Jak to máte s otcem v RL?

29
5.1.21 20:23

Jak to máte s otcem v RL?

Aho holky. Jsem v prekerní situaci nevím jak to udělat. Jsen ve 13tt a s přítelem jsme se rozešly, bohužel on nechce být jak v rodném listě, tak ani nikde jinde. Dle jeho slov, ho nepřitahuji a tím pádem se mnou nechce mít ani díté. A to mě půl roku přemlouval o opaku.
Každopádně mám spíš dostaz jak to mám řešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
332
5.1.21 20:25

Doporučuji zapsat.,,nekrýt ho,, a požadovat minimálně alimenty. když nebude uveden, nedostaneš nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
5.1.21 20:26

Budeš muset soudně, až se mimco narodi. Jinak ti držím palce, ať vše zvládneš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21673
5.1.21 20:27

Po porodu to dat k soudu, pokud se otec do te doby nesebere a nenecha dopsat dobrovolne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
5.1.21 20:27

Tak děkuji mockrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17334
5.1.21 20:28
@Karolinst píše:
Aho holky. Jsem v prekerní situaci nevím jak to udělat. Jsen ve 13tt a s přítelem jsme se rozešly, bohužel on nechce být jak v rodném listě, tak ani nikde jinde. Dle jeho slov, ho nepřitahuji a tím pádem se mnou nechce mít ani díté. A to mě půl roku přemlouval o opaku.
Každopádně mám spíš dostaz jak to mám řešit?

Jak jako ze ho nepritahujes a proto nechce být v RL? Nějak to nechápu. Jednou je otec, tak ať je zapsaný. Kdyz nebude, tak nebudeš mít nárok na alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 20:30

Také jsme se s bývalým rozešli když jsem byla těhotná, během těhotenství jsem ale poznala nynějšího přítele, ten byl u porodu a rovnou i zapsán do RL :srdce: já měla opačný problém, kdy bio otec chtěl být zapsán a já nechtěla 8o nakonec na nás naštěstí zapoměl :lol:
Počkej a uvidíš, zapsat ho můžeš nechat vždycky.

• Citovat
  • Nahlásit
15118
5.1.21 20:31

@Karolinst Soudne to resit muzes uz pred porodem. Mas tak sanci ziskat nejake penize na pokryti vydaju spojenych s tehotenstvim a porizenim vybavicky pro dite.
Milostpan si zakukal a ted bere roha. Super :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5952
5.1.21 20:31

Soudne do rodneho listu, nechat si vymerit alimenty na dite a vyzivne na sebe… Zadny, ze nepritahujes, tak nechce dite. Jednou si ho udelal, tak at se stará…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
5.1.21 20:43

Hlavně se nenechat zastrašit ani ukecat na cokoliv jiného. Jestli je vyčůraný, tak bude zkoušet všemožné aby tam nebyl zapsán. V první řadě, že bude chtít dohodu bez soudu největší chyba na tohle přistoupit. Co je psáno to je dáno jinak máš smůlu a ani ti nebude muset přispět na prcka nic. Za mě rozhodně zapsat v lepším případě po dobrým.
Je to pěknej zbabělec :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
683
5.1.21 20:44

Ale před 13 týdny jsi ho zajisté přitahovala, když jste počali. To je zas vykuk. Rozmysli si, jestli chceš, aby figuroval jako otec tvého dítěte. To víš nejlíp ty, co je to za člověka. Pokud ano, oznam mu, že pokud nepodepíše otcovství, budeš to řešit po narození soudně a nevyhne se tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9207
5.1.21 20:45

Jak už bylo zmíněno, pokud nechce dobrovolně tak soudně po porodu a schovavej si uctenky od vybavicky. Půlku by měl platit on. Ale samozřejmě pak bude mít i nárok se vidat s ditetem pokud bude mít zájem.

Příspěvek upraven 05.01.21 v 20:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5670
5.1.21 20:45

Teda to si měl rozmyslet dříve… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1368
5.1.21 20:47

Máš dvě možnosti - obrátit se na soud, ten nařídí testy otcovství, po porodu pak budeš mít nárok na alimenty (na dítě a do 2 let věku dítěte máš také nákok na alimenty na sebe), můžeš také chtít proplacení poloviny nákladů na výbavu (nechávej si účtenky). V tomto případě bude mít otec ale samozřejmě i otcovská práva - vídat dítě a do budoucna může klidně přijít třeba i se střídavou péčí.
Anebo otce neuváděj, nebudeš mít alimenty a nedosáhneš ani na některé soc. dávky, které jsou uvedením otce v rl podmíněny. Ale v tomto případě nebude mít otec dítěte k dítěti ani žádná práva :nevim: Co je pro tebe (a samozřejmě dítě) výhodnější si musís promyslet sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
5.1.21 20:56

Pokud bude zapsaný může si pak nárokovat styk s dítětem. A bude to oprávněný nárok. Chceš opravdu být příštích 18 let svázaná s tímhle pitomcem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat