Jak to je s paragrafem , když onemocní druhé dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kvaček
Extra třída :D 13445 příspěvků 07.08.18 10:54
Jak to je s paragrafem , když onemocní druhé dítě?

Ahojte všihcni potřebuji poradit,
14 dní máme u doktorky zástup, takže chodíme k jiné lákařce, která neni tak ochotná poradit..
na mladšího kluka jsem ted měla paragraf, který mi ukončila ke čtvrtku.. Je už vcelku ok a ulynula doba 9 dní.. Dneska jsme byli na kontrole, ale zároveň s druhým, proto jsme šli hned dnes, který mi onemocněl.. Dostal antibiotika a já nevím, jak dál..
Sestřička řekla, že na mladšího se to nemůže protahovat- jsou oba ze školky, školy, že dva mít nemůžu najednou, a že ani od pátku mi to nenapíše, že musím aspoň jeden den do práce.
Naše lékařka je do pátku ještě mimo, tak jestli nechtěla vystavovat paragraf na sebe, když v pondělí už budem chodit k naší..
Dotaz.. jak to řešit..? Muže mi naše lékařka v pondělí napsat od pátku??? KLuk dostal antibotika a je to tak na těch 10 dní nebo tak nějak..Samozřejmě, když nebude zbytí, tak budu muset v pátek naklusat do práce s mladším a poprosit o neplacené jinak nevím :nevim:
Jinak teda řeším toho staršího, mladší půjde od pondělí do školky, co už máme, ale staršího nemůžu nechat samotného nemocného

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 07.08.18 10:59
@kvaček píše:
Ahojte všihcni potřebuji poradit,
14 dní máme u doktorky zástup, takže chodíme k jiné lákařce, která neni tak ochotná poradit..
na mladšího kluka jsem ted měla paragraf, který mi ukončila ke čtvrtku.. Je už vcelku ok a ulynula doba 9 dní.. Dneska jsme byli na kontrole, ale zároveň s druhým, proto jsme šli hned dnes, který mi onemocněl.. Dostal antibiotika a já nevím, jak dál..
Sestřička řekla, že na mladšího se to nemůže protahovat- jsou oba ze školky, školy, že dva mít nemůžu najednou, a že ani od pátku mi to nenapíše, že musím aspoň jeden den do práce.
Naše lékařka je do pátku ještě mimo, tak jestli nechtěla vystavovat paragraf na sebe, když v pondělí už budem chodit k naší..
Dotaz.. jak to řešit..? Muže mi naše lékařka v pondělí napsat od pátku??? KLuk dostal antibotika a je to tak na těch 10 dní nebo tak nějak..Samozřejmě, když nebude zbytí, tak budu muset v pátek naklusat do práce s mladším a poprosit o neplacené jinak nevím :nevim:
Jinak teda řeším toho staršího, mladší půjde od pondělí do školky, co už máme, ale staršího nemůžu nechat samotného nemocného

Muze se to protahnout, ale po tech 10 dnech to neni placeny. Musela bys na ten jeden den do prace a pak zase paragraf, ktery ti zase proplati.

kvaček
Extra třída :D 13445 příspěvků 07.08.18 11:01

@TopSecret ale já jsem měla paragraf na mladšího a onemocněl mi starší to mi řekla, že to nejde protahovat na druhé dítě…
Nebo jeslti se s náma nechtěal už zabývat, když už nám řekla, že máme na kontorlu po neděli k naší- nevím no..

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 07.08.18 11:05
@kvaček píše:
@TopSecret ale já jsem měla paragraf na mladšího a onemocněl mi starší to mi řekla, že to nejde protahovat na druhé dítě…

To je pravda. Musela bys to protahnout jakoze na mladsiho. Ale pokud neni s doktorkou rec, tak je to blby.
Ale uz to nemas placeny.
Placeny to mit budes, kdyz pujdes na jeden den do prace a napise to na toho starsiho, kterej ted onemocnel.
Zkratka. Abys mela dalsi paragraf placenej, musis do prace.

kvaček
Extra třída :D 13445 příspěvků 07.08.18 11:07

@TopSecret mě ani nejde o to placení- právě řeším ten jeden den co s tím.. Asi budu za blázna přijít do práce a žádat o jeden den volna.. nevím… Doktorka mi jinak samozřejmě v pondělí napíše, když je nemocný, ale prostě do čt a hotovo, 9 dní…klidně mi to mohla protáhnout do pátku.
I když jeslti je fakt zákon, že musím jeden den pracovat,mezi paragrafy tak by mě to stejně nepomohlo..

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 07.08.18 11:10
@kvaček píše:
@TopSecret mě ani nejde o to placení- právě řeším ten jeden den co s tím.. Asi budu za blázna přijít do práce a žádat o jeden den volna.. nevím… Doktorka mi jinak samozřejmě v pondělí napíše, když je nemocný, ale prostě do čt a hotovo, 9 dní…klidně mi to mohla portáhnout do pátku

Jo tak. No jde to, protahnout na toho mladsiho. Co byl ted nemocnej. To nevim, proc ti to doktorka nerekla :roll:

kvaček
Extra třída :D 13445 příspěvků 07.08.18 11:13

@TopSecret ona mi řekla, že si mám v pondělí přijít k naší pro paragraf.. Já ji říkala, jestli to necháme tak nebo jak, ale ona asi to nechtěla mít na sebe, když už v pátek je poslední den, kdy jsme u ní..
Zase je možné, že kluk by už tolik dní nepotřeboval na zalečení, i manžel říkal, že klidně v utery by mohl být ok - příští týden..

kvaček
Extra třída :D 13445 příspěvků 07.08.18 11:16

Každopádně v pondělí mi to teda napsat nemůže na od páteku to teda nejde pokud nemám ten den jakože v práci??

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 07.08.18 11:16
@kvaček píše:
@TopSecret ona mi řekla, že si mám v pondělí přijít k naší pro paragraf.. Já ji říkala, jestli to necháme tak nebo jak, ale ona asi to nechtěla mít na sebe, když už v pátek je poslední den, kdy jsme u ní..
Zase je možné, že kluk by už tolik dní nepotřeboval na zalečení, i manžel říkal, že klidně v utery by mohl být ok - příští týden..

No, to jsou ty zaskakujici doktorky :roll: neznaji te, tak te hned poslou pryc :roll:
https://www.emimino.cz/…-dite-51126/ tady mas diskuzi taky na tema paragraf.

kjhui
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 07.08.18 11:21

@kvaček
ahoj, mám pocit že můžeš mít napsaný paragraf na každé dítě a můžou se překrývat, jen s výplatou peněz je to tak že se vyplácí ten první a ten druhý až ode dne kdy prvnímu skončí ta placená část.. jestli je starší už teď nemocný tak co bys jako v ten pátek s ním dělala? a to ti může napsat v úterý ukončení na čtvrtek? co když se něco změní do té doby? to nějak nechápu..

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 07.08.18 11:21
@kvaček píše:
Každopádně v pondělí mi to teda napsat nemůže na od páteku to teda nejde pokud nemám ten den jakože v práci??

No proto rikam. Mela ti to napsat do patku. U zamestnavatele to je omluveny, ale neplaceny.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 07.08.18 11:23
@kjhui píše:
@kvaček
ahoj, mám pocit že můžeš mít napsaný paragraf na každé dítě a můžou se překrývat, jen s výplatou peněz je to tak že se vyplácí ten první a ten druhý až ode dne kdy prvnímu skončí ta placená část.. jestli je starší už teď nemocný tak co bys jako v ten pátek s ním dělala? a to ti může napsat v úterý ukončení na čtvrtek? co když se něco změní do té doby? to nějak nechápu..

Podle me, tady jde o to, ze jsou ted u zastupujici doktorky a ta s nima nechce mit nic spolecneho. Podle popisu :roll: ale nevim :nevim:

kvaček
Extra třída :D 13445 příspěvků 07.08.18 11:27

@kjhui tak mladší už je ok, tak to jako ukončila.. já právě řeším ten pátek no.. přijde mi to opravdu..
Ale věřím, kdyby byla tonaše lékařka, že b ysme se domluvily, nevím, prostě mi řekla, že si mám na pátek vzít volno a v po, mám přijít na kontolu k naší se starším.. Mladší je už zdravý

kjhui
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 07.08.18 11:39

no nechápu.. starší má ATB, má přijít na kontrolu příští týden ale nemocný není, mladší je zdravý ale ošetřovák na něj nechá aby neměla práci.. asi jde o to že když teď napíše ošetřovák na staršího, tak ji bude muset ukončovat zase ona v tom příštím týdnu kdy už by vás měla z krku.. čemuž odpovídá ta ochota vystavit ukončení na čtvrtek už v úterý, abyste jí tam zase nelezli ve čtvrtek..

jinak kdyby ses chtěla jít hádat, tak právo mít ošetřovák na staršího máš hned teď a jestli mladší má nebo nemá v tom nehraje roli

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 07.08.18 11:45

Nesmysl, ve čtvrtek ti skončí paragraf na mladšího a od pátku ti může napsat nový paragraf na staršího (pokud na něj nepobíráš rodičák). Mám dvojčata a už jsem to také měla, že 9 dní na jedno dítě a hned následoval další paragraf na druhé dítě. Jinak i tvoje doktorka by ti zpětně měla v pondělí napsat paragraf od pátku, když tam má záznam že dítě opravdu už marodilo (alespoň u nás tohle problém není napsat i den dva zpětně).

Příspěvek upraven 07.08.18 v 11:46

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >