověd. Nada

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14744
26.2.19 13:58
@Dadka39 píše:
Dobrý den,já bych se chtěla zeptat,zda tu má někdo ověřené,je-li možné si při insolvenci nějak přivydělávat. Slyším různé názory. Děkuji za odpověd. Nada

Samozřejmě, že při insolvenci i jejím řešení oddlužením je možné si vydělávat i přivydělávat. Jak jinak byste splácela dluh, než výdělkem? Ovšem - musíte všechny příjmy přiznat, protože jinak jde o poškozování věřitele a porušení podmínek oddlužení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
26.2.19 14:00
@eumedon píše:
Samozřejmě, že při insolvenci i jejím řešení oddlužením je možné si vydělávat i přivydělávat. Jak jinak byste splácela dluh, než výdělkem? Ovšem - musíte všechny příjmy přiznat, protože jinak jde o poškozování věřitele a porušení podmínek oddlužení.

Děkuji,že se musí přiznat vím,ale jde mi spíše o to, zda ten přivýdělek seberou celý nebo jak to je…děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14744
26.2.19 14:12
@Dadka39 píše:
Děkuji,že se musí přiznat vím,ale jde mi spíše o to, zda ten přivýdělek seberou celý nebo jak to je…děkuji

To si spočítejte na insolvenční kalkulačce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
873
28.2.19 21:09
@Dadka39 píše:
Dobrý den,já bych se chtěla zeptat,zda tu má někdo ověřené,je-li možné si při insolvenci nějak přivydělávat. Slyším různé názory. Děkuji za odpověd. Nada

Ano muzes. Pokud nemas pevnou splatku tak vse ti vezmou. Pokud mas tak ti vse navic zustane ale musi se to priznat. A nesmi to byt prace tykajici se insolvence nebo exekuce primo a urcita prace s penezy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
873
28.2.19 21:14
@Dadka39 píše:

Ano muzes. Pokud nemas pevnou splatku tak vse ti vezmou. Pokud mas tak ti vse navic zustane ale musi se to priznat. A nesmi to byt prace tykajici se insolvence nebo exekuce primo a urcita prace s penezy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
28.2.19 21:23

Děkuji za odpověď ale asi tomu moc nerozumím, přivydělat si mohu ale jak je to myšleno s tou přímou práci týkající se insolvence či práce s penězi??? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama