Reklama

Jak to řešit? Jedná se o starého nemocného člověka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 19:07
Jak to řešit? Jedná se o starého nemocného člověka

Ahoj, mám dědu, kterému je 81 let, poslední týdny sní k obědu většinou jen polévku, a nic jiného a v průběhu dne jeden krajíc chleba, to je vlastně všechno jeho jídlo, to přece není vůbec dobré, a ani toho moc nevypije. Dneska vlastně nesnědl ani polévku, ale šel ji rovnou vyzvracet :(, a pak začal jíst chleba. Zítra to chci konzultovat s panem doktorem, ale nevím, co mi řekne? Co byste na mém místě dělali vy? Hodně zhubl, já vím, že už je starý, a už tu pravděpodobně nebude dlouho, ale chci pro něj udělat maximum, abych si nemusela vyčítat, co jsem mohla udělat líp :).
Děda trpí cukrovkou
Prosím o zachování anonymity.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 08.01.17 19:19

Zkus si promluvit s doktorem, špatné by nebyly třeba odběry, aby doktor zjistil, jestli mu něco nechybí a mohl doplnit vitamíny nebo nemoc. Dál můžeš koupit v lékarné nějaké nutridrinky. Nemá nějaké oblíbené jídlo? Že bys mu udělala třeba trošičku jen na chuť

Sashie
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 08.01.17 19:19

Bydlí někdo dospělý s ním? Jak kontrolujete, že jí a nejí? Nešel by do domova důchodců? Přeci je tam jen větší dohled, když člověk chodí do práce, tak u něho nemůže být dnes a denně.
Jinak - u starých lidí je běžné, že začnou mnohem méně jíst a nemají takový pocit žízně. Řešili jsme to u babičky (83) - k snídani bílou kávu a kousek chleba, k obědu polívku, k večeři kousek chleba…
Buď u něho musí někdo dnes a denně být a kontrolovat ho. Chce to i vyšetření, protože jestli děda po jídle zvrací, tak to může mít různé důvody. Klidně to může být i důsledek toho, že málo jí.
Jenom jeden dotaz - proč anonymně?

Ivetlu
Kecalka 350 příspěvků 08.01.17 19:19

Pohrozit, že pokud alespoň něco nesní, bude muset do nemocnice, nebo mu to budeš dávat sondou přes nos. (Já vím, zní to hrozně, ale přítelova babička před časem taky odmítala jíst a tohle bylo jediné, co pomohlo).

lasička1
Echt Kelišová 8019 příspěvků 08.01.17 19:20
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dědu, kterému je 81 let, poslední týdny sní k obědu většinou jen polévku, a nic jiného a v průběhu dne jeden krajíc chleba, to je vlastně všechno jeho jídlo, to přece není vůbec dobré, a ani toho moc nevypije. Dneska vlastně nesnědl ani polévku, ale šel ji rovnou vyzvracet :(, a pak začal jíst chleba. Zítra to chci konzultovat s panem doktorem, ale nevím, co mi řekne? Co byste na mém místě dělali vy? Hodně zhubl, já vím, že už je starý, a už tu pravděpodobně nebude dlouho, ale chci pro něj udělat maximum, abych si nemusela vyčítat, co jsem mohla udělat líp :).
Děda trpí cukrovkou
Prosím o zachování anonymity.

Pokud děda trpí cukrovkou, tak je nezbytné jídlo v závoslosti na lécích-zda má inzulín či tablety.Aby brzy nepadnul do komatu.
Když nejí, tak určitě dávejte nutridrink třikrát děnně. To doplní energii, kterou potřebuje.
A je nutné udělat vyšetření. Věk není nejdůležitější měřítko. Může s vámi být klidně dalších 10 let, není potřeba vidět jeho stav jako konečný.
U starých lidí často stačí banalita a oni chřadnou. A tím že se to neřeší, tak se problémy prohlubují.
Je dobře, že zítra plánujete navštívit lékaře.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 08.01.17 19:23

Jenom u těch Nutridrinků - dávejte pozor, způsobují zácpu. Jsou různé druhy, třeba mléčné, ale jsou i džusíkové - to není tak ulepené. Táta měl rakovinu a taky měl problémy s příjmem potravy (jednak kvůli fyzické nevolnosti, pak už mu odpadávala tkáň v ústech) a ty mléčné vyloženě neměl rád, pil je jen z donucení. Takže to chce pozjistit všechny druhy a zkusit ty džusíky - ty přeci jen vypije snáz=)

lasička1
Echt Kelišová 8019 příspěvků 08.01.17 19:23
@Ivetlu píše:
Pohrozit, že pokud alespoň něco nesní, bude muset do nemocnice, nebo mu to budeš dávat sondou přes nos. (Já vím, zní to hrozně, ale přítelova babička před časem taky odmítala jíst a tohle bylo jediné, co pomohlo).

Hrozit by se nemělo dětem, ani dospělým.
Děda může být nemocný a hrozit nemocnicí mě přijde hloupý nápad. Spíše bych s dědou v klidu probrala proč nejí. Zda nemá chuť, nebo ho bolí břicho či po jídle zvrací…Zkontro­lovala bych krev-může mít málo červených krvinek, díky tomu velikou únavu a nechuť k jídlu. Problémů může být mnoho a je potřeba vyšetřit, kde je problém. Ne hrozit, aby se donutil k jídlu.

ehoor
Kecalka 210 příspěvků 08.01.17 19:28

Můj děda na tom byl v tomhle věku tak nějak podobně, chodil si pro obědy do jídelny, ale vyléval je do záchoda. Cukrovku sice neměl, ale zato si hodně stěžoval na bolesti zad a kloubů, lékařka mu tenkrát napsala nějaké hodně silné léky na bolest po kterých měl časté nevolnosti a taky zvracel. Kromě toho měl problémy se žaludkem včetně vředů. Taky mám pocit, že ho lékaři trochu zanedbávali, tak nějak se nad starými lidmi vždycky mávne rukou, jednou mu dokonce lékařka řekla, že už je starý, tak co by chtěl. Pokud můžeš jít s dědou k lékaři, určitě by to bylo dobré, jestli ti to ale on sám dovolí, někdy už lidé v tomhle věku ztrácí chuť do života a nechtějí se ani léčit. Náš děda umřel v 85 opuštěný ve svém bytě, trochu jsme si vyčítali, že jsme se o něj mohli lépe postarat.

Descent
Závislačka 3365 příspěvků 08.01.17 19:33

My v domově seniorů pokud odmítali jíst, dávali jsme jim nutridrinky. Ale také jsme občas museli pohrozit, aby aspoň něco snědli, dokonce je nakrmit, jinak prostě jíst odmítali.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 08.01.17 19:40

Jeste v Dm prodavaji ty mlicka do ruky pro deti kolem roku s brckem i bez, ruzne druhy. nevzpomenu si na nazev, ale ty babi ma rada.Taky neni nejmladsi. zkusit treba i presnidavky. :kytka:.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 19:41

V BYTĚ není sám je tam s ním ještě babička, on sotva chodí, takže budu konzultovat to sama s lékařem, zatím, a uvidím co mi řekne, bohužel nemám auto :(, a uvidím, některé dny má světlejší okamžiky, ale to je maximálně, jednou týdně,
ptala jsem se ho proč nejí, a říká mi, že nechce, že mu je špatně

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 08.01.17 19:44

A vari si? nebo jim nekdo prinasi jidlo? treba zkusit zmenu, mozna je tim jen prejezen :nevim:

martula78
Kecalka 342 příspěvků 08.01.17 19:48

Muj deda, bylo mu 86let, uz ke konci jedl jen polevku, nic jineho skoro nesnedl. Davali jsme mu i ty nutridrinky, ale moc mu nechutnali. Takze pak byl z toho i slaby, bohuzel i pak padal, babicka ho neutahla, aby ho postavila na nohy. Ale jemu zjistili rakovinu zaludku -asi rok pred smrti (operaci odmitl). Urcite bych doporucila nenechat to byt a poradit se s lekarem, i kdyz vetsinou stary clovek uz po doktorech a vysetreni moc litat nechce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 19:59

@Kralikcek nevaří, vařím mu domácí, poctivé jídlo, ale bohužel, ani to nesní :(, bohužel taky mám @martula78 podezření trošku na rakovinu žaludku :(, ale nechci nic přivolávat

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 08.01.17 20:07

A uz dele jim varis?
A ptas se co by treba radi?
A vidi jak varis? co zkusit varit a nema, at se treba i zapoji, treba dostane vetsi chut :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama