Jak to je s očkováním v těhotenství?

601
4.6.21 13:54

Jak to je s očkováním v těhotenství?

Ahoj

Domnívám se, že jsem těhotná v 3 tt. Každopádně se chci zeptat je mi 25 manžel 55 let už je očkován. Jak jste to snášeli vy těhotné? Jaké jsou reakce? Je to vůbec vhodné, není nebezpečné, dopurucuje se v těhotenství? Dneska jsem se zaregistrovala k očkování. 2 malé děti už mám a kvůli dětem a manželovi s chronem se nechám. Jen jestli mi teď potvrdí těhotenství, tak zda je to bezpečné. Nemám to prodiskutovat s doktorem?
Děkuji za Vaše odpovědi s reakcemi na jakoukoliv vakcínu. Já jdu do Thomayrove nemocnici se očkovat, bydlím u ní a byl tam někdo a dobrý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7218
4.6.21 13:56

@MattoniUzNeni neříkali náhodou, že těhotné budou očkovat jen ve 2. trimestru? Teď se kvůli tomu každopádně dohadují, tak uvidíš co ti řeknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26373
4.6.21 13:57

U nás v Německu se těhotná očkovat nesmí 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601

@janickaIII dobře děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4600
@MattoniUzNeni píše:
AhojDomnívám se, že jsem těhotná v 3 tt. Každopádně se chci zeptat je mi 25 manžel 55 let už je očkován. Jak jste to snášeli vy těhotné? Jaké jsou reakce? Je to vůbec vhodné, není nebezpečné, dopurucuje se v těhotenství? Dneska jsem se zaregistrovala k očkování. 2 malé děti už mám a kvůli dětem a manželovi s chronem se nechám. Jen jestli mi teď potvrdí těhotenství, tak zda je to bezpečné. Nemám to prodiskutovat s doktorem?
Děkuji za Vaše odpovědi s reakcemi na jakoukoliv vakcínu. Já jdu do Thomayrove nemocnici se očkovat, bydlím u ní a byl tam někdo a dobrý?

A kdy mas termin ockovani? v prvnim trimestru se to nedoporucuje, to ti dali termin az tak dopredu?

A tedy 3tt znamena tyden po ovulaci, to jeste nemuzes mit ani pozitivni test

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17150
4.6.21 14:02

3tt? To ani nevíš jestli si těhotná. A prvních 12tt te nikdo očkovat nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7218
4.6.21 14:02
@pikola píše:
U nás v Německu se těhotná očkovat nesmí 8o

V ČR jsou kolem toho dohady. Naposledy to snad dopadlo, že těhotné termín dají, ale naočkují jen některá centra. Ale vedou kolem toho stále debaty. Já osobně bych do žádného očkování v těhotenství nešla. A dost mě zaráží, že tohle nové pořádně nerozkoušene očkování chtějí těhotným dávat. Ale když jsem třeba mela jít na booster na klíšťata v těhotenství tak byli děsně proti… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17150
4.6.21 14:03

@pikola tady v ČR se ted objevily vyzkumy, ze je to snad ok, ale fakt to nechápu. V lékárně ti nic neprodaji, ale tuhle látku klidne píchnout :nevim:

Příspěvek upraven 04.06.21 v 14:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
4.6.21 14:04

Ne v těhotenství se v naprosté většině případů neočkuje. Jediné co je u nás pro těhotné povolené je myslím chřipka.

Ty asi chceš očko na covid? Nejsem si jistá jestli je to u nás už teď pro těhotné taky schváleno nebo ještě ne ale každopádně bych do toho být tebou nešla. Nejsou na to ještě u těhotných ani klinické studie, nic. Je to strašný risk, neví se co to s těmi dětmi udělá do budoucna.

Ale divím se, že vůbec uvažuješ že bys to s doktorem ani neřešila a rovnou si to dát nechala. V těhotenství se každá medikace řeší s doktorem. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
4.6.21 14:06

@pikola tyjo to je zajímavý. No však u nás je poslední věková hranice od 16 let. Kdoví jak budou očkovat děti a miminka a možná proto, u vás v Německu nechtějí těhotné očkovat kvůli tomu plodu co se vyvíjí v břiše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
4.6.21 14:11

@Pinotek ale řešit to budu když mi potvrdí těhotenství, já se domnívám že jsem těhotná a hlavně mě to i zajímá jak to je v těhotenství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26373
4.6.21 14:15
@MattoniUzNeni píše:
@Pinotek ale řešit to budu když mi potvrdí těhotenství, já se domnívám že jsem těhotná a hlavně mě to i zajímá jak to je v těhotenství

No a test sis asi dělala ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2181
4.6.21 14:17

Všude se píše, že horečka v těhotenství vadí (miminku), a zejména v prvním trimestru. Častým nežádoucím účinkem očkování je horečka. Takže…?

Ano, a těhotná si nesmí málem ani uvařit čaj (nadsázka samozřejmě), ale tuhle sragoru najednou začnou doporučovat, i když o tom vůbec nic nevědí. No comment.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.21 14:23

Řeším aktuálně něco podobného, ale ja uz na první dávce byla na začátku května. Pokud bych ted byla těhotná, na druhou dávku urcite nepůjdu a odložit to nejlépe do druhého trimestru… Kvuli mému povolání je lepší se očkovat v těhotenství než vůbec

• Citovat
  • Nahlásit
4176
4.6.21 14:25

V tomto týdnu vydala vakcinologická společnost doporučení ohledně očkovaní těhotných žen proti nemoci covid 19. Očkování se doporučuje od 13 týdne. Hlavně u žen rizikových - věk, nemoci, povolání s rizikem nákazy… rozhodnout se musíš sama, ale rozhodně neočkovat v prvním trimestru.
co se týče očkovacích látek tak očkovat mRNA vakcínami, tedy Pfizer nebo Moderna.
Očkovat lze i kojící.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat