Jak to funguje u vás doma?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.11.21 14:54

Jak to funguje u vás doma?

Zdravím, je mi 20 příteli 27, chceme začít spolu žít.. Jenže přítel říká že Budem dávat peníze dohromady a že peníze budou u něj, prý to co vydělám bude u něj, že je starší, a že to co budu chtít že koupi ale že peníze budou u něj… Je toto normální nebo? Jak vy to máte doma? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12068
2.11.21 15:00
@Anonymní píše:
Zdravím, je mi 20 příteli 27, chceme začít spolu žít.. Jenže přítel říká že Budem dávat peníze dohromady a že peníze budou u něj, prý to co vydělám bude u něj, že je starší, a že to co budu chtít že koupi ale že peníze budou u něj… Je toto normální nebo? Jak vy to máte doma? :think:

Už by mě blikala hodně velká červená kontrolka. Ne, ne a ne. Společný účet, tam posílat měsíčně částku na běžné výdaje a zbytek každý sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26462
2.11.21 15:01

Ne to není normální a nepřistoupila bych na to. Buď každý svoje a platit náklady napůl, nebo ať mají přístup oba stejný. My máme penize na jedné hromadě, ale máme k tomu přístup oba. Tenhle systém co popisujes má kamarádka, chlap taky sežral moudrost světa a ona mu na to přistoupila a ted je nestastna, že o všem rozhoduje on a ona se musí doprošovat i když si chce koupit treba blbé ponožky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
2.11.21 15:02

Pořiďte si společný účet, kam budete dávat domluvenou částku. Rozhodně bych si nechala svůj účet, kam mi bude chodit moje výplata.
Mame to tak i v manželství, natož s přítelem ve 20 letech :P
Abys pak nezebrala o své peníze.
Nebo je dávejte na hromadu, ale přístup musí mít oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7282
2.11.21 15:03
@Anonymní píše:
Zdravím, je mi 20 příteli 27, chceme začít spolu žít.. Jenže přítel říká že Budem dávat peníze dohromady a že peníze budou u něj, prý to co vydělám bude u něj, že je starší, a že to co budu chtít že koupi ale že peníze budou u něj… Je toto normální nebo? Jak vy to máte doma? :think:

Není. Fakt bych svoji výplatu neodevzdavala druhému člověku, jsem svéprávná. Nedala bych mu nic. Jasně si určete výdaje a dohodnete se na společných platbách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10124
2.11.21 15:05

Samozřejmě, Ontar udělá pravidelně stojku (kapsy pro jistotu obrátí) a pokud si chce něco koupit, pošle mi kolkovanou žádost, ke které se do třiceti dnů od přečtení vyjádřím a shledám-li požadavek oprávněným, vyhovím.
Na rozcapenosti, jako že mu mrznou v lednu nohy v kristuskách a jégrovky má už šestnáct zim, na to samozřejmě nereflektuji.

Příspěvek upraven 02.11.21 v 15:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1949
2.11.21 15:06

Ne neni to normalní😄ani ve 20 bych své peníze neposílala druhému aby snimi hospodařil a dával mi peníze kdyz si reknu, ještě když by mi to takhle říkal 🙈 my se na všem základním podílíme spolu tak nějak rovnoměrně na půl, ale máme své účty a své peníze každý u sebe a pak co každému zbývá tak dáváme na šetření a na své potřeby, koníčky, zábavu atd🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
2.11.21 15:13

Taky se může jednoho dne sebrat a odejít s Tvými penězi… 🤔 a i kdyby ne, tak začínat společný život takovým nerovným způsobem bych určitě nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
2.11.21 15:18

Nesmysl. To že je někdo starší vůbec nic nevypovídá o jeho finanční gramotnosti. A i kdyby ano, tak jste partneři a máte hospodařit spolu a ne že jeden bude mít vše a druhý se ho bude doprošovat. A to, že je on vůbec schopný něco takového navrhnout dost vypovídá o jeho charakteru a dala bych si na něj sakra pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16043
2.11.21 15:20

Ani nahodou.
Pokud spolecny ucet, tak oba pristup a kazdy svou kartu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8608
2.11.21 15:25

My jsme spojili účty až v manželství.
V době bydlení před svatbou, jsem platila nájem a vše spojené s bytem, protože byl můj. Chlap platil nákupy a pod. Výdaje byly asi nastejno.
Po přestěhování do nového koupeného v manželství se vše platí ze společného účtu.

Nepodlehni nátlaku, chtěl by tě ovládat ve všem. Asi bych s ním bydlení ještě zvážila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9206
2.11.21 15:26

Já bych ze začátku byla opatrná..
Asi bych volila variantu, společné peníze, ale taky každý svoji peněženku s výplatou..U nás máme každý učet, o kterých víme, nic si netajíme, jednou se vybere z manželova nebo spíš víc, vydělává o hodně víc, někdy z mého, na nákupy potravin atd..
ale každý máme finance..
Já bych nikdy nešla to tohoto modelu ani do společného učtu, a le možná proto, že jsem jako dítě právě zažila tento model co popisuješ, kdy máma pak žadonila o peníze a řešilo se, jeslti je to vůbec vhodné koupit..Je jasné, že chlapovi, se některé ženské věci zdají zbytečné.
Myslím si, že je celkem jedno, jeslti je společný učet, a nebo ne důležité je, aby o financích rozhodovali oba, ne že jeden se bude tvářit, že všemu rozumí a druhý se budu pomalu ptát, jeslti si může něco koupit

Příspěvek upraven 02.11.21 v 15:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
2.11.21 15:26

Buď společný účet. Nebo každý svůj a společný peníze sledovat třeba někde v sešitě nebo excelovske tabulce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
2.11.21 15:29

V žádném případě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20521
2.11.21 15:31

No tak řekni že peníze budete dávat dohromady, ale budou u tebe :mrgreen: :mrgreen: to je jako co argument, že je starší? se asi zbláznil, chudák…na to bych nepřistoupila ani omylem, nikdy…a už bych byla obezřetná…buď se dohodněte na částce, kterou budete dávat každý měsíc do společného nebo nějaký jiný normální systém, který bude vyhovovat vám oběma…ale aby mi někdo sebral výplatu a říkala si o vše, co chci koupit? to je jako co? :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat