Jak to máte s časnou ranní hygienou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maskovak
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 1 inzerát 22.11.18 01:14
Jak to máte s časnou ranní hygienou?

Ahoj, asi hloupá otázka, chci se zeptat těch, které velmi brzy vstávají, jak to dělají konkrétně s ranní hygienou:-). Doktor mi doporučil jednou denně horkou lázeň kvůli páteři a nohám, takže si dělám důkladnou teplou koupel večer. Ráno vstávám velmi brzy, ve 4 či půl páté, v koupelně je jen přímotop, a v zimě je prostě hodně chladno. Když jsem vstávala na odpolední, měla jsem čas a před odchodem ven jsem si dělala koupel (už jsem si ji nedělala večer), což opravdu v tuhle ranní dobu a v té zimě dělat nebudu. Dost zima je mi i ráno při sprchování. Kamarádka říká, že když vstává takto brzy ráno, dělá to tak, že večer udělá koupel a ráno si jen mycí houbou a teplou vodou a mýdlem umyje obličej, uši, krk, ruce, podpaží a intimní partie, a eventuálně se pak rychle osprchuje až po příchodu z práce a večer udělá koupel. Jak to máte vy, které časně vstáváte? :D :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 22.11.18 01:36
@maskovak píše:
Ahoj, asi hloupá otázka, chci se zeptat těch, které velmi brzy vstávají, jak to dělají konkrétně s ranní hygienou:-). Doktor mi doporučil jednou denně horkou lázeň kvůli páteři a nohám, takže si dělám důkladnou teplou koupel večer. Ráno vstávám velmi brzy, ve 4 či půl páté, v koupelně je jen přímotop, a v zimě je prostě hodně chladno. Když jsem vstávala na odpolední, měla jsem čas a před odchodem ven jsem si dělala koupel (už jsem si ji nedělala večer), což opravdu v tuhle ranní dobu a v té zimě dělat nebudu. Dost zima je mi i ráno při sprchování. Kamarádka říká, že když vstává takto brzy ráno, dělá to tak, že večer udělá koupel a ráno si jen mycí houbou a teplou vodou a mýdlem umyje obličej, uši, krk, ruce, podpaží a intimní partie, a eventuálně se pak rychle osprchuje až po příchodu z práce a večer udělá koupel. Jak to máte vy, které časně vstáváte? :D :kytka:

Sprchuju se klidně ve 4.15, hlavně v létě. Podle pocitu špinavosti ;-) Bydlím v paneláku, tak nemám problém se zimou. Dřív jsem byla schopná mýt si i hlavu a fénovat. To kvůli hluku nedělám, ale od sousedů jsem fén už slyšela. Na dlouhou koupel nemám čas, večer se sprchuju . A mýdlem si obličej nemyju nikdy. Jen vodou a pak dočistím čistícím mlékem.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32927 příspěvků 22.11.18 02:12

Přijde mi rychlejší a pohodlnější ráno skočit do sprchy, než se šudlat houbou. Stejně se v té chladné koupelně musíš svléknout.

Lenka_Hal
Kelišová 5702 příspěvků 22.11.18 02:46

Take vstavam ve ctyri, je mi jedno kolik je, kdyz je sprcha potreba. Taky je tam obcas zima, ale pokud je tepla voda, je mi to vcelku jedno.

Fonty
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 22.11.18 05:10

Mě by teda takhle ráno do sprchy nedostali..brrrrr. ..max v létě. Jsem ráda že vstanu… a nevidím důvod lézt ráno do sprchy když jsem z ní vylezla pár hodin před tím..

Verun83
Echt Kelišová 8841 příspěvků 33 inzerátů 22.11.18 05:13

Sprchuju se vecer. Vstavam po pate. Rano se uz nesprchuju, vyjmecne podle pocitu.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 22.11.18 05:15

Sprchuju se vecer, rano si jen myji oblicej a vlasy. Rozhodne se necitim tak spinava, abych se musela sprchovat.

Prtulak
Kecalka 326 příspěvků 22.11.18 05:51

@maskovak no já přemýšlím, horká lázeň na nohy a záda? Nenapadá mě jediný důvod, proč by měla být přínosem. A koupání /sprchování 2× denně? Chudák kůže. Pak ještě s horkou vodou? :think: fakt nechápu.

andelka83
Generální žvanilka 20178 příspěvků 22.11.18 06:10

Když jsem měla ranní,tak v 4.30 jsem vstávala, umyla si obličej, vyčistila zuby, učesala, oblikla. A konec. Na víc ráno fakt nebyla chuť. Koupu se večer.

cell
Echt Kelišová 8063 příspěvků 22.11.18 06:12
@Prtulak píše:
@maskovak no já přemýšlím, horká lázeň na nohy a záda? Nenapadá mě jediný důvod, proč by měla být přínosem. A koupání /sprchování 2× denně? Chudák kůže. Pak ještě s horkou vodou? :think: fakt nechápu.

přemýšlím o tomtéž :think:

peta81
Ukecaná baba ;) 2116 příspěvků 22.11.18 06:18

@maskovak nesnasim tu ranni zimu, jsem zmrzlik :lol: zabalim se do zupanu, udelam si kafe a pak si jen umyju oblicej, zuby. koupu nebo sprchuju se vecer, rano jen zcela vyjimecne kdyz potrebuji.

Sára 1
Echt Kelišová 8902 příspěvků 22.11.18 06:49
@Prtulak píše:

Vždy všichni doporučuji na záda suché teplo. :nevim:

anupati
Kelišová 6167 příspěvků 5 inzerátů 22.11.18 07:18

Ráno jen zuby, obličej, při periodě rychle sprchnu „spodek“. Pokud bych měla pocit, že jsem se potila hodně (občas, když na mě leze nějaký bacil), tak někdy sprcha, ale většinou jen opláchnu podpaží. Dvakrát denně kompletní sprcha pouze při sportu, tůře, práci venku apod., běžně ani omylem.

nozu
Extra třída :D 11753 příspěvků 22.11.18 07:30

ja si rano cistim zuby, ocistim oblicej pletovym tonikem a od den myju hlavu. sprsim nebo koupu se vecer. vickrat to podle me ani neni pro kuzi zdrave…

blumen
Hvězda diskuse 42749 příspěvků 22.11.18 07:37

Koupel/sprcha odjakzive jen vecer. Po ranu zuby/oblicej, ucesat, oblect a jde se. Jinak na pater/zada je dobry termofor.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >