Jak to máte se zeleninou?

172
25.7.13 14:00

Jak to mate se zeleninou?

Jak to mate se zeleninou u deti, co uz zacaly jist vsechno cca 1,5 roku. Kdyz se zacina s prikrmy, mel prcek jak zeleninu, tak ovoce, apod. Ale ted, kdyz uz nevarim jeho specialni puree a papa s nami, tak mam pocit, ze te zeleniny moc neni. Ji dost ovoce, treba jednu hrusku, broskev, banan a k tomu jeste jablicko za den, ale kdyz tak premyslim, tak zelenina nic moc. Kdyz mu nabidnu papriku, okurku apod. tak to sice jakoze zbasti, ale spis to rozkouse a vyplivne :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
25.7.13 14:06

A vy nejíte zeleninu? :nevim: To máte všechna jídla jen maso s přílohou?
U nás teda frčí i zelenina syrová, i vařená. I když jsou děti ve vku, kdymohou jíst prakticky všechno, tak rozhodně jídelníček přizpůsobuji jim, aby každý den byl aspoň kousek zeleniny, aby byla třeba aspoň zeleninová polévka nebo zelenina k večeři :nevim:

edit: jinak jasně, jsou dny, kdy není vařená zelenina ani v obědu ani večeři, ale jejich málo. A když třeba dělám pečené kuře s bramborem, tak hodím do kastrůlku na páru mrkev, nebo uvařím brokolici, oni to snědí jen tak holé a s chutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
25.7.13 14:09

Pokud nejíte zeleninu vy, tak je to těžké, kdyby to viděl u vás, jistě to bude snažší. Já jsem na zeleninu lajdák, chutná mi fakt jen velmi málo druhů, většinou se láduju okurkama ale přítel má zeleninu rád a snažím se, abychom zeleninu měli vždy k snídani a obědu, někdy i k večeři a malé pořád nabízím. Od sebe okurek, přítel nabídne papriku, na zahradě vytáhnu menší mrkev, nebo jí vyloupu hrášek a papá ráda, hlavně když vidí, že to jíme i my ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rachel55
25.7.13 14:09

U nas se ji zelenina 5× denne, takze deti jedi naprosto stejne, jak syrova tak epelne upravena

• Nahlásit
  • Citovat
58543
25.7.13 14:11

Tak zařaďte zeleninu aji pro sebe a je po problému.. já toto nikdy neřešila, protože zelenina u nás jede pořád.. a dítko chodilo samo zobat, stačilo nakrájet na talířek a dát na viditelné místo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
25.7.13 14:17

@Lucaa my doma zeleninu jíme, ke každému jídlu - skoro teda, taky jsou i jídla, kdy se moc zelenina nehodí :-D
teď v létě ale pořád máme saláty nebo k obědu zelenina - lečo, cukety,…Ale malá to do pusy nevezme, ještě tak to vařené, ale syrovou jen okurku :pocitac: A to se snažím jí od mala na zeleninu i ovoce zvykat, ale ani jedno nechce :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
25.7.13 14:20

My zeleninu jime, salaty k obedu…klasika, rajcatovy, okurkovy, michany apod. ale ty mu nejedou a vecer bastime vetsinou jako prilohu k jidlu rajce, papriku apod. A to vetsinou vyplivne, ne ze by mu to nechutnalo, rozkouse to a vyplivne. Nekdy to tak dela i s jablickem, je to asi na nej tvrdy. No asi se budu muset vratit k zelenine v pare…popr, kdybyste meli napad, na nejaky detsky salat popr. dressing tak napiste…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
25.7.13 14:22

Neděláš polévky? Já dávám dětem stále hodně polévky - zeleninovou, květákovou, vývar a do něj hodně zeleniny a nudlí… Zařaď prostě víc zeleninových jídel. My měli například dneska brokolicový placičky a bramborem a okurkový salát. Zeleninové saláty se dají udělat skoro ke všemu (krom teda svíčkový a podobně)

• Nahlásit
  • Citovat
172
25.7.13 14:24

@atominnka Tak to jsme podobny pripad…nevim cim to je, ze to nechce…jestli je to kysely ci co…i kdyz minule jsem prinesla domu hrozny, co byly pekne kysely, nechtela jsem mu je ani davat, ale pak jsem mu jich par dala a oblizoval se az za usima :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
25.7.13 14:28

@Jemys Polivky jsem prestala delat, nesni totiz dve porce, polivku a hlavni…no a zase mu davat polivku jen k obedu mi prislo blby…byl trochu hubenejsi, takze jsem se ho snazila a stale snazim vykrmit…takze hlavni jidlo s masem k obedu a vecer vetsinou kase s ovocem, po tom zacal pribirat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13312
25.7.13 14:30

@Lucaa dressing je dle mého nejlepší i nejzdravější jen kvalitní smetanový jogurt, když s tím promíchám zeleninu nakrájenou tak to nemá chybu, je to v létě krásně osvěžující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
25.7.13 14:33

@Lucaa Aha, tak to jo. To já se přiznám, že váhu neřeším a dávám k obědu klidně jen polévku :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
172
25.7.13 14:36

@Elen8 Vyzkousim, prcek jogurt miluje :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6248
25.7.13 14:36

Já sama zeleninu nejím vůbec, nikdy jsem nejedla, nechutná mi. Ovoce malinko, řekněme 3 jablka týdně :oops:, čistě proto, abych měla vitamíny a taky kvůli malé, když jím s ní.
Ale prtě má zeleninu ke každému obědu, denně přesnídávku a jeden kus něčeho - jablko, hruška, zelená okurka. Prostě do ní vitamínky cpu. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
25.7.13 14:37

@Lucaa já třeba malé dávám polévku před spaním a jakmile se vyspí, dostane druhé ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama