Jak to máte doma s rozdělením financi

Anonymní
1.2.21 21:07

Jak to máte doma s rozdělením financi

Zdravím, jak to prosím máte doma rozdělené co se týče financí? Máte společný účet s manželem? A pokud ne, tak jak to u vás funguje… Kdo co platí? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1579
1.2.21 21:09

Mame spolecny ucet.jsme rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8458
1.2.21 21:10

Jedna hromadka a vsechno dohromady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
1.2.21 21:13

Máme společný účet a já se starám, aby všechno potřebné bylo zaplaceno, přítele to nebaví, tak to hodil na mě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 21:14

Máme oddělené finance a domluveno, kdo co platí, aby jeden nestrádal a druhý neměl úspory až na půdu. Vyhovuje nám to, nikdo nikomu nekecá za co utracime a nic na tom měnit nehodláme. Ale je pravda, že oba máme „hezké“ příjmy. Na vyskakování to není, ale občas si povyskocime. Jo a taky jsme rodina…

• Citovat
  • Nahlásit
25165
1.2.21 21:17

Máme sice dva účty a spořící, ale oba máme přístup ke všemu a platíme věci nad plán po domluvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
1.2.21 21:17

Věřím že to fungovat může, když ani jeden nestrádá. Je to každého věc jak to má nastavený. Nejspíš do tebe někdo hučí, že jsme divný jestli je máte rozdělené.
Záleží na tobě jestli jsi tak spokojená, tak proč ne.
Může mít rodina finance společné, ale jeden z nich může být skrblík a vyčítá každou korunu a zjišťuje za co se to utratilo atd. Dám ti radu aby ses řídila jen podle sebe abys byla spokojená a nedávej na rady jiných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 21:18

Máme každý svůj účet už z doby, kdy jsme manželé nebyli, k tomu několik dalších účtů (u různých bank), kam si posíláme spořit a podobně, ale hospodaříme společně, vedeme si společné účetnictví, na velkých výdajích se společně poradíme. Platí zrovna ten, kdo má peněženku nebo kartu po ruce (nebo kdo se dostane dřív k el. bankovnictví), neřešíme, z kterého účtu to jde.

Ono na těch běžných „provozních“ účtech nějaké závratné částky nesušíme, větší finance míváme právě někde, kde se to aspoň trochu vyplatí (což teda už dnes z běžných spoř. nástrojů není skoro nikde, ale třeba zas doba nějakých lepších úroků přijde…).

Ale je nutno říct, že jsme oba celkem šetřiví (já ještě možná o fous víc… :oops: ), takže u nás kolem financí žádné spory nenastávají.

• Citovat
  • Nahlásit
1263
1.2.21 21:19

Já vždy chtěla jednu hromádku pro všechny, ale vybrala jsem si rozvedeného muže, který vyšel z minulého manželství s div ne holým zadkem, takže to po druhé nechtěl riskovat a máme společný účet, kam posíláme poměrnou částku z příjmu, a zbytek pro sebe. Funguje je to a pořád doufám, že s přibývajícími dětmi a léty šťastného manželství se ten rozdíl mezi mým a tvým bude víc a víc rozmělňovat. To je naivita, co? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3988
1.2.21 21:22
@Tinunka píše:
Věřím že to fungovat může, když ani jeden nestrádá. Je to každého věc jak to má nastavený. Nejspíš do tebe někdo hučí, že jsme divný jestli je máte rozdělené.
Záleží na tobě jestli jsi tak spokojená, tak proč ne.
Může mít rodina finance společné, ale jeden z nich může být skrblík a vyčítá každou korunu a zjišťuje za co se to utratilo atd. Dám ti radu aby ses řídila jen podle sebe abys byla spokojená a nedávej na rady jiných.

Já se spíš vsadím, že to je úvod do tisící diskuse v řadě „manžel mi nedává peníze, nemůžu vyjít z rodičáku/mého nižšího platu“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
1.2.21 21:23

Vše se platí z manželova účtu, na můj chodila netknutě výplata/mateřská/rodičák. Ani doteď nevím, kolik tam je :lol: ale manžel má k němu přístup. Takže v podstatě taky hromádka. Ještě máme třetí účet na odkládání měsíčních,,zbytků" z manželovy výplaty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53794
1.2.21 21:24

Spolecne penize pochopitelne. Ale jsou rozlozeny ve vice uctu. U ruznych bank.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
1.2.21 21:26

Já měla s bývalým manželem účet společný… Tedy byl jeho.. 6000 mi dal na jidlo, zbytek většinou padl na opravu domu. Moc to nefungovalo, protože jako žena na MD jsem neměla možnost si jinak vydělat…tudiz žádné svoje finance. Teď s novým manželem jsem trvala na tom, že chci účet svůj. Máme to tak, že já platím jídlo (při 4 clennou rodinu) a staršímu synovi školku +svoje poplatky. Manžel platí nájem, hypotéku, auto…
Vše bylo OK dokud jsem teď nenastoupila opět na MD a s 9.000 už 4 lidi neuzivim a ještě aby mi zbylo na me poplatky a potřeby. Přemýšlím že založím účet a každý tam poslem měsíčně určitou částku a z toho Budem platit to jídlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16922
1.2.21 21:29
@Anonymní píše:
Zdravím, jak to prosím máte doma rozdělené co se týče financí? Máte společný účet s manželem? A pokud ne, tak jak to u vás funguje… Kdo co platí? :think:

proč se ptáš anonymně a k čemu ti to bude dobrý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24793
1.2.21 21:35

Mame ruzne ucty, ale hospodarime spolecne.
Kdo co plati mame u neceho domluvene fixne a zarizene trvale prikazy, u jednorazovych ci neocekavanych plateb se vzdy dohodneme s prihlednutim k dalsim vydajum v konkretnim mesici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat