Jak to je se zdravotním a sociálním?

17.1.20 07:57

Jak to je se zdravotním a sociálním?

Zdravým, měla bych jeden dotaz.
V práci číslo 1, mi končil poměr ke dni 31.12.2019, ale 13.1. Jsem měla nastoupit do práce číslo 2, tudíž jsem se nehlásila na pracák ani nikam podobně.
Bohužel jsem poté zjistila jak je to tam ve skutečnosti a včera, 16.1.
Jsem ještě ve zkušební době odešla, byla jsem tam tedy 4 dny.
Od neděle mám možnost, pracovat na brigádní smlouvu do konce ledna v práci číslo 3, kde mi poté od 1.2.2020 dají HPP.
Otázka tedy zní, zdravotní a sociální mám zaplacené z práce číslo 2 i když jsem tam byla 4 dny? Nebo se mi zaplatí z té brigádní smlouvy co budu mít od neděle do konce ledna? Včera jsem si volala na úřad a nemohla se dovolat, zajet osobně tam dneska nemohu, jsou tam až v pondělí.
Neděla mi problém si to zdravotní a sociální zaplatit sama za Leden ale ptám se vás, jestli s tím máte třeba zkušenosti.
Snad je to srozumitelné ????
Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

143
17.1.20 08:01

Sociální není povinné platit. A tu pauzu, bez práce by sis asi měla dorovnat sama na zdrav. pojišťovně. Informovala bych se přímo tam. Bacha na to, může ti tam naskákat pěkný dluh, pokud to nebudeš řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5926
17.1.20 08:11

Myslím, že pojištění máš zaplacené ze smlouvy číslo 2.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 08:38

Socialni resit nemusis, neni povinne, ale zdravotni budes muset doplatit zpetne.
Radim ti abys jim zavolala a domluvila se s nimi.
Naskakuji tam rady velke penale.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3118
17.1.20 08:40

Tak byla na HPP čtyři dny, něco odvézt museli, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 08:42

Děkuji moc za rady, hned jak tam budou tam tam se všemi papíry zajedu a zaplatím si ho hned abych to měla z krku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
17.1.20 08:43
@Veru1987 píše:
Tak byla na HPP čtyři dny, něco odvézt museli, ne?

Podle mě ano. Odvedli. Ale jen za ty dny, co makala. Tudíž za dny, kdy nepracovala si to musí zaplatit sama. Vím, že to jednou resila mamka a musela zaplatit jeden den. Zakladatelko, zavolej si v nejbližší době na pojišťovnu a informuj se. Oni ti poradí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3118
17.1.20 08:46
@mamina89 píše:
Podle mě ano. Odvedli. Ale jen za ty dny, co makala. Tudíž za dny, kdy nepracovala si to musí zaplatit sama. Vím, že to jednou resila mamka a musela zaplatit jeden den. Zakladatelko, zavolej si v nejbližší době na pojišťovnu a informuj se. Oni ti poradí. :kytka:

To se mi nezdá. Já to kdysi řešila kvůli segry, a mi na pojištovně říkala že se dopláci jen celý kalendářní měsíc když není učast na pojištění.
Schválně @Lucinda73291 zavolej na pojištovnu, třeba hned. Pak nám napiš co ti říkali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
17.1.20 08:49
@Veru1987 píše:
To se mi nezdá. Já to kdysi řešila kvůli segry, a mi na pojištovně říkala že se dopláci jen celý kalendářní měsíc když není učast na pojištění.
Schválně @Lucinda73291 zavolej na pojištovnu, třeba hned. Pak nám napiš co ti říkali.

Je to tak možné. Mamka kdysi fakt platila jeden den, je to už ale dost dávno. Třeba už je to jinak :nevim: zavolat na pojišťovnu je nejlepší řešení :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7552
17.1.20 08:54

Sama by sis musela hradit zdravotní jen kdyby se jednalo o celý měsíc, kdy nebylo hrazeno zaměstnavatelem ani státem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34642
17.1.20 08:57
@Veru1987 píše:

Mně před dvěma roky napsal zaměstnavatel na smlouvu o HPP datum od 2.1.(1.1. je svátek) a na zdravotní pojišťovně jsem si celý leden zaplatila sama, protože pojistné od zaměstnavatele se uznává jenom za CELÝ odpracovaný kalendářní měsíc.
Takže nějaké 4 dny HPP nic neřeší.
Na pojišťovnu a zjistit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279
17.1.20 08:59

Zdravotní se doplácí jen za cele kalendářní měsíce. Pokud jsi tedy v měsíci byla alespoň 1 den prihlasena od zaměstnavatele, tak nic platit nemusis. Povinnost platit byť za 1 den se týká OSVČ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34642
17.1.20 09:02
@Micilin píše:
Zdravotní se doplácí jen za cele kalendářní měsíce. Pokud jsi tedy v měsíci byla alespoň 1 den prihlasena od zaměstnavatele, tak nic platit nemusis. Povinnost platit byť za 1 den se týká OSVČ.

Aáá, tak to byl tenkrát můj případ, do doby nástupu na HPP jsem byla OSVČ. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama