Reklama

Jak to máte s financemi? manžel -vy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

provance132
Povídálka 29 příspěvků 27.08.18 20:22
jak to máte s financemi? manžel -vy?

Ráda bych se zeptala, jak to máte vy? U nás je už dost problém, manžel si hodně vydělá + má velké finační rezervy z prodeje pozemků, já žiju pouze ze své výplaty. Připadám si jak chudý příbuzný. Ohledně bydlení platí vše on, ale máme vlastní RD, tak náklady nejsou nijak vysoké, kupuje si co chce, utrácí a já mám pouze své příjmy, ze kterých sotva vyjdu. Jsme spolu přez 10 let. Platím dětem obědy, svůj poplatek za telefon a ostatní běžné nákupy na děti. Jemu přijde přirozené, že máme každý svůj účet a každý máme na co máme..jenže mě už dochází trpělivost, koncem měsíce přežívám a on si kupuje nesmysly a je spokojený. Jinak je vztah v pořádku, jen prostě finance jsou velký problém, sama nevím jak to řešit, zajímalo by mě jak to máte vy a zda je někdě stejný problém.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

katyna1984
Kecalka 498 příspěvků 27.08.18 20:24

A co teda hradi detem on? 8o

terien
Kelišová 7441 příspěvků 27.08.18 20:27

My taky máme každý svůj účet, v tom problém nevidím, ale ne že jeden si žije jako prase v žitě a druhý nemá na spoďáry. Telefony, obědy, pojistky apod. ať platí on, abys ty měla šanci něco si uspořit. To mu nevadí že seš jak chudá příbuzná? Mě má můj muž rád a dopřeje mi co může.

nozu
Extra třída :D 11471 příspěvků 27.08.18 20:28

no, my jsme manželé, máme peníze společné a s nimi společně hospodaříme. Jako rodina máme společně jeden standard. Jednou si koupím něco pěkného já, jindy zase nějakou elektronickou hračku manžel. Ale v obou případech po vzájemné dohodě a z přebytků ve společném rozpočtu. Jinak my třeba máme dva účty, ale peníze obou chodí na jeden, na druhý účet se trvalým příkazem přeposílá vyšší částka. Odchází z něj pak splátka hypotéky a já z něj pak platím provoz a většinu nákupů do domácnosti. A když peníze dojdou, manžel přepošle z hlavního účtu další…

_0812_
Kecalka 476 příspěvků 27.08.18 20:28

Tak pokud svůj příjem máš jen na telefon a nákupy pro děti tak kde je problém? Pokud máš alespoň minimální mzdu, tak mi neříkej, že z toho nevýjdeš. Ale fér by bylo dát peníze na jednu hromadu a nebo po zaplacení nutných výdajů ti částku dorovnat, ať máte oba stejně a nebo když on nechce najít si lepší práci.

Bubla_Bučková
Závislačka 3092 příspěvků 27.08.18 20:28
@terien píše:
My taky máme každý svůj účet, v tom problém nevidím, ale ne že jeden si žije jako prase v žitě a druhý nemá na spoďáry. Telefony, obědy, pojistky apod. ať platí on, abys ty měla šanci něco si uspořit. To mu nevadí že seš jak chudá příbuzná? Mě má můj muž rád a dopřeje mi co může.

tak nějak… :think:

happy day
Kecalka 121 příspěvků 27.08.18 20:30

My mame ucet spolecny - jsme rodina. Nedokazu si predstavit mit ucty kazdy svuj nebo zit s nekym, kdo by toto preferoval. :nevim:

rampepurda1
Kecalka 318 příspěvků 27.08.18 20:31

Máme každý svůj účet,ale hospodaříme společně.On ti na děti nic nedává?

171Jirka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 27.08.18 20:35

Společné finance, ale dva účty z praktických důvodů (smrt atd.). Jinak platíme vše napůl, resp. abychom měli oba našetřeno stejně.

Jinak mi ve vašem soužití nepřijde v pořádku, že on si žije jak král. Ty máš co dělat, abys to utáhla. A co spoření peněz? Máte nějakou rezervu? Ta je společná?

Lenka_Hal
Závislačka 4543 příspěvků 27.08.18 20:38

Tak my jako rodina mame spolecny ucet. Pokud by muz trval na oddelenych uctech, tak nemam deti, pokud by se nepodelil o pobyt na rodicaku (pulku). Nevidela bych duvod, proc si brzdit karieru, kdyz on si fici bez brzdeni smerem nahoru.. :think:

Božislava
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 27.08.18 20:38

A co oblečení na děti? To taky platíš Ty? Divné manželství. Neměla by si nakonec od něho víc peněz, kdyby musel platit alimenty? :nevim:

růžový achát
Závislačka 3965 příspěvků 27.08.18 20:39

Jsem na RD a mám k dispozici kreditku a nic rozhodně neplatím, až budu vydělávat, pokud se budu muset starat více o děti já, zaplatím pouze max.jeden nákup v Lidlu, víc mne nehne.Nevím co to má za móres,, koukej mu provětrat šrajtofli :cert:

růžový achát
Závislačka 3965 příspěvků 27.08.18 20:40
@Lenka_Hal píše:
Tak my jako rodina mame spolecny ucet. Pokud by muz trval na oddelenych uctech, tak nemam deti, pokud by se nepodelil o pobyt na rodicaku (pulku). Nevidela bych duvod, proc si brzdit karieru, kdyz on si fici bez brzdeni smerem nahoru.. :think:

Asi tak :palec:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9632 příspěvků 27.08.18 20:41

Mame každy svůj účet, ale od jeho mam kartu :mrgreen: platí vse, rodicak mam pro sebe, když si chci udělat radost. Jo a tedy platím dětem pojistky a spoření. A opravím te - váš vztah není v pořádku. Pokud manželovi nevadí, ze on si žije jak pan a ty sotva vyjdes, tak je to naopak vztah nefunkční. Ihned bych ho nechala platit výdaje dětem, to pro začátek - minimálně ty obědy

lolink
Zasloužilá kecalka 870 příspěvků 27.08.18 20:42

V manzelstvi je majetek sjm. To znamena, ze on nemuze jezdit v rollsu a ty na ukrajine. Kdyby manzel jezdil na ukrajine a mel vyssi prijem, ty by ses musela podridit. Jelikoz si on zije dobre, mela bys i ty zit na stejne urovni. To je zakon ;). Jinak mame dva ucty, ale jsem na rodicaku, takze penize dostavam, pokud potrebuju a kolik potrebuju.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama