Jak to je při pobytu doma s dítětem, když jsem studentka?

1
28.2.21 01:41

Jak to je při pobytu doma s dítětem, když jsem studentka?

Dobrý den,
Ráda bych se zeptala zda-li má někdo zkušenost se situací, která nás s partnerem aktuálně tíží.
Jsem studentka 2.ročníku na VOŠ, nepracuji nikde na plný úvazek.
Už víme, že bych měla nárok na rodičovský příspěvek, ale jak to bude, když mám být doma s dítětem 3 roky, a nebude to vedené jako mateřská dovolená na kterou nemám nárok.
Kdo za mě bude platit potom sociální a zdravotní, když nepracuji, a za rok a půl mi končí škola… budu jako každá maminka na mateřské dovolené, nebo budu muset do práce po tom roce a půl?
Jsem zoufalá a nikde nemůžu o tomhle nic najít, předem děkuji. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62994
28.2.21 01:48

Pojištění platí 3 roky stát. Budeš na rodičovské dovolené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6004
28.2.21 02:14

Normálně budeš s dítětem doma prostě si dojdeš na úřad práce a tam ti to všechno vysvětlí a zařídí. budes dostávat rodičovský příspěve. Mateřská je ostatně jen půl roku pak přejde na rodicak. Ty budeš mít ten rodicak rovnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7494
28.2.21 05:18
@martina.se píše:

Nebude. Jelikož není zaměstnaná…

@K-ji normálně budeš pobírat RP a po tu dobu za tebe zdravotní a soc. platí stát. A nemusíš ho mít na 3 roky. Můžeš si zvolit jak dlouho chceš podle výše měsíčního příspěvků. Jako student máš maximum 10tis měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46800
28.2.21 07:04

Dovolena je volno od zamestnavatele, na to narok nemas. Ty budes pobirat socialni davku rodicovsky prispevek. Po dobu jeho pobirani ti bude stat platit povinne zdravotni pojisteni, socialni povinne neni, stat ho za tebe neplati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46800
28.2.21 07:05
@martina.se píše:

to neni pravda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek