Jak to máte doma se svými muži?

252
23.3.21 13:27

Jak to máte doma se svými muži?

Ahoj, zajímalo by mě, jak to máte doma nastavené se svými muži?

Snad každý den tady čtu, jak ze sebe doma dělá žena otroka, partner nic nemusí, jen si po práci sedne na gauč a nechá se obskakovat. Proč?

Já se přiznám, že jsem trochu línější a kolikrát se mi něco prostě nechce, ale ve společné domácnosti jsem si to nastavila tak, aby se i partner dokázal postarat sám o sebe, kdyby se mi třeba něco stalo nebo cokoliv, tak aby byl soběstačný.
Normálně doma uklízím, vařím, peru, ale vše máme tak půl na půl.

Ale potřebuješ vyprat sám pro sebe jenom svoje věci? Vyper si to sám, navolit program zvládneš a prášek a aviváž taky dokážeš nasypat a nalít, kam patří.
Máš hlad? Zvedni se a udělej si něco k jídlu nebo uvař pro nás oba.
Zdá se ti, že je někde nepořádek? Ukliď ho.

Děláte svým mužům otroky a chcete se jim zavděčit za každou cenu, protože pánové tvorstva nebo to máte nastavené podobně jako já? Nebo to děláte úplně jinak? Svěřte se mi do komentářů, zajímá mě názor a postoj všech. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10504
23.3.21 13:31

No, u nás dělám doma víc já, ale momentálně jsem ještě na rodičáku a navíc mám o dost vyšší nároky na pořádek, než můj drahý. Postarat se o sebe a děti ale umí, to strach nemám. Ono mu nic jiného nezbyde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 13:37

Mám přítele který mi pomáhá naprosto ve všem.. Nemáme rozdělené či nastavené co kdo má dělat.. Udělá to prostě ten kdo má čas :) Když jsem měla autonehodu tak zastal komplet vše a zároveň pomohl i mě.. Myl mi vlasy, ošetřoval ránu.. Když mám volno, připravím mu večeři, připravím mu odpočinek a v opačném případě je to stejné :) Nakoupí, uvaří, uklidí.. Děláme to vše prostě spolu a to on sám má 2 práce.. A času pro sebe také máme spoustu a to proto, že se o domácnost podělíme :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
284
23.3.21 13:37

Mě by zajímalo, kdy se z žen stávají ty hospodyně. Zatím se setkávám se samými emancipovanými co mají akorát vysoké nároky. Bydlím sám, tedy zvládám všechny domácí práce, ale stejně to nikdo neocení. To je pořád jenom samý instagram :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
23.3.21 13:38

Většinou se starám já a partner pomáhá. Kdyby jen seděl na zadku něco by si vyslechl :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
23.3.21 13:39

Naše (zatím ještě bezdětná 8) :oops: ) domácnost to má takto. Já většinou vařím, už proto že jsem teď víc doma na home officu 8) a partner přichází později. Peru nám oběma a nevadí mi to 8) On kompletně platí pravidelný úklid, takže s tím nemáme nikdo práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.3.21 13:39

Tak já jsem taky momentálně na rodičáku a partner nebývá moc doma. Samozřejmě mám někdy chvíle, kdy mám pocit, že je všechno jen na mně, a že by občas taky mohl doma udělat víc…ale na druhou stranu o malého se postarat umí, s větším úklidem taky rád pomůže a rozhodně mě nepeskuje za to, že když příjde domů z práce není vždy domeček jako ze škatulky :) já si uvědomuju, že vydělává penízky hlavně proto abychom se měli dobře a abychom dokončili práce kolem domečku a on moc dobře ví, že rodičovská dovolená rozhodně není dovolená, a že s tím naším raubířem je to občas psychicky i fyzicky dost náročné :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8956
23.3.21 13:40

@ŽofkaTofka Běžné dělají doma více ženy ale tady na eMiminu to mají všichni doma na půl :jazyk:…ne teď vážně. Muj první partner byl vychovan tak ze doma funguje výhradně žena :roll:!!Nedokázal pochopit proč by měl doma něco dělat :nevim: Byl to boj a bylo to pořád dokola. Hrozne bylo to že přišla tchýně a začala kecy typu proč by měl chlap doma dělat když chodí do práce? tak jí říkám a když chodí i žena do práce tak kdo tedy doma uklidí? No prý žena je to její práce…Muj manžel by také nejraději nedělal doma nic ale pro klid v rodině se zeptá co má dnes udělat :lol: Jinak co se bavím tak většinou fungují doma převážně ženy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4947
23.3.21 13:41

@ŽofkaTofka
Všichni děláme otroky jen ty to máš správně nastavené. :palec:
Kolik máte dětí, jak máte velký dům a zahradu, kolik aut a zvířat, jaké manuální práce manžel na domě dělá? Když nahazuje do míchačky, tak to děláte taky napůl, aby tě naučil samostatnosti, až zůstaneš sama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2024
23.3.21 13:42

No já když po svém muži něco chtěla, tak s tím měl vždycky hroznej problém a ať ho nechám žít a tak, pak jsem byla už i trochu ostřejší, no a to jsem byla hned semetrika a fúrie, tak jsem od něj odešla s dvěma malými dětmi, v létě budou mít 2 a 3. Jeho činnost byla taková, že když přišel z práce, což bylo hodně různý, tak si šel sednout na balkón, kafe a cigárko. Což by mi zas tolik nevadilo, když by se pak šel věnovat aspoň na chvíli dětem, ale on byl pak jen na notebooku a prokládal to těma kouřovýma pauzama. Doma neudělal vůbec nic. O víkendu za celou dobu ani jednou nevstal s dětmi. Víkendy měl volně a probíhalo to tak, že vstával mezi 9:30 až 10:00, šel si s kafem zakouřit, pak vzal děti na hodinu ven, udělala jsem oběd nebo jsem je vzala já a on udělal oběd, ale úklid byl vždy na mě. Tohle byla sobota, v neděli si bral starší dite cca od 15:30 do 18:30 ke svým rodičům a od roku mladsiho i jeho. Odstěhovaná jsem od něj od prosince a děti si bere každou sobotu na čtyři hodiny odpoledne ke svým rodičům+neděle dopoledne na hodinu ven.

Příspěvek upraven 23.03.21 v 13:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
23.3.21 13:42

Vaření 95% já. A to proto, že mě to baví víc, než ženu. A vaření tím myslím i myčka, nákupy jídla… )
Praní 100% žena. Věšení prádla 80% já. Úklid 70% žena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
23.3.21 13:45

Já to mám sama v tobě tak, že každý z nás má technicky vzato stejnou pracovní dobu, 8 hodin. Po tu dobu já lítám kolem dětí, domácnosti, a pod., nic po něm nechci, on maká. Když to skončí, tak očekávám, že jedeme ve všem na půl. Teď je to spíš na 70:30 pro manžela, protože jsem těhotná, máme tři děti do 6 let, a odpol. se potřebuju trochu vyklusat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61402
23.3.21 13:46
@ŽofkaTofka píše:
Ahoj, zajímalo by mě, jak to máte doma nastavené se svými muži?

Snad každý den tady čtu, jak ze sebe doma dělá žena otroka, partner nic nemusí, jen si po práci sedne na gauč a nechá se obskakovat. Proč?

Já se přiznám, že jsem trochu línější a kolikrát se mi něco prostě nechce, ale ve společné domácnosti jsem si to nastavila tak, aby se i partner dokázal postarat sám o sebe, kdyby se mi třeba něco stalo nebo cokoliv, tak aby byl soběstačný.
Normálně doma uklízím, vařím, peru, ale vše máme tak půl na půl.

Ale potřebuješ vyprat sám pro sebe jenom svoje věci? Vyper si to sám, navolit program zvládneš a prášek a aviváž taky dokážeš nasypat a nalít, kam patří.
Máš hlad? Zvedni se a udělej si něco k jídlu nebo uvař pro nás oba.
Zdá se ti, že je někde nepořádek? Ukliď ho.

Děláte svým mužům otroky a chcete se jim zavděčit za každou cenu, protože pánové tvorstva nebo to máte nastavené podobně jako já? Nebo to děláte úplně jinak? Svěřte se mi do komentářů, zajímá mě názor a postoj všech. :)

Já to mám aktuálně nastaveno tak, že celkem nic nechci, ale dělám si podle svého, jsem také pohodlnější… co není udělá, si sám a hlavně nemá kecy, to už bych nesnesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26945

Nemáme dům ani zahradu, takže děláme to víceméně napůl. Přítele jsem potkala těsně poté, co si koupil byt, takže samostatného života byl schopen vždy. Pro mě osobně je to podmínka, jinak bych s ním nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
@Annabela11 píše:
@ŽofkaTofka Běžné dělají doma více ženy ale tady na eMiminu to mají všichni doma na půl :jazyk:…ne teď vážně. Muj první partner byl vychovan tak ze doma funguje výhradně žena :roll:!!Nedokázal pochopit proč by měl doma něco dělat :nevim: Byl to boj a bylo to pořád dokola. Hrozne bylo to že přišla tchýně a začala kecy typu proč by měl chlap doma dělat když chodí do práce? tak jí říkám a když chodí i žena do práce tak kdo tedy doma uklidí? No prý žena je to její práce…Muj manžel by také nejraději nedělal doma nic ale pro klid v rodině se zeptá co má dnes udělat :lol: Jinak co se bavím tak většinou fungují doma převážně ženy…

Partner právě taky vždycky spoléhal na maminku, pak se přestěhoval k mým rodičům, kde jsme asi rok bydleli, tak jsem spoustu věcí dělala já, ani jsem nechtěla, aby mi pomáhal nebo tak, brala jsem to, že je to dům mých rodičů a i můj, takže budu něco dělat já. Pak jsme se přestěhovali do bytu, kde jsme byli sami a já mu prostě začala odmítat dělat služku, takže se to naučil a stará se i sám. Kolikrát říkám, že já jsem líný prase, takže on se taky musí někdy postarat. :mrgreen: a fakt to funguje, naštěstí. :mrgreen: Zatím jsme teda bezdětní, tak doufám, že tak bude i funogvat, až se někdy zadaří. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat