Jak poznám, že jsem těhotná? Potřebuji rady

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
agentPloutvička
Povídálka 15 příspěvků 06.01.18 09:26
Jak to poznám? potrebuji rady

Ahoj dámy,
Jak „spolehlivě“ poznám, že jsem těhotná? Mimčo už bychom chtěli, ale test mi teď vyšel negativní. I když byl nějaký divný. Jsem ho namočila pod tu maximální hranici a nic se nedělo. Tak jsem ho namočila znovu a pořád nic. Mokrý byl, ale dost dlouho trvalo než se začal zabarvovat. Čárka se ukázala jedna. Dělala jsem si ho proto, že dva dny po silvestru se mi ránu odělalo špatně a chtělo se mi asi hodinu zvracet. Pořád jsem to rozdejchávala a povedlo se. Připisovala jsem to tomu, že jsem to o silvestru hodně přehnala a mám rozházený žaludek jenže zrovna do zpěvu mi nebylo ani další dva dny ráno. Sice jsem nezadržovala zvracení ale žaludek se mi dvedal. Tak jsem si řekla, že si test udělám. No a do toho jsem měla tři dny zácpu což jsem se někde dočetla, že je jeden z příznaků? :nevim: Každopádně na testu se objevila jedna čárka a ve čtvrtek ráno jsem v práci opět rozdýchávala zvracení a měla jsem co dělat. Zácpu na den vystřídal průjem a zase přišla zácpa :D :think: větší únavu můžu těžko pozorovat protože mám ranní směnu a to jsem vždycky hotová. Tak přemýšlím jestli mám nějakou střevní chřipku? Jenomže včera mi začali natékat prsa a celkem fest mě boleli. A bolí i dnes i když už je to o maličko lepší než včera. :zed:
Dneska ranní nevolnost nepřišla. Spíš jen z hladu. Jsem příšerně přecitlivěla, ale to bych zase řekla, že bude prostě jen psychycký. No a menstruaci mám dostat až příští týden v pátek (12.1.) Je možné, že bych už měla těhotenský příznaky, ale test by nic neukázal? :nevim: anebo mám jen rozhozený žaludek a pocuchaný nervy? :lol: :mrgreen:
No a dneska se dostavil lehce narůžovělí výtok, ale opravdu jen lehce.
Nechce se mi čekat takovou dobu do MS. Mám si udělat znovu test?
Už spolu bez ochrany spíme děsně dlouho tak by to mohlo už klapnout… :zed:
Omlouvám se za dlouhý příspěvek a děkuji za rady. :think: :oops:

Přečtěte si článek: Těhotenský test - jak ho vybrat a provést?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
SibyllaTrelawney
Kecalka 209 příspěvků 06.01.18 09:34

Možné je všechno, ale příznaky, které popisuješ (nevolnost, přecitlivělost), se objevují typicky až po delší době (zácpa až snad někde v polovině), ne na začátku těhotenství, takže bych to tomu nepřičítala, promiň. Jediná rada je opakovat test za týden nebo jít k doktorovi na prohlídku, případně jako samoplátce na krev na hladinu HCG. No a test ti spolehlivě ukáže těhotenství stejně až po zpoždění menstruace, takže bych řekla, že i tak je ještě brzo… :nevim:

EDIT: Každopádně moc přeju, ať to dopadne tak, jak chceš! :kytka:

Příspěvek upraven 06.01.18 v 09:38

Martanka92
Kecalka 299 příspěvků 06.01.18 09:36

Myslím, že budeš muset počkat na menstruaci. Taky jsme jednou prostě věděli, že jsem těhotná, i když jsem ještě příznaky neměla a udělali test a ten vyšel negativní i 3 dny před očekávanou menstruací. Den menstruace byl už pozitivní

Tichošlápek
Extra třída :D 10899 příspěvků 06.01.18 09:38

Příznaky způsobuje hcg, test by ho uz měl zachytit ;) nicméně do ms mas daleko, takže ovulace byla tak před týdnem? Počkej a testuj v den očekávané ms

Janli
Kelišová 6275 příspěvků 06.01.18 09:39

Na testování je ještě brzo. Počkej do menzes. Vypadá to spíš na střevní chřipku, příznaky v ranné fázi těhotenství sice občas jsou, ale týká se to spíše vícerodiček. Já u třetího těhotenství měla příznaky už 6 dní před. Asi ti tady budou všechny psát, jak nemáš chlastat, ale vím, co je to dlouhodobý snažení a že člověk občas potřebuje restart. :mrgreen: Akorát to tak nepřeháněj! :kytka:

agentPloutvička
Povídálka 15 příspěvků 06.01.18 09:41

Ani tomu žádnou váhu dávat moc nechci, abych pak nebyla zklamaná. Jen mi to teď vrtá hlavou, protože se objevilo nějak moc zvláštních příznaků, které na sobě běžně nepozoruji. Tak holt budu čekat… :zed:

agentPloutvička
Povídálka 15 příspěvků 06.01.18 09:44

@Janli Asi jsem jen potřebovala „uklidnit“ nebo „ujistit“ ze mam jeste pockat :D
No tak uvidíme, co se bude dít. :nevim:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1699 příspěvků 06.01.18 09:53

@agentPloutvička spíš to byli asi jen dozvuky silvestra. Těhotná být můžeš, ale test ti to ukáže až příští týden.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 06.01.18 10:13

@agentPloutvička taky radim pockat s testovanim, ted je jeste brzy ;) testy ukazuji az pozdeji a ty priznaky byvaji spojeny s vyplavovanim HCG do krve, coz by test mel zachytit…tak jeste pockej…tohle bych spis pripisovala zkazenemu zaludku ze Silvestra…mne bylo spatne a prsa mne zacly bolet az kolem 6-7tt ;) a to uz sem vedela, ze tehotna jsem predtim ;) a drzim palce :hug:

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 06.01.18 11:15

Skoro spolehlivě těhotenství pozná těhotenský test a pak samozřejmě doktor. Takhle brzo ti někdo těžko řekne. Tvoje příznaky můžou být cokoli a každé tělo reaguje jinak.

PETRAKIM
Kecalka 146 příspěvků 06.01.18 11:18

Jak poznám, že jsem těhotná? Že mám:

1. Pozitivní těhotenský test (jsou mini výjimky, kdy těhu je a test je negativní).
  2. Z krve - hormon HCG (toto je mnohem prokazatelnější) - zajděte do nějaké laboratoře nebo k doktorovi. V krvi to je rychleji než v moči.
  3. Na UTZ, ale to je mnohem později než z krve či moči.

Takže za mě to poznáte spolehlivě z krve. Příznaky na těle včetně nějakých růžových výtoků jsou nic neříkající jevy stejné jako PMS či důsledek nedostatečné funkce žlutého tělíska. Chovala jsem se podobně, když jsem usilovala o mimi, najednou jsem pozorovala příznaky, které jsou nikdy před tím nezažila. No a těhotenství to určitě pokaždé nebylo. Diskuzí na toto téma tu jsou tuny. Stačí pohledat.

EvulinkaB18
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 06.01.18 11:48

Jak píšou holky, pokud bys už měla takové příznaky jaké popisuješ, pak by ti test ukázal pozitivitu. Protože test reaguje na hcg hormon, který právě způsobuje příznaky.
Takže to ze ti je špatně bych těhotenství rozhodně nepripisovala.

Kopretinna1
Kecalka 379 příspěvků 06.01.18 11:55

Přidávám se k holkám a souhlasím s tím, co píšou, ale chci tě i něčím potěšit ;) Já prostě věděla u druhého, že jsem těhotná už týden po ovulaci, takže týden před ms. Píchalo mě v podbříšku, byla jsem nafouklá, bylo mi trochu šoufl a prostě u druhého už opravdu takto brzy. Test jsem si teda udělala až v den vynechané ms a byl naprosto jasně pozitivní, dvě stejně silné čárky, takže těch hormonů hcg už asi bylo dostatek i o ten týden dřív. Takže nic není ztraceno, dost možná z toho nic nebdue, ale dost možná to taky těhotenství být může ;) Musíš vydržet, ale naději neztrácej :)

Citronkalekninka
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 1 inzerát 06.01.18 12:25

U prvniho jsem mela priznaky az po vynechani. u druheho jsem to poznala v den vynechane ms.

nestarejtese
Kecalka 448 příspěvků 06.01.18 12:47
@SibyllaTrelawney píše:
Možné je všechno, ale příznaky, které popisuješ (nevolnost, přecitlivělost), se objevují typicky až po delší době (zácpa až snad někde v polovině), ne na začátku těhotenství, takže bych to tomu nepřičítala, promiň. Jediná rada je opakovat test za týden nebo jít k doktorovi na prohlídku, případně jako samoplátce na krev na hladinu HCG. No a test ti spolehlivě ukáže těhotenství stejně až po zpoždění menstruace, takže bych řekla, že i tak je ještě brzo… :nevim:

EDIT: Každopádně moc přeju, ať to dopadne tak, jak chceš! :kytka:

Příspěvek upraven 06.01.18 v 09:38

To není pravda, já jsem měla zácpu hned od začátku pokaždé :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >