Jak to probíhá na klinice umělého oplodnění?

207
23.6.15 11:07

Jak to probíhá na klinice umělého oplodnění?

Ahoj všem, mám takový možná hloupý dotaz, tak se předem omlouvám. Jak to, prosím, probíhá, když vám zjišťují, jak jste na tom s plodností? Já otěhotněla zatím vždy do tří měsíců, ale ty poslední dvě těhotenství nedopadly.:-( A vzhledem k tomu, že mi už bude 40 - víc než rok mi zabraly ty nepodařené těhotenství + čekání na další snažení atd., tak mi doktor řekl, že už radši nemám pak dál váhat, když to po pár měsících nevyjde, jít na kliniku umělého oplodnění. Já teď evidentně měla (podle symtotermání metody) zřejmě dva anovulační cykly, no zkrátka se v tom začítám dost rýpat… Vím, jak vypadají jednotlivé metody IVF, IUI.., to jsem si načetla, jen, jak se zjišťuje vlastně u ženy plodnost konkrétně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4819
23.6.15 11:21

@Arianaa udělají vstupní pohovor s oběma partnery. Muž dá vzorek spermatu, ženě se nabere krev na hormonální profil (to se ale dělá jen v určité dny cyklu). To je základ. Podle toho, co už je za vámi, pak mohou dělat další vyšetření (jako třeba imunologické+genetické) nebo navrhnou další postup optimální pro pár ve vaší situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
23.6.15 12:42

@Solaris děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu