Jak to máte doma nastavené vy?

47
16.9.20 13:44

Jak to máte doma nastavené vy?

Dobrý den, ráda bych se vás zeptala jak to máte doma nastavené když má partner dítě ve střídavé péči a jednoho prcka máte společného?
My máme s partnerem společnou malou holčičku a on má klučíka z předchozího manželství ve střídavce ( týden ho máme my a týden ho má bývalá partnerka). Jenže nastal problém v tom že jsem si všimla jak malého upřednostňuje. Konkrétní příklad: Chci s malou někam vyrazit a partnerova odpověď zní " počkej, pojedeme tam až tu bude i malej" nebo jsme řešili téma Vánoce a on mi řekl že by je chtěl posunout až na den kdy tu bude i jeho syn. No prakticky se vše řídí jen podle toho jestli tu je nebo není a mě to nepříjde moc v pořádku. Přece jen proč bych měla nám něco odpírat jen proto že tu nemáme špunta když on má taky svojí maminku která se o něho stará, jenže když se vůči tomu ohradím tak poslouchám jen to že jsem moc mladá a že nerozumím tomu o čem je rodina nebo taky že jsem sobecká. Takže mě napadlo že se poradím s vámi. Za vaše rady co s tím mám dělat budu moc ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
166
16.9.20 13:50

Já ho chápu, já bych si taky chtěla tyhle věci užít se všemi svými dětmi a ne jen s jedním, zároveň aby si je sourozenci užívali spolu. Naopak být tebou jsem ráda, že mám chlapa, který se o své potomstvo stará i po rozchodu a nestal se víkendovým strejdou jak mnozí. A co konkrétně vám odpira jak říkáš? Že nejdete na akci ve čtvrtek ale v pondělí až? To snad není taková tragédie ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3164
16.9.20 13:50

Chápu partnera. Kolik je vašemu dítěti? Není mu třeba ještě úplně jedno, jestli se na výlet pojede dneska nebo za týden nebo kdy oslavite Vánoce? My nemáme partnerovy děti v péči, ale každý rok posunujeme čas vánoční večeře podle toho, kdy jí oni, aby za nimi mohl jet ke stromečku. Pokud už vaše dítě chápe Vánoce, tak bych je nikam neposunovala a prostě dárečky pro staršího nechala pod stromkem, až přijede. Ale ty výlety mi přijdou pochopitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
16.9.20 13:51

Jsem na straně parnera. Kluk je taky jeho dítě, má tedy děti dvě a chce si užívat rodinné chvilky s oběma. Ty Vánoce mi přijdou úplně samozřejmé, i výlety a ano, ty mi přijdeš sobecká. Že má dítě, jsi o partnerovi jistě věděla, takže je od tebe dost sobecké, aby ho on teď kvůli obě upozadil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
16.9.20 13:54

To já ho taky samozřejmě chápu ale proč bych měla celý týden sedět doma jen kvůli tomu že tu není jeho syn? Však máme taky právo na to někam vyrazit i bez něho nebo vám příjde v pořádku abychom se někam ( kamkoli i na procházku) dostali jen když tu máme jeho? Mě to právě moc v pořádku nepříjde 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22510
16.9.20 13:54

@Lola14 My máme dvě vlastní děti a překvapivě taky návštěvy a výlety plánujeme tak, když můžou obě. Ne že jeden bude na škole v přírodě, bude mít odpoledne kroužek či odpoledku a já někam z druhým vyrazím.
Chtělo by to trochu rozumu. Už jen z toho pohledu, že to tomu děcku pak bude líto, že nebylo tam a tam, protože zrovna špatný týden a nevlastní sourozenec byl. To jim tak maximálně zaděláš na prima žárlivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64160
16.9.20 13:55
@Lola14 píše:
Dobrý den, ráda bych se vás zeptala jak to máte doma nastavené když má partner dítě ve střídavé péči a jednoho prcka máte společného?
My máme s partnerem společnou malou holčičku a on má klučíka z předchozího manželství ve střídavce ( týden ho máme my a týden ho má bývalá partnerka). Jenže nastal problém v tom že jsem si všimla jak malého upřednostňuje. Konkrétní příklad: Chci s malou někam vyrazit a partnerova odpověď zní " počkej, pojedeme tam až tu bude i malej" nebo jsme řešili téma Vánoce a on mi řekl že by je chtěl posunout až na den kdy tu bude i jeho syn. No prakticky se vše řídí jen podle toho jestli tu je nebo není a mě to nepříjde moc v pořádku. Přece jen proč bych měla nám něco odpírat jen proto že tu nemáme špunta když on má taky svojí maminku která se o něho stará, jenže když se vůči tomu ohradím tak poslouchám jen to že jsem moc mladá a že nerozumím tomu o čem je rodina nebo taky že jsem sobecká. Takže mě napadlo že se poradím s vámi. Za vaše rady co s tím mám dělat budu moc ráda.

Jsem v situaci opačné. Já děti ve společné péči, chlap má jen styk o víkendech se svými. A jo, oba upřednostnujeme mít aktivity v době, kdy máme děti. :nevim: Přijde mi to pochopitelné. NO a je třeba najít nějaký rozumný kompromis. Něco jde, něco ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5324

Chce trávit čas jako rodina tj. ty, dcera a syn. Vždyť je to i pro malou brácha ne snad. Mě to přijde normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22510
@Lola14 píše:
To já ho taky samozřejmě chápu ale proč bych měla celý týden sedět doma jen kvůli tomu že tu není jeho syn? Však máme taky právo na to někam vyrazit i bez něho nebo vám příjde v pořádku abychom se někam ( kamkoli i na procházku) dostali jen když tu máme jeho? Mě to právě moc v pořádku nepříjde 😔

Tak vyrazt můžeš i sama s dítětem. Pokud má chlap vyrazit bez druhého dítěte na blbou procházku, tak asi o procházení nestojí a kluk je jen výmluva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
16.9.20 13:57

Já se zaháčkuju do diskuze, my to teprve nastavovat budeme. Doufám, že sem přispěje i někdo se zkušenostmi, ne jenom s domněnkami :D. Ale něco posunout by mi asi nevadilo. Nicméně ne vždy jde se vším čekat. A taky aby rodina týden nikam nevyrazila a jenom čekala na další dítě, to mi taky přijde blbý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
16.9.20 13:58

To ano ale on si taky se svojí maminkou užije svoje a moje dcera je omezená že nikam nesmíme pokud tu není brácha. Jak píšu i obyčejná procházka je problém… Když tu je tak samozřejmě jdeme všichni ale když tu není tak musíme být jen doma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64160
16.9.20 13:59
@Svistice píše:
@Lola14 My máme dvě vlastní děti a překvapivě taky návštěvy a výlety plánujeme tak, když můžou obě. Ne že jeden bude na škole v přírodě, bude mít odpoledne kroužek či odpoledku a já někam z druhým vyrazím.
Chtělo by to trochu rozumu. Už jen z toho pohledu, že to tomu děcku pak bude líto, že nebylo tam a tam, protože zrovna špatný týden a nevlastní sourozenec byl. To jim tak maximálně zaděláš na prima žárlivost.

NO, na druhou stranu, proč by mělo druhé dítě sedět doma na zadku, když první má 3× týdně tréning ( dosad si za to situaci, že první je 3× týdně u maminky). Chce to prostě udělat kompromis.
Vánoce bud dvakrát nebo pokud josu děti malé a neřešej, zda je 23. nebo 24., tak to klidně přesunout na společné vánoce. Až bude starší, tak asi bude chtít slavit 24., tak jako většina… Zakladatelka si může uděla s druhým sama nebo jen s partnerem program, který třeba není pro staršího tak vhodný. A to, co je super pro oba nechat na společný čas. Zkrátka najít kompromis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64160
16.9.20 14:00
@JancaS84 píše:
Chce trávit čas jako rodina tj. ty, dcera a syn. Vždyť je to i pro malou brácha ne snad. Mě to přijde normální.

No a v době, kdy tam není syn, se čas zastaví?
Jako jasný, že nebudu plánovat Legoland, Miraculum a návštěvu muzikálu na dobu, kdy jsem jen se svými dětmi a partnerovy jsou u matky. Ale že by jsme nesměli ani na prochajdu, koupák, kola, jen proto, že jeho děti jsou u mámy… ne, to ne.

Příspěvek upraven 16.09.20 v 14:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5324
16.9.20 14:02
@Lola14 píše:

A ty sedíš od rána do večera s dítětem doma na zadku a čekáš až přijde chlap z práce aby jste někam šli? Tak běžte samy když ti to tak vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56714
16.9.20 14:03
@Lola14 píše:
My máme s partnerem společnou malou holčičku a on má klučíka z předchozího manželství ve střídavce ( týden ho máme my a týden ho má bývalá partnerka). Jenže nastal problém v tom že jsem si všimla jak malého upřednostňuje. Konkrétní příklad: Chci s malou někam vyrazit a partnerova odpověď zní " počkej, pojedeme tam až tu bude i malej" nebo jsme řešili téma Vánoce a on mi řekl že by je chtěl posunout až na den kdy tu bude i jeho syn. No prakticky se vše řídí jen podle toho jestli tu je nebo není a mě to nepříjde moc v pořádku. Přece jen proč bych měla nám něco odpírat jen proto že tu nemáme špunta když on má taky svojí maminku která se o něho stará, jenže když se vůči tomu ohradím tak poslouchám jen to že jsem moc mladá a že nerozumím tomu o čem je rodina nebo taky že jsem sobecká. Takže mě napadlo že se poradím s vámi. Za vaše rady co s tím mám dělat budu moc ráda.

Taky my to nepřijde normální, společně dítě sice nemáme, ale navrhnout nějakou aktivitu, tak ho tam hned nacpe. Takže maximálně večer do hospody nebo na nějakou akci, jinak se nedá, společně nic až na výjimky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama