Jak to je s lístkem na peníze?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mysticlipstick
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 12.07.19 08:26
Jak to je s lístkem na peníze?

Ahoj :mavam: od 1.7. jsem na neschopence a měla jsem za to že lístek na peníze se dává samozřejmě na konci měsíce ale také po uplynutí těch prvních 2 týdnů, které vyplácí zaměstnavatel. Někde jsem četla že to tak je a někde ne. Dr. mi dnes řekl že mi ho dá až na konci měsíce. Chci to mít vše v pořádku, tak se radši ptám ještě tady jestli tu není někdo kdo tomu rozumí abych něco nezanedbala. Sestra totiž nevypadala moc jistě když mi na to odpovídala :nevim: Díky za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
divine woman
Extra třída :D 12249 příspěvků 12.07.19 08:31

Lístek se dává jen když marodíš víc než kalendářní měsíc. Takže na konci měsíce, popřípadě na začátku dalšího.

nozu
Extra třída :D 12579 příspěvků 12.07.19 08:31

Lístek na peníze se opravdu dává až na konci měsíce. Je to potvrzení, že neschopenka stále trvá a že se má provést platba za uplynulý měsíc. Pokud je ale neschopenka delší než 14 dní, dává ti doktor další díl formuláře neschopenky, který musíš zanést co nejdříve do práce. Je to informace pro sociálku, že má převzít platbu neschopenky. Zaměstnavatel totiž hradí jen 14 dní. Asi jdi sestru s tím dotazem na lístek na peníze zmátla…

Mysticlipstick
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 12.07.19 08:38
@nozu píše:
Lístek na peníze se opravdu dává až na konci měsíce. Je to potvrzení, že neschopenka stále trvá a že se má provést platba za uplynulý měsíc. Pokud je ale neschopenka delší než 14 dní, dává ti doktor další díl formuláře neschopenky, který musíš zanést co nejdříve do práce. Je to informace pro sociálku, že má převzít platbu neschopenky. Zaměstnavatel totiž hradí jen 14 dní. Asi jdi sestru s tím dotazem na lístek na peníze zmátla…

Myslíš ten pátej díl? Nic mi nedal, ale říkal sestře že musí vyplnit nějaký papír s tím pátým dílem asi a poslat ho na sociálku. Že by to mohli udělat i takto za mě?

nozu
Extra třída :D 12579 příspěvků 12.07.19 08:41

@Mysticlipstick no to netuším. Já to u své doktorky dostala do ruky a odnesla do práce. jak to má nastavené tvůj doktor vědět nemohu. To si tam musíš zavolat a zeptat se.

Kriss Tina
Extra třída :D 11012 příspěvků 12.07.19 08:42

@Mysticlipstick a kolik těch dílů si dostala prvně? Mě dr dala už oba rovnou, když viděla že neschopenka bude na dyl. Takže sem jeden (zlutej) měla doma a 2 sem odevzdala rovnou v práci. Poslední mi dala pak při ukončení neschopenky.

Majinka7
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 12.07.19 08:42

@Mysticlipstick me ho po 14 dnech dal s tim, ze to mam dat zamestnavateli, naopak ja koukala co ze to je :mrgreen: a pak klasicky na konci mesice.

Mysticlipstick
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 12.07.19 08:43
@Kriss Tina píše:
@Mysticlipstick a kolik těch dílů si dostala prvně? Mě dr dala už oba rovnou, když viděla že neschopenka bude na dyl. Takže sem jeden (zlutej) měla doma a 2 sem odevzdala rovnou v práci. Poslední mi dala pak při ukončení neschopenky.

Do práce jsem dávala dva, modrej pruh a červenej tuším. Jeden žlutej můj a pátej díl má doktor.

mall1976
Kecalka 396 příspěvků 1 inzerát 12.07.19 08:43

https://www.cssz.cz/…icimi-lekari

Zde je to srozumitelně popsáno. Lékař má povinnostvydat lístek na peníze (potvrzení o trvání pracovní neschopnosti) ke 14 dni pracovní neschopnosti.

Je to z toho důvodu, že zaměstnavateli dává zaměstnanec III. díl PN a ten lístek ke 14 dni uzavírá výplatu náhrady mzdy u zaměstnavatele. Ty další doklady IV., V. díl + lístky ke konci měsíce (po době delší jak 14 dní) se předávají na ČSSZ

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 12.07.19 08:44

Dává se k 14 dní spolu s IV. dílem nemocenské a pak ke konci měsíce, od 15. dne vyplácí nemocenskou socialku.

yweta
Závislačka 4168 příspěvků 12.07.19 08:46

Lístek na peníze má lékař vystavit po 14.dnech nemoci spolu s žádostí o nemocenské, které zaměstnavatel odesílá ma sociálku. Pak se vystavuje vždy ke konci měsíce. Vše je i napsáno v poučení na lístku na peníze.

Mysticlipstick
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 12.07.19 08:47
@mall1976 píše:
https://www.cssz.cz/…icimi-lekari

Zde je to srozumitelně popsáno. Lékař má povinnostvydat lístek na peníze (potvrzení o trvání pracovní neschopnosti) ke 14 dni pracovní neschopnosti.

Je to z toho důvodu, že zaměstnavateli dává zaměstnanec III. díl PN a ten lístek ke 14 dni uzavírá výplatu náhrady mzdy u zaměstnavatele. Ty další doklady IV., V. díl + lístky ke konci měsíce (po době delší jak 14 dní) se předávají na ČSSZ

Díky :palec: tak teď už tomu rozumím. Dávala jsem tedy růžovej pruh a modrej hned na začátku. Sestra věděla že to bude na dýl, tak mi to dala hned ty dva papíry.

yweta
Závislačka 4168 příspěvků 12.07.19 08:48
;)
Mysticlipstick
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 12.07.19 08:48
@yweta píše:
Lístek na peníze má lékař vystavit po 14.dnech nemoci spolu s žádostí o nemocenské, které zaměstnavatel odesílá ma sociálku. Pak se vystavuje vždy ke konci měsíce. Vše je i napsáno v poučení na lístku na peníze.

Tak mě tedy řekl že lístek na peníze až na konci měsíce :nevim: tak jsem z toho už fakt jelen, každý říká něco jinýho.

Mysticlipstick
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 12.07.19 08:50
@Nuníček píše:
Dává se k 14 dní spolu s IV. dílem nemocenské a pak ke konci měsíce, od 15. dne vyplácí nemocenskou socialku.

Tak mě dal z neschopenky jen dva díly, s modrým a růžovým pruhem, ale lístek na peníze nee :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama