Jak to máte s babičkami - hlídání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Teruška85
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 2 inzeráty 26.04.18 21:57
Jak to máte s babičkami-hlídání?

Ahojky, tak přemýšlím a zajímalo by mě, jak to máte s babičkami, jestli vám hlídají vaše děti? My máme dvě děti 1 a 3 roky a hlídání minimální. Svoje děti samozřejmě miluji a jsem s nimi ráda ale sakra by mi bodlo, kdyby si je babičky braly častěji. Moje mamka hlídá občas staršího, ale jen třeba od 10 do 6 nebo pohlídá když si třeba jen potřebuju něco zařídit, jen nárazově, navíc chodí do práce. Tchýně je sice hrozně hodná ženská a je doma, ale má zdravotní problémy a každé druhé hlídání mi odřekne protože jí zase není dobře…Já si vždycky něco domluvím, těším se, že si i malý trošku užije babičky a já budu mít čas na mladší a pak to zase padne a já jsem smutná. No nechci se rouhat, jsem ráda alespoň za občasnou výpomoc, ale i tak mi příjde, že u nás to babičkovství značně pokulhává ve srovnání s ostatními kolem nás. Hodně našich známých má takové to hlídání, že si prarodiče nadšeně berou své vnoučky třeba na celý víkend a rodiče mají veget. Tohle u nás nehrozí a je mi to popravdě trošku líto :,( Jak to máte s hlídáním vy a jak se smířit s tím, že prostě nemám a nikdy mít nebudu takovou tu skvělou hlídací babičku? Děkuji za vaše příspěvky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Reakce:

vertunka
Závislačka 4137 příspěvků 26.04.18 22:00

Nikdo nikdy nam jeste nehlidal. Ani minutu. :nevim:

alvapinka
Kelišová 5540 příspěvků 26.04.18 22:02

Ahoj, to mas fajn. Ja jsem v zahranici. Rodice uz nemam. Jedina babicka, ktera obcas hlida, zije 1000km od nas. Stejne tak i byvaly manzel se tam vratil. Takze jsem na kluky sama, obcas si holt platim hlidani deti. Jinak bych si to asi hodila. Ale moji kluci uz jsou vetsi.
Chce to vyckat, myslim u tebe, treba az budou deti trochu vetsi, budou babicky ochotnejsi.

Margery
Kelišová 6131 příspěvků 1 inzerát 26.04.18 22:02

Nám babičky prakticky nehlídají. Po týdnu o prázdninách, když byla zavřená školka a museli jsme do práce a neměli jsme už dovolenou :roll:

KKatka23
Echt Kelišová 7590 příspěvků 26.04.18 22:02

No z mýho pohledu to máte luxusní…my nemáme nic. Doslova. Manžel rodiče nemá, moje matka je alkoholička, můj táta - no to si neumím ani představit - holky vidí tak dvakrát do roka, když se zadaří…Mám holky skoro tři roky a 19 měsíců, jsem v sedmém měsíci. Do poradny jezdím MHD s holkama, všude je musím brát s sebou. Na cukrovku jsem nakonec ani nešla, protože jediný hlídání, co se mi povedlo zařídit (a se strachem v duši od mé matky) - zrovna ten den jim nejel přístroj a další hlídání prostě nemám, takže jsem bez tentokrát bez zátěžového testu. Screeningy musí být odpoledne, aby manžel měl po práci. K zubařovi se chystám teď 1.6. po roce - manžel má nahlášenou dovolenou kvůli tomu jo…takže o nějakým hlídání, abych si mohla odpočnout nebo v klidu uklidit nebo abychom mohli být s manželem chvíli sami, to vůbec ani neuvažuju. Stačilo by mi hlídání kvůli doktorům a těmto věcem no :mrgreen: jako chápu, že dost lidí má hlídací babičky, co se v tom vyžívají a hlídají furt, ale rozhodně to není povinnost. Prostě si odpočnete až budou děti větší no :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatel je onlineneumisa
Neúnavná pisatelka 19082 příspěvků 26.04.18 22:04

Babička je 400 kilometrů daleko, takže vše svépomocí.

dasajur
Kecalka 170 příspěvků 26.04.18 22:04

Mám kluky 10 a 12 let, hlídání nikdy žádné, max. párkrát za rok 2-3 hod. No, zvykla jsem si. Ale ze začátku mě to mrzelo.
Teď si ale myslím, ze možná budu stejná a babičkovat jednou taky nebudu. Naopak užívat si cestování a koníčky. Takže jako naše babí chápu, ale někdy pomoc by opravdu píchla, když byli kluci malý.

medunka23
Kelišová 6703 příspěvků 26.04.18 22:05

Buď ráda a dekuj, že máš to hlídání které máš, nemám vůbec žádné, tchýně byla daleko a zemřela a mamka pracuje, takže tam by mě hanba fackovala jí dát ještě holky na víkend na hlídání když je sama z práce vyřízena a potrebuje nabrat síly.

Uživatel je onlineanupati
Kelišová 5195 příspěvků 4 inzeráty 26.04.18 22:05

@Teruška85 Jedni prarodiče daleko, druzí zaměstnaní a sami mají co dělat. Starají se ještě o své rodiče, kteří potřebují pomoc. Teď se nám od ledna ustálilo hlídání na celou sobotu, protože já při rodičáku pracuji. Víc toho nedají, jsem ráda i za to. Pak už se jen navštěvujeme, zastavíme se, když jdeme kolem apod. Předtím bylo hlídání hodně nárazové, spíš žádné… Max. na pár hodin odpoledne. Roční bych třeba na celý víkend stejně nedala. Příští rok jde mamka do důchodu, tak jsem zvědavá, jestli se hlídání rozjede víc. Navíc mladší už bude taky odrostlá…ale vzhledem k tomu, co už teď plánuje dělat a stíhat…no nevím nevím :lol: Jinak já si hlídání kvůli práci i platím, nevidím v tom problém.

Ivuska23
Závislačka 4683 příspěvků 11 inzerátů 26.04.18 22:06

@Teruška85 nejstarší je 6, a za celých 6 let hlidala moje mamka jednou, a to když jsem byla v porodnici s mladší a manžel u porodu. Tchyně vzala jednou dceru do zoo. Zastávají názor “vaše děti vaše starost”, přijala jsem to jako fakt.. jen je mi líto, ze děti nebudou mít ty hezké vzpomínky na babičky a dedy, a spousty zážitku jako jsem měla s nima já s babi a dedou…

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9856 příspěvků 26.04.18 22:07

@Teruška85 Moje máma hlídala třeba na tři hodiny, když jsem jela na nákup (u ní; k nám do Prahy nejezdila). Na víc dní ji měla poprvé ve třech letech na týden (5 dnů), pak ještě jednou ve čtyřech a pak už nikdy. Tchyně by hlídala, ale je na druhém konci republiky (a dobře tak) a navíc nemyslím, že je ve stavu, kdy by se dobře postarala (takže ještě líp tak) - poprvé měla dceru na den letos na jaře (6,5 roku), kdy už si myslím, že se mladá celkem postará i sama :mrgreen:.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 2 inzeráty 26.04.18 22:10

@KKatka23 asi máš pravdu, život je krátký a jednou budu vzpomínat jak jsem měla pořád děti za zadkem :D a budu si přát aby se to vrátilo
@dasajur já bych tedy babičkovat jednou chtěla, když zdraví dá. Už teď nakukuji do korbiček a obdivuji malušenká miminka, tak si myslím, že se budu moc těšit jednou na vnoučátka. Chtěla bych dětem pomáhat, protože sama vidím jak je to důležité, ale člověk míní, život mění a tohleto je ještě hoooodně daleko

Mango_Lassi
Extra třída :D 11699 příspěvků 26.04.18 22:13

@KKatka23 to máš pokrokovou gynekoložku. Moje vysloveně děti u vyšetření nechce.

KKatka23
Echt Kelišová 7590 příspěvků 26.04.18 22:13
@Ivuska23 píše:
@Teruška85 nejstarší je 6, a za celých 6 let hlidala moje mamka jednou, a to když jsem byla v porodnici s mladší a manžel u porodu. Tchyně vzala jednou dceru do zoo. Zastávají názor “vaše děti vaše starost”, přijala jsem to jako fakt.. jen je mi líto, ze děti nebudou mít ty hezké vzpomínky na babičky a dedy, a spousty zážitku jako jsem měla s nima já s babi a dedou…

mě to hlavně přijde hrozně sobeckej názor - všichni prarodiče maj teď dojem, že je nová doba a že musej dohánět, co nestihli a cestovat a soustředit se na sebe…ale že jim jejich rodiče hlídali pomale celý prázdniny a víkendy, to si jako už nevzpomenou…u nás to tak teda bylo. Nás babička hlídala každý prázdniny :nevim:

Mango_Lassi
Extra třída :D 11699 příspěvků 26.04.18 22:14

Nám babičky hlídají ale povinnost to není. Řešíme to placeným hlídáním taky :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Mádl se rozešel s krásnou Zuzanou! Krach vztahu prý těžko nese

Jiřímu Mádlovi (31) se ve vztazích zatím nedaří a zdá se, že je znovu volný.... číst dále >

Ostudné video: Král eurobyrokratů Juncker se na summitu NATO ožral jak mužik

Českým médiím, přes polemiku o kondici prezidenta Miloše Zemana na setkání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro a proti: jedináčků přibývá. Je lepší mít jedno, nebo víc dětí?

Svět se mění a zavedený standard „rodina rovná se máma, táta a dvě děti“ už... číst dále >

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Reklama