Jak to prosím funguje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.18 21:36
Jak to prosím funguje?

Dobrý večer.
Asi mám hloupý dotaz, ale chtěla bych se zeptat jak to chodí.
Chtěla bych se zeptat jak to je s tím nebo spíše jak to chodí s tím aby žena měla nárok na mateřskou. Slyšela jsem že musíte mít odpracovaný 1 rok v celku, ale nejsem si tím jistá. Po 3 letech jsem v jedné skončila, ale teď jsem měsíc na pracovním úřadu a od dubna zase nastupuji do jiné nové práce. Tak by mě zajímalo, když bych teď otěhotněla jak by to bylo s tím že se musí odpracovat 1 rok v kuse.
 Děkuji

Reakce:

Anne87
Kecalka 185 příspěvků 21.03.18 21:47
@Anonymní píše:
Dobrý večer.
Chtěla bych se zeptat jak to je s tím nebo spíše jak to chodí s tím aby žena měla nárok na mateřskou. Slyšela jsem že musíte mít odpracovaný 1 rok v celku, ale nejsem si tím jistá. Po 3 letech jsem v jedné skončila, ale teď jsem měsíc na pracovním úřadu a od dubna zase nastupuji do jiné nové práce. Tak by mě zajímalo, když bych teď otěhotněla jak by to bylo s tím že se musí odpracovat 1 rok v kuse.
Děkuji

Ahoj,
myslím, že podmínkou je, aby sis v uplynulých 2 letech před nástupem na mateřskou aspoň 270 dní platila nemocenské pojištění (resp. zaměstnavatel).

Anne87
Kecalka 185 příspěvků 21.03.18 21:49

Více se dočteš třeba tady: http://www.cssz.cz/…aterstvi.htm

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 22.03.18 07:47
@Anonymní píše:
Dobrý večer.
Děkuji

za 2 roky musíš být 270 dní nemocensky pojištěná, zároveň pokud bys měla jen termínovanou smlouvu nebo byl prac. poměr v těhotenství jinak ukončen, nesmí být víc jak 180 dní od konce smlouvy do nástupu na MD. Pak máš nárok na mateřskou

Lendeš
Kelišová 5417 příspěvků 22.03.18 08:08
@martina.se píše:
za 2 roky musíš být 270 dní nemocensky pojištěná, zároveň pokud bys měla jen termínovanou smlouvu nebo byl prac. poměr v těhotenství jinak ukončen, nesmí být víc jak 180 dní od konce smlouvy do nástupu na MD. Pak máš nárok na mateřskou

Ještě dodám, že těch 180 dní ochranné lhůty platí jen v případě, že dané zaměstnání, které skončilo v těhotenství, trvalo aspoň 180 dní. Jinak je ochranná lhůta kratší - stejně dlouhá jako dané zaměstnání.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 22.03.18 08:14
@Lendeš píše:
Ještě dodám, že těch 180 dní ochranné lhůty platí jen v případě, že dané zaměstnání, které skončilo v těhotenství, trvalo aspoň 180 dní. Jinak je ochranná lhůta kratší - stejně dlouhá jako dané zaměstnání.

jj, to jsem nedopsala, díky :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >