Jak to je s vyživovací povinností otce na děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 16:32
Jak to je s vyživovací povinnosti otce na děti?

Bývalý platí alimenty na dvě děti ve věku 5 a 7 let. 3000kc pravidelně každý měsíc mi dává. Chtěla jsems se zeptat. Zda li ještě nemá povinnost mi dát půlku peněz z toho co dětem koupím do skoly a školky. No četla jsem na internetu že třeba oblečení by měl zaplatit půlku pokud mi alimenty nestačí.

Reakce:
SussieS
Závislačka 3821 příspěvků 11.08.18 16:35

Tak snad víš, co máte v rozsudku. Na oblečení určitě přispívat nemusí, náklady na ně jsou zahrnuté v alimentech. Můžete mít ale dohodnuté, že se bude podílet na vyšších příležitostných nákladech - sportovní vybavení atd. Ale to musíš vědět ty, co máte stanovené.

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 11.08.18 16:36

Nebylo by lepší zažádat o zvýšení alimentů? Myslím, že pokud to nemáte v rozsudku, tak ti nic dávat navíc nemusí.

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 68466 příspěvků 11.08.18 16:38

Na to oblečení máš ty alimenty. Pokud ti nestačí, zažádej o zvýšení. Nic nad rámec toho, co je v rozsudku, ti dávat nemusí. Pochybuju, že máš v rozsudku, že ti má proplácet oblečení.

Sany80s
Kelišová 6621 příspěvků 11.08.18 16:39

Záleží, jaký máte rozsudek.
Na oblečení určitě dávat nemusí.
Máš tam naspané 3000 a to je vše, nebo 3000 a podíl na dalších nákladech určitého typu?

Beckyttine5
Kecalka 315 příspěvků 11.08.18 18:48

A je to 3000 na každé dítě, nebo na obě?

sagina
Echt Kelišová 7647 příspěvků 11.08.18 20:20

jak už bylo psáno, alimenty máš na vše, co děti potřebují, víc ti otec dávat nemusí. my dokonce s drahým bejvalým chtěli do rozsudku napsat „alimenty + polovina nákladů na organizované akce“, ale soudkyně to smetla ze stolu. že prý i kdyby nám to napsala, tak v tomhle bodě by byl rozsudek neplatný, protože by nešlo zajistit jeho vykonání, protože se nejedná o přesně stanovenou částku nebo tak něco. tak nám napsala alimenty a do zdůvodnění rozsudku uvedla, že výše alimentů odráží skutečnost, že se otec zavázal hradit polovinu nákladů blablabla. nicméně jeho poučila, že krom alimentů nic platit nemusí a mne, že když nic navíc platit nebude, mám si zažádat o zvýšení alimentů a vzhledem k okolnostem mi bude vyhověno.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Aneta Krejčíková ukázala krásnou sestru, ale společný mají jen úsměv!

Hříčka přírody? Aneta Krejčíková odtajnila svou sestru a málokdo by tipoval,... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >