Jak to máte s financemi? manžel -vy?

27.8.18 20:22

jak to máte s financemi? manžel -vy?

Ráda bych se zeptala, jak to máte vy? U nás je už dost problém, manžel si hodně vydělá + má velké finační rezervy z prodeje pozemků, já žiju pouze ze své výplaty. Připadám si jak chudý příbuzný. Ohledně bydlení platí vše on, ale máme vlastní RD, tak náklady nejsou nijak vysoké, kupuje si co chce, utrácí a já mám pouze své příjmy, ze kterých sotva vyjdu. Jsme spolu přez 10 let. Platím dětem obědy, svůj poplatek za telefon a ostatní běžné nákupy na děti. Jemu přijde přirozené, že máme každý svůj účet a každý máme na co máme..jenže mě už dochází trpělivost, koncem měsíce přežívám a on si kupuje nesmysly a je spokojený. Jinak je vztah v pořádku, jen prostě finance jsou velký problém, sama nevím jak to řešit, zajímalo by mě jak to máte vy a zda je někdě stejný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1313
27.8.18 20:24

A co teda hradi detem on? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19990
27.8.18 20:27

My taky máme každý svůj účet, v tom problém nevidím, ale ne že jeden si žije jako prase v žitě a druhý nemá na spoďáry. Telefony, obědy, pojistky apod. ať platí on, abys ty měla šanci něco si uspořit. To mu nevadí že seš jak chudá příbuzná? Mě má můj muž rád a dopřeje mi co může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14513
27.8.18 20:28

no, my jsme manželé, máme peníze společné a s nimi společně hospodaříme. Jako rodina máme společně jeden standard. Jednou si koupím něco pěkného já, jindy zase nějakou elektronickou hračku manžel. Ale v obou případech po vzájemné dohodě a z přebytků ve společném rozpočtu. Jinak my třeba máme dva účty, ale peníze obou chodí na jeden, na druhý účet se trvalým příkazem přeposílá vyšší částka. Odchází z něj pak splátka hypotéky a já z něj pak platím provoz a většinu nákupů do domácnosti. A když peníze dojdou, manžel přepošle z hlavního účtu další…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767

Tak pokud svůj příjem máš jen na telefon a nákupy pro děti tak kde je problém? Pokud máš alespoň minimální mzdu, tak mi neříkej, že z toho nevýjdeš. Ale fér by bylo dát peníze na jednu hromadu a nebo po zaplacení nutných výdajů ti částku dorovnat, ať máte oba stejně a nebo když on nechce najít si lepší práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17908
@terien píše:
My taky máme každý svůj účet, v tom problém nevidím, ale ne že jeden si žije jako prase v žitě a druhý nemá na spoďáry. Telefony, obědy, pojistky apod. ať platí on, abys ty měla šanci něco si uspořit. To mu nevadí že seš jak chudá příbuzná? Mě má můj muž rád a dopřeje mi co může.

tak nějak… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
27.8.18 20:30

My mame ucet spolecny - jsme rodina. Nedokazu si predstavit mit ucty kazdy svuj nebo zit s nekym, kdo by toto preferoval. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
27.8.18 20:31

Máme každý svůj účet,ale hospodaříme společně.On ti na děti nic nedává?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
27.8.18 20:35

Společné finance, ale dva účty z praktických důvodů (smrt atd.). Jinak platíme vše napůl, resp. abychom měli oba našetřeno stejně.

Jinak mi ve vašem soužití nepřijde v pořádku, že on si žije jak král. Ty máš co dělat, abys to utáhla. A co spoření peněz? Máte nějakou rezervu? Ta je společná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16966
27.8.18 20:38

Tak my jako rodina mame spolecny ucet. Pokud by muz trval na oddelenych uctech, tak nemam deti, pokud by se nepodelil o pobyt na rodicaku (pulku). Nevidela bych duvod, proc si brzdit karieru, kdyz on si fici bez brzdeni smerem nahoru.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5302
27.8.18 20:38

A co oblečení na děti? To taky platíš Ty? Divné manželství. Neměla by si nakonec od něho víc peněz, kdyby musel platit alimenty? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15532
27.8.18 20:41

Mame každy svůj účet, ale od jeho mam kartu :mrgreen: platí vse, rodicak mam pro sebe, když si chci udělat radost. Jo a tedy platím dětem pojistky a spoření. A opravím te - váš vztah není v pořádku. Pokud manželovi nevadí, ze on si žije jak pan a ty sotva vyjdes, tak je to naopak vztah nefunkční. Ihned bych ho nechala platit výdaje dětem, to pro začátek - minimálně ty obědy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
27.8.18 20:42

V manzelstvi je majetek sjm. To znamena, ze on nemuze jezdit v rollsu a ty na ukrajine. Kdyby manzel jezdil na ukrajine a mel vyssi prijem, ty by ses musela podridit. Jelikoz si on zije dobre, mela bys i ty zit na stejne urovni. To je zakon ;). Jinak mame dva ucty, ale jsem na rodicaku, takze penize dostavam, pokud potrebuju a kolik potrebuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3279
27.8.18 20:44

Máme každý svůj účet, ale finance společné. Nedokážu si představit, že by si manžel žil jak prase v žitě a já koncem měsíce neměla ani na housku. Teď jsem na MD, tak víceméně platí všechno on 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2100
27.8.18 20:45

Máme společný účet, společné finance, jsme rodina, máme všichni stejnou životní úroveň. Ty jako manželka máš nárok na polovinu jeho výplaty! Nemohla bych žít ve vztahu, kde bych si připadala jako chudá příbuzná, ale můj muž by to nedovolil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat