Jak to mate s dětmi od přítele/manžela z předchozího vztahu?

Anonymní
25.10.19 14:56

Jak to mate s dětmi od přítele/manžela z předchozího vztahu?

Ahoj maminky, zajímá mě, jak to mají ostatní s dětmi z předchozího vztahu.
S přítelem máme tříměsíční miminko, které milujeme. Přítel má dvojčata z předchozího vztahu je jim 4,5.
Bere si je každý víkend, ale kamen úrazu je ten, ze jsou rozmazleny a neposlouchaji. Tátu mají na háku. Každý týden od nej dostávají nějakou hračku ikdyz z Pepca, ale dostanou a já s tím nesouhlasím. Když otevřu téma na přístup k výchově jeho dětí vždy se urazí a cítí se dotčený, tudíž už jsem rozhovory na toto téma vzdala.
Bojim se, ze se to obrátí proti němu a odnesu to i já.
Nechci, aby jednou takto rozmazloval naše společné dítě (samozřejmě mu to povím).
V poslední době mám vždy intenzivní smíšené pocity z toho, když si má přivézt své děti.
Někdy z toho i placu, potom jsem naštvaná, objevují se mi pocity, ze je nemám rada, ale ty většinou ustanou ve chvíli, kdy už jsou s námi a povídám si s nimi.
Připadám si silena a začínají mi tyto stavy vadit.
Měla jste to některá taky tak a jak jste to vyřešily?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
218
25.10.19 15:03

A v čem konkrétně jsou rozmazleni a neposlouchají? Ono 4.5 lety až tolik rozumu totiž nemají..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
25.10.19 15:09

A taky si uvedom svoji pozici, máte je 8 dní ze 30, ty můžeš být tak hodná teta s nastaveným hranicemi, ale určitě ne jim kecat zásadně do výchovy nebo do toho, jestli může koupit dětem hračku nebo ne.. u společného je to jiné.. pokud něco provádí tobě, tak si vymez hranice a promluv o tom s partnerem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
25.10.19 15:12

Pokud nedostanou to, co chtějí začínají scény, typu pláč(řev) do té doby dokud táta nepovolí a vědí, ze to funguje. U mámy si tohle nedovolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
25.10.19 15:17

@Tegab takhle malé děti to zkouší bohužel a je to otravne.. dost možná to bude zkoušet i to společne, taky budeš mít pak pocity, že ho nemáš ráda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.19 15:18

@Martinka654 ono nejde o to, ze koupi, ale akorát si je učí, ze vždy dostanou co chtějí a podle mě to správné není, do výchovy, jako takové nemluvím to je věc rodičů, jak jste zmínila. Já se spis bojím toho, co jednou muže nastat tímto přístupem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.19 15:23

@Martinka654 ke svému dítěti se zachovám, tak jak uznám za vhodné a budu ho milovat ať bude dělat cokoli, ale bohužel u děti přítele to mám jinak a nadšena z toho nejsem.

• Citovat
  • Nahlásit
36476
25.10.19 15:24

Je jim 4.5 a tata ma dite jinde. Hracka z pepca je nic. V realu budou stejne jako vsechny male deti, zkousi hranice.tve dite to take bude zkouset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1293
25.10.19 15:28

Jedna taková jako jsi ty nás připravila o tátu, snad je na sebe pyšná. Dělala jak nás má ráda, přitom otci hučela do hlavy jak jsme hrozný, bylo nám taky kolem čtyř let. Pak začala jezdit k rodičům když jsme měli přijet, pak měli svoje první dítě a pro nás přestalo být místo. Otec pro klid doma si nás bral čím dál míň, až úplně přestal. Podotýkám, že s bratrem jsme vyrostli v normální dospělé lidi, co mají už své rodiny. Ale tátu nám to nevrátí. Tak snad je ta ludra spokojená. A tebe ne aby napadlo udělat to, co udělala ona. Ty děti tátu potřebují. Stejně, jako to vaše společné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.19 15:29

@jkra vám přijde normální kupovat každý týden hračky?

• Citovat
  • Nahlásit
218
25.10.19 15:29
@Anonymní píše:
@Martinka654 ke svému dítěti se zachovám, tak jak uznám za vhodné a budu ho milovat ať bude dělat cokoli, ale bohužel u děti přítele to mám jinak a nadšena z toho nejsem.

Jsi dospela, budeš se muset ovládat, můžeš říct svůj názor, ale je to na rodičích..ale nemit je kvůli tomu ráda, to je moc.. nic ti osobně nedělají, neublizuji, chovají se úměrně věku, jsou to děti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
25.10.19 15:31
@Anonymní píše:

Prijde mi to normální A buď ráda za takovýho chlapa, že má zájem o děti a nad rámec alimentu jim koupí hračky.. má je taky víceméně jen na hraní, když jsou u vás jen o víkendech.. a jo přijde mi to normální, každý to má jinak.. jdu do krámu na velký nákup a taky vezmu dětem třeba bublifuk, malý autíčko nebo omalovanky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36476
25.10.19 15:33
@Anonymní píše:

Me neprijde normalni neco jineho. Hracka je zastupny problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.19 15:38

@PHV netvrdím, ze je miluji, ale pritelovi nezakazuji styk se svými dětmi ani do nej nehučím, nechtěla bych chlapa, který je schopny vyprdnout se na své děti.
To, ze s něčím nesouhlasím je normální. Jen mě zajímalo zda někdo zažil obdobnou situaci a jak to dopadlo, protože já to vidím černě a ono to být tak hrozné ve finále nemusí.

• Citovat
  • Nahlásit
15404
25.10.19 15:38
@Anonymní píše:

Když byli malí, tak jsem kupoval nějakou drobnost ještě častěji. Já si taky koupím pivo častěji než jednou týdně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat