Jak to probíhá po porodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

neria55
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 24.02.18 12:30
Jak to probíhá po porodu?

Ahoj, všude čtu jak porod probíhá, ale mě jako prvorodičku také zajímá, jak to probíhá po porodu? :think:

Jasně, 2hodiny po porodu ještě na boxu a co pak?
Převezou mě v posteli na pokoj, nebo si tam musí sama dojít? :mrgreen:

Jsem na pokoji…co teď? Budu tam s miminkem sama, případně s jinýma maminkama. Mam ležet, nebo mě poženou do sprchy, na wc?

Bojím se že mě dovezou na pokoj s miminkem a zabouchnou zasebou dveře, a co teď? Vůbec nevím jak mimco držet, kojit, co když bude brečet?

Mám z toho možná větší strach než z porodu, tam bude alespoň více lidí a budou na mě řvát co mám dělat :mrgreen:

Děkuji za vaše osobní zkušenosti, ráda si počtu :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 24.02.18 12:35

Tak záleží kde budeš rodit. Každá porodnice to má jinak. Já jsem po obou porodech došla sama na pokoj. Mě děti odnesly na vyšetření a dceru přinesly k ránu kolem 5 ( byla malá, ještě ji dohořívaly ). Syna jsem si hned vydupala na pokoj ( oba se narodili večer ). Ráno byla vizita, sestřičky chodily pomoc s kojením.

Tableta
Závislačka 4017 příspěvků 24.02.18 12:35

Když jsem rodila, tak bylo na poporodním plno, takže jsem zůstavala na boxu. Kdybych ale měla jít na poporodní, tak po svých nedojdu, protože jsem omdlívala. Pokud ti to nepůjde, takk tě samozřejmě na vozíku odvezou ;) Rodila jsem v noci, chtěla jsem se vyspat, takže malá zůstala u sester. Když bude děcko brečet, dej mu prso a máš vyřešeno :mrgreen: Mimino nechce nic, jen cítit tě u sebe a dudlat prso - jeho jedinou jistotu. A strach mít nemusíš, já jsem taky nevěděla co a jak, ale samo to přišlo hned, jak jsem malou držela :)

Jo a protože jsem omdlívala, na záchod jsem nedošla, tak mi dali mísu, ale nešlo to, tak mě PA vycévkovala :mrgreen:

Příspěvek upraven 24.02.18 v 12:38

nenivolnynick
Kecalka 496 příspěvků 24.02.18 12:35

Ja mela na boxu tak pul hodky, z duvodu dalsich rodicek cekajicich za rohem :mrgreen: meli ten den na pilno. Odvezli.me na posteli s malym v naruci na pokoj, manzel stehoval veci, mela jsem nadstandart, takze jsme byli sami. Po tech dvou hodkach me sestra hnala do sprchy - vstat a vycurat. No a jinak tam s nami uz nikdo nebyl, nechalinas samotne a ja mela maleho uz jen u sebe, manzel jel kolem seste vecer domu, porodila jsem ve dve odpo.

Kojeni ti ukážou. A vse dulezite reknou. Prisla tam pak detska aa ukazovala manipulaci s miminkem. Asi po tech 3,4 hodkach… jak ho chytit, jak prebalit a tak :palec:

zuzanka003
Kelišová 7438 příspěvků 24.02.18 12:36

Budeš 2 hodiny na boxu, poté jsem si s doprovodem sestřičky zašla na záchod. my měly šestinedělí hned vedle porodního takže jsem šla pěšky, nabízeli mi vozík. Ale na těch 20m jsem nepotřebovala. na pokoji budeš s maminkama pokud nebudeš mít nadstandard. jestli chci hned miminko k sobě se mě zeptaly sestřičky nebo že si ho vezmou chvilku k sobě pokud se chci vyspat… na všem se domluvíš :) já po porodu byla ráda, že si na 2 hodky děti vzaly já mohla zavřít oko :) u

sakota
Kelišová 5483 příspěvků 24.02.18 12:39

Zalezi, kde budes rodit, jak bude porod probihat a jak po nem budes vypadat. Moje zkusenost Praha Podoli - mela jsem po porodu vysokou horecku, takze jsem lezela na boxe jeste 5h po porodu a neustale me chodili merit a kontrolovat ruzni doktori. Pak me na koleckovem kresle prevezli na sestinedeli, kde me dali do postele a nechali odpocivat. Miminko bylo u sester, to mi privezli ukazat a prilozit asi po dvou hodinach. Do sprchy jsem sla navecer, nikdo me nijak extra nehonil. Nez mi dite nechali u me na pokoji (trvalo kvuli memu zdr. stavu dva dny), musela jsem projit „skolenim“ ohledne manipulace a podepsat papir, ze me proskolili. Na pokoji jsem byla s dvema dalsimi maminkami (trojluzak), sestry chodily a ptaly se, zda nepotrebujeme pomoct/poradit, chodila fyzioterapeutka ucit cviceni, chodily nas zvat na ruzne prednasky (nebyla jsem ani na jedne, radsi jsem spala :D)
EDIT: Vlastne jsem jeste sla do sprchy rychle jeste na sale, predtim, nez me prevazeli na sestinedeli. Mi to vypadlo, pardon.

Příspěvek upraven 24.02.18 v 12:46

andelka83
Neúnavná pisatelka 19628 příspěvků 24.02.18 12:40

Oni se o tebe postarají a sestry ti ukážou co a jak.
Mně převáželi ze sálu na pokoj na křesle. Miminko šlo na novorozenecké, a přivezli ho asi 15 minut po mně. Na pokoji jsem byla buď sama nebo s jednou maminkou. Do sprchy jsem šla před převozem na šestinedělí, v doprovodu sestry. Na wc kdy chceš. A další hygiena záleží jak budeš chtít další dny. Ráno bývají vizity a dopoledne různá vyšetření nebo právě tě něco učí, prebalit, okoupat..odpoledne byly návštěvy.

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1531 příspěvků 24.02.18 12:43

Ahoj.
Ja dvě hodiny ležela na sále, s manželem a s malou, kterou po vysetreni privezli.
Pak manžel odjel, vyspat se. Malou si vzala sestra.
Ja se šla v doprovodu jiné vysprchovat a vycurat. A pak po svých na pokoj. Nechala jsem si malou přivést. Sestřičky mi ukázaly jak kojit a druhy den rano jak koupat.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2149 příspěvků 24.02.18 12:43

Kliid…na pokoj te odvezou i s vecma, nic nosit nebudes…pak prijde sestřička a pujde s tebou do sprchy, mela by ses vycurat. Detska sestra ti ukaze prilozeni, dohledne na kojeni, zkusis si pod dohledem prebalovani a 2. den koupani. S cimkoliv si nebudes vedet rady, zazvonis si. A musis zapisovat pocet kojení (delat carky) a i za pokakane a pocurane plenky. A vážit pred i po kojeni a vahu taky zapisovat, sestry to pak kontrolujou, jestli mimco pribira. Ten 1.den po narozeni toho jeste moc nevypije, s tim se ale pocita, ze ma jeste zásoby z briska, bude spis spat. Jinak veci pro mimi (plenky, vlhc.ubr.) ti klidne muze přinést tatinek 2.den. Ale sanitar ti to vsechno co s sebou budes mit na porod. boxu nalozi na to pojizdne lehatko. Vstavas az prijde sestricka. Aspon tak to bylo u nas teda.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.18 12:44

Poprvé, po cca hodině mi odnesla sestra dítě na šestinedělí, dvě hodiny po porodu jsem jela na lehátku na šestinedělí, tam mě uložili do postele, zakázali vstávat, neměli na mě čas, dítě na novorozeneckem.
Podruhé, odmítla jsem odnos dítěte, odváželi mě na křesle s dítětem v náručí na šestinedělí, opět neměl nikdo čas na to se mnou vstávat, otec šel s dítětem k sestrám umýt mimino, to mi pak hned přinesl.
V obou případech jsem byla neukázněný pacient, po chvíli sama vstala, vzala si vložky, kalhotky, v prvním případě mě vyhmatla sestra, dostala jsem vynadano, ale šla se mnou do sprchy a pak jsem pelasila pro dítě, v druhém případě jsem měla dítě už u sebe a nikdo to nijak extra neřešil.
Na svou obranu musím říct, že celý život žiju s nízkým tlakem, takže vím, jaké to je, když má člověk omdlít, vstávala jsem pomalu, obezřetně.
Po porodu se doporučuju začít co nejrychleji shánět po jídle, u prvního mi přinesli snídani na sál, u druhého mi schovali oběd. V obou případech jsem měla hlad, že jsem jídlo snědla malém i s talířem a příborem.

nenivolnynick
Kecalka 496 příspěvků 24.02.18 12:46

K mereni a vazeni - diky bohu po me nic nechteli, zadne zapisovani, zadne vazeni pred a po, jednou denne byl zvazen u sester.

Pocurane plinky jsem sledovala sama a hlasila, kdyz se zeptaly. Na to jejich male crpnuti na. zacatku doporucuji ty plinky s proužkem.

neria55
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 24.02.18 12:49

Diky zatim za vaše zkušenosti, dost mi to pomáhá číst co si kdo prožil, jak to probíhalo :hug:

Jinak rodit budu v menší porodnici, ne v žádné továrně na děti jako jsou nejspíš ve velkých městech, tak snad si tam na mě čas udělají, většina personálu je tam skvělá :)

Barbora1993
Kecalka 430 příspěvků 24.02.18 12:56

Ahoj, asi záleží na porodnici a hlavně jak na tom budeš ty. U nás to probíhalo tak, že mi malého nejdříve dali pochovat ještě krásně špinavého, pak si ho odnesli na kontrolu. Mezitím mě zkontroloval lékař a řekl všechno v pohodě. Vrátili mi malého už zabaleného a mohli jsme se tam spolu i s tatínkem dvě hodiny mazlit. Na sále zůstat musíš, kdyby jsi začala krvácet nebo ti nebylo dobře. Pak se mě zeptali, jestli můžu vstát, ať to zkusím. Kdyby ti to nešlo, myslím si, že tě odvezou na vozíčku. Další úkol byl se sama vyčůrat, kdyby ti to nešlo tak tě vycévkují. Na pokoji jsem měla nachystanou večeři (sice bylo skoro 11 večer, ale já to málem snědla i s tím stolem :D :D ) a čaj. Přítele se mnou nechali ještě asi 15 minut i na pokoji, pak ho poslali domů a řekli ať příjde ráno po 8-mé kdykoliv. Tohle bylo bezva, návštěvní hodiny tam moc omezené nebyly. Radši si ale vem i nějaké svoje pití, budeš mít fakt žízeň :D a hlad :D :D. Došla za mnou sestřička od miminek a řekla mi základní informace, co kde je, kde je zvonek, kde se děti přebalují, jak funguje monitor dechu a malého mi ještě na chvíli dali. Trošku jedl, ale byl zmožený tou cestou :D :D Pak mi ho na noc vzali, ať se prý vyspím, hormony mě nenechali ani spát. Byla jsem jak fretka a těšila se až ho zase uvidím. Další dny jsou v podstatě stejné, akorát s tím, že ti miminko nechávají už celý den, tak se můžete mazlit a hlavně si vyzkoušíš tu péči, což je důležitý. Ráno je vizita maminek, pak kontrolují miminka, dělají se základní screeningy a vyšetří ti ultrazvukem dělohu jestli je všechno v pořádku. Na to se připrav, je to peklo, nesmíš nic jíst ani pít, tak jako před operací, kdyby ti museli dělat revizi. Když je vše ok, tak jsi v porodnici max tři dny, bere se to ale od té doby kdy se narodí malé. Mě se narodil večer, takže by mě pustili až o den později ráno, protože miminko musí zkontrolovat před odchodem lékařka. Nejhorší pro mě byly ty kartičky, kde se zapisuje čůrání a kakání miminka, na to jsem pořád zapomínala až malý vypadal jak velbloud, že vůbec nečůrá :D Ještě je důležité vyzvednout papíry na pojišťovně, pokud jste na to dva, pošlete klidně přítele druhý den od porodu, už to většinou mají nachystané.

Anik
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 24.02.18 12:57

Na porodním pokoji jsem zůstala cca 2-3 hodky, zvládla jsem malou poprvé nakojit. Rodila jsem v 1.30 v noci. Takže kolem čtvrté ranní mě odvezli na pokoj, chtěla jsem jít po svých, ale nedovolili, tak na vozíku. Do sedmi ráno jsem se jakžtakž vyspala, pak všichni vstávali, přivezli mi malou, znova kojení, a už jsem ji měla u sebe pořád. Koupání ukázali, žádnej problém. Byly jsme na pokoji 4 holky, tak když jedna šla do umývárky, tak další jí dítko „hlídala“, jakože kdyby řvalo, tak se prostě postará. Jedly jsme na pokoji u stolu, to jsme nikam nechodily, ale to je všude jinak.
Vzpomínám na to ráda. Sice se tam z nás žádné kamošky nestaly, ale ty 4 dny jsme tam zvládly v poho, bez problémů, průběžně se tam holky střídaly, ale vše bylo ok. Kupodivu cizí děti mě v noci nebudily, svoji jsem slyšela. Asi dvě noci nemohla malá usnout, už začínalo být vedro, tak jsem s ní chodila chvilku po chodbě, abysme nebudily na pokoji, a taky na chodbě bylo chladnějc. Sestry to registrovaly, byly hodný, nabízely pomoc, jakože si malou vezmou na noc k sobě, abych se vyspala, ale to jsem nechtěla, za chvilku usnula.
Vážení probíhalo, ale ne po každým jídle jak to bývalo dřív,,, teď už tuším jednou denně, žádnej vopruz.

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 24.02.18 12:58

Ja jsem zustala 2 hodiny na boxu. Pak me prevezli na lehatku na oddeleni sestinedeli. Tam jsem musela pockat na sestru, ktera mi pomohla do sprchy. Obe deti jsem rodila v noci, takze jsem je u sebe prvni noc nemela, prej abych si odpocala a vyspala se. No jasny :mrgreen:. Clovek je hotovej z porodu, plnej emoci. Ja teda ani jednou spat nemohla. Rano mi privezli ditko a starej se. Ale ja jsem rodila v,,tovarne na deti'', takze jsem pocitala s tim, ze na nas nikdo nebude mit moc cas. Me to nevadilo, ja jsem takova, ze si vse radeji delam podle sebe.

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >