Reklama

Jak to je s vyživovací povinností otce na děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 16:32
Jak to je s vyživovací povinnosti otce na děti?

Bývalý platí alimenty na dvě děti ve věku 5 a 7 let. 3000kc pravidelně každý měsíc mi dává. Chtěla jsems se zeptat. Zda li ještě nemá povinnost mi dát půlku peněz z toho co dětem koupím do skoly a školky. No četla jsem na internetu že třeba oblečení by měl zaplatit půlku pokud mi alimenty nestačí.

Reklama

Reakce:

SussieS
Závislačka 3811 příspěvků 11.08.18 16:35

Tak snad víš, co máte v rozsudku. Na oblečení určitě přispívat nemusí, náklady na ně jsou zahrnuté v alimentech. Můžete mít ale dohodnuté, že se bude podílet na vyšších příležitostných nákladech - sportovní vybavení atd. Ale to musíš vědět ty, co máte stanovené.

pikola
Neúnavná pisatelka 19057 příspěvků 11.08.18 16:36

Nebylo by lepší zažádat o zvýšení alimentů? Myslím, že pokud to nemáte v rozsudku, tak ti nic dávat navíc nemusí.

terinka4444
Hvězda diskuse 67119 příspěvků 11.08.18 16:38

Na to oblečení máš ty alimenty. Pokud ti nestačí, zažádej o zvýšení. Nic nad rámec toho, co je v rozsudku, ti dávat nemusí. Pochybuju, že máš v rozsudku, že ti má proplácet oblečení.

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 11.08.18 16:39

Záleží, jaký máte rozsudek.
Na oblečení určitě dávat nemusí.
Máš tam naspané 3000 a to je vše, nebo 3000 a podíl na dalších nákladech určitého typu?

Beckyttine5
Kecalka 187 příspěvků 11.08.18 18:48

A je to 3000 na každé dítě, nebo na obě?

sagina
Echt Kelišová 7548 příspěvků 11.08.18 20:20

jak už bylo psáno, alimenty máš na vše, co děti potřebují, víc ti otec dávat nemusí. my dokonce s drahým bejvalým chtěli do rozsudku napsat „alimenty + polovina nákladů na organizované akce“, ale soudkyně to smetla ze stolu. že prý i kdyby nám to napsala, tak v tomhle bodě by byl rozsudek neplatný, protože by nešlo zajistit jeho vykonání, protože se nejedná o přesně stanovenou částku nebo tak něco. tak nám napsala alimenty a do zdůvodnění rozsudku uvedla, že výše alimentů odráží skutečnost, že se otec zavázal hradit polovinu nákladů blablabla. nicméně jeho poučila, že krom alimentů nic platit nemusí a mne, že když nic navíc platit nebude, mám si zažádat o zvýšení alimentů a vzhledem k okolnostem mi bude vyhověno.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >