Jak to je s daní při koupi starých věcí na MMB??

katbarbru
18.3.10 16:12

Jak to je s daní při koupi starých věcí na MMB??

Holky, nějak jsem se doslechla, že inzerovaní věcí na MMB a bazosi je nějak sledováno, ale nějak nevím proč a jak.
Já jsem třeba maniak do kočárů, mám jeden super sporťák a k tomu jsem si koupila golfky. Než jsem se však propracovala k těm, co mi nejvíce vyhovují, měla jsem jich tak 8. Vždycky jsem si starší koupila, pojezdila, zjistila, že to není ono a prodala, a zase na novo. Nikdy to nebyly nové golfky. Teď jsem zakotvila u Plika a myslím, že už skončím. :-)Ale teď mě zajímá, má se z toho platit nějaká daň???Můžou mě nějak postihovat??Vždyt to je pro mě. Nebo čeho se to týká???Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15406
18.3.10 16:24

Vím, že se něco podobného řešilo na Aukru - od určité částky získané prodejem musíš platit daň finančáku…Aukro vyjede finančáku všechny provedené aukce k danému člověku a ten ho pak zkasíruje, myslím, že ségra říkala něco o limitu 50 tisíc za rok, ale nejsem si jistá.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
18.3.10 16:24

Ahoj,
kupovat můžeš, co chceš, třeba deset nových kočárků ročně :).
Daň se musí platit z prodeje, myslím, že když prodáš za rok za víc než 20tisíc, ale to ti tu někdo povolaný určitě řekne přesně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291
18.3.10 16:30

já myslela že to je až při zisku nad určitou částku… :nevim: A hlavně ze soustavné činnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
katbarbru
18.3.10 16:33

Tak děkuji, ale stejně, oblečky po dětech prodávám soustavně. :-) A není tu někdo, kdo ví přesnou částku??? A co potom, pokud se překročí a daň se neodvede, určitě jsem neprodala za 50000 :-) :-) Ale zajímá mě to.

• Nahlásit
  • Citovat
781
18.3.10 16:35
Hanule píše:
já myslela že to je až při zisku nad určitou částku… :nevim: A hlavně ze soustavné činnosti.

Vždyť jo, myslím, že nad 20tisíc v jednom roce, ale tou částkou si nejsem jistá. Ale ze soustavné činnosti to být nemusí, když prodáš jednorázově třeba auto, taky z toho musíš zaplatit daň. Snad nekecám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26893
18.3.10 16:38

A nezohledňuje se u toho, že ty věci se taky museli za nějaký peníz pořídit, takže by se danil jenom rozdíl, zisk? Pokud by teda byl, nepředpokládám, že zrovna kočár koupím za 5000 a pak ho prodám víc opotřebený výrazně dráž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
18.3.10 16:39

no podle mě, teoreticky, pokud tu věc neprodáš za vyšší cenu, než si ji pořídila, neměla by se na tebe vztahovat žádná daňová povinnost, protože se nejedná o výdělek :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
18.3.10 16:43

Když prodáváš své soukromé věci, žádnou daň neplatít. Nepodnikáš, tak proč bys platila daň.
Pokud naopak prodáváš za účelem zisku, daň samozřejmě platíš. Totéž platí o oblečení - pokud prodáváš pouze věci po dětech, nic neplatíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26893
18.3.10 16:49

Já myslím, že by se to posuzovalo jako ostatní příjmy, ty jsou do 20 tis. opravdu osvobozené, takže nad by se měla platit daň, pokud je tam tedy nějaký zisk, což v těhle případech asi nebude a nebo by se asi finančáku blbě dokazovalo, že tam zisk opravdu je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
katbarbru
18.3.10 16:54

Holky díky, mě zatnulo, že za ty svoje golfky ještě budu muet něco platit, většinou je prodám za stejnou cenu než jsem koupila, ale někdy i méně, to je jasné.
A oblečky, prodám malé, nakoupím větší. Tak moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
3966
18.3.10 17:57

Opravdu je to jen když prodáváš věci nové :palec: Tam se vztahuje ten limit výdělku 20000 za rok. Nejdou po maminkách které prodávají věci po dětech, jen po těch co prokazatelně vydělávají prodejem nových věcí, hodně propírané byly třeba oblečky od nextu.

Příspěvek upraven 14.01.11 v 21:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
18.3.10 19:51

O tomhle bylo teď plno desinformací. Jsem daňařka , takže:

• prodej movitých věcí v osobním vlastnictví je úplně osvobozen, vyjímka jsou časové testy u aut, motorových lodí, letadel (koho by se to týkalo :-D ) a nemovitostí. Takže prodej třeba starožitné almary po babičce za 50 litrů OK, stejně tak kočárky a jiné věci po vlastních dětech.
  • nahodilý prodej věcí nejen nových , ale obecně získaných za účelem dalšího prodeje - osvobozen do 20000,– příjmu (ne zisku!!!)
  • soustavný prodej věcí opatřených za účelem dalšího prodeje - je nedovolené podnikání a podléhá postihům, i kdyby jste byli v mínusu
  • problém je ta soustavnost - není nikde přesně definována, takže nutno intuitivně odhadnout.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
18.3.10 20:09

Ahojky souhlasím s Evalu, taky jsem daňařka, a to co prodávám po svých dětech neřeším, do kočárů jsem taky maniak, taky pojezím prodám, také dražší hračky ze kterých děti vyrostli atd. Určitě bych ale byla opatrná a hlídala tu hranici právě u těch dovozů NeXTu z Anglie. Tady si myslím, že je naplněna podmínka soustavnosti i za účelem zisku - viz kurz libry navýšený o náklady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
katbarbru
18.3.10 20:19

Holky díky, tak to jsem v klidu. A jen orientačně, co je tedy třeba to nedovolené podnikání, a jaké jsöu tam postihy???

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama