Reklama

Jak to prosím funguje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.18 21:36
Jak to prosím funguje?

Dobrý večer.
Asi mám hloupý dotaz, ale chtěla bych se zeptat jak to chodí.
Chtěla bych se zeptat jak to je s tím nebo spíše jak to chodí s tím aby žena měla nárok na mateřskou. Slyšela jsem že musíte mít odpracovaný 1 rok v celku, ale nejsem si tím jistá. Po 3 letech jsem v jedné skončila, ale teď jsem měsíc na pracovním úřadu a od dubna zase nastupuji do jiné nové práce. Tak by mě zajímalo, když bych teď otěhotněla jak by to bylo s tím že se musí odpracovat 1 rok v kuse.
 Děkuji

Reklama

Reakce:

Anne87
Kecalka 184 příspěvků 21.03.18 21:47
@Anonymní píše:
Dobrý večer.
Chtěla bych se zeptat jak to je s tím nebo spíše jak to chodí s tím aby žena měla nárok na mateřskou. Slyšela jsem že musíte mít odpracovaný 1 rok v celku, ale nejsem si tím jistá. Po 3 letech jsem v jedné skončila, ale teď jsem měsíc na pracovním úřadu a od dubna zase nastupuji do jiné nové práce. Tak by mě zajímalo, když bych teď otěhotněla jak by to bylo s tím že se musí odpracovat 1 rok v kuse.
Děkuji

Ahoj,
myslím, že podmínkou je, aby sis v uplynulých 2 letech před nástupem na mateřskou aspoň 270 dní platila nemocenské pojištění (resp. zaměstnavatel).

Anne87
Kecalka 184 příspěvků 21.03.18 21:49

Více se dočteš třeba tady: http://www.cssz.cz/…aterstvi.htm

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 22.03.18 07:47
@Anonymní píše:
Dobrý večer.
Děkuji

za 2 roky musíš být 270 dní nemocensky pojištěná, zároveň pokud bys měla jen termínovanou smlouvu nebo byl prac. poměr v těhotenství jinak ukončen, nesmí být víc jak 180 dní od konce smlouvy do nástupu na MD. Pak máš nárok na mateřskou

Lendeš
Kelišová 5150 příspěvků 22.03.18 08:08
@martina.se píše:
za 2 roky musíš být 270 dní nemocensky pojištěná, zároveň pokud bys měla jen termínovanou smlouvu nebo byl prac. poměr v těhotenství jinak ukončen, nesmí být víc jak 180 dní od konce smlouvy do nástupu na MD. Pak máš nárok na mateřskou

Ještě dodám, že těch 180 dní ochranné lhůty platí jen v případě, že dané zaměstnání, které skončilo v těhotenství, trvalo aspoň 180 dní. Jinak je ochranná lhůta kratší - stejně dlouhá jako dané zaměstnání.

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 22.03.18 08:14
@Lendeš píše:
Ještě dodám, že těch 180 dní ochranné lhůty platí jen v případě, že dané zaměstnání, které skončilo v těhotenství, trvalo aspoň 180 dní. Jinak je ochranná lhůta kratší - stejně dlouhá jako dané zaměstnání.

jj, to jsem nedopsala, díky :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama