Jak to tedy je s mlecnou davkou na den?

347
19.10.08 14:12

Jak to tedy je s mlecnou davkou na den?

AHoj mamky, preju krasnou slunecnou nedeli…
Jelikoz mi nas broucek odmita UM, vlastne uz mi vypije mlicko jen rano (a to z puvodnich 270 ml pouze 200:-(, tak se pidim po tom, jaka je tedy vlastne davka mlicka na den. Existuji dve verze :
1. 500 ml mlecnych vyrobku /den (vc. kase, jogurtu…)
2. 500 ml UM/MM + kase, jogurt…

Jak to tedy je???
My rano vypijeme 200 ml, odpolko jogurt, vecer cca 180ml - 200 ml kase. Je nam 9,5 mesice. Ted mame rymu, tak nedavam jogurt a do mlecnych vyrobku ho ani nijak nenutim, ale stejne…

Diky vsem za odpovedi !!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2753
19.10.08 15:51

ahoj, no ja cetla, ze do veku 2 let by meli mit 0,5 l mlika (UM+jogurty a kase), takze u as to je tak, ze rano je ovoce+jogurt, vecer 150kase, v noci 180UM a do toho se snazim vnutit mu jeste 180 UM v prubehu (nekdy dopoledne, nekdy vecer po kasi, zalezi na organizaci dne)…doktorka se tvarila, jakoze je to ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Efa
208
19.10.08 17:51

Ahoj,
podle mne je spravna verze cislo 1. Mrkni sem, na prikrmy tabulka http://www.kojeni.net/prikrmy.php.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1617
19.10.08 20:34

mělo by to být min. 500ml mléka za den, včetně dalších mléčných výrobků
kdesi jsem viděla převod:
500ml mléka = 250g jogurtu = 100g sýru typu žervé, lučina = 50g tvrdého sýra
takže bych kombinovala úměrně věku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.10.08 21:35

lupito - víš co......
Ono by MĚLO to tak být. Ale pokud to dáváš tak, jak popisuješ, tak bych mu dala ráno tolik mlíčka, kolik bude chtít, a víc bych ho nenutila, a napije se prostě něčeho jiného (bacha na moc cukru… ale úplně proti slazení zase nejsem).

Podle mě je důležitý příjem tekutin, a dostat do dítěte nějaký ten vápník - stejně vápník je nejlepší v zakysaných výrobcích!! (jogurt, a vstřebává se hlavně podávaný navečer, takže to máte „v oukeji“ :lol: :lol: :lol: )

Jinak naše malá se zase UM- mlíkem naopak přepíjí, což taky neni dobře, protože je to potom na úkor ostatního jídla.
(skoro nesměle doplňuji informaci, že jsou jí už čtyři roky… :roll: ) - jako ona jí, ale toho mlíka prostě pije myslim moc. Ale není v mých silách ji to odnaučit.

Ohledně mléčných výrobků a zahlenění… z toho už jsem vyléčená. Průzkum neprůzkum, když mléčné výrobky dávám nebo nedávám, rýma stejně teče jak blbá, takže na to kašlu a dávám to, co malá chce. Když chce jogurt, dostane ho a rýmu to nijak nezhoršuje.

• Nahlásit
  • Citovat
1209
20.10.08 19:11

Ahoj, nám říkal doktor 150 ml na kilo váhy, ale to bylo ještě před příkrmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
20.10.08 21:36

Ahoj, libi se mi tvuj zdravy nazor na vec :-) Jako prvorodicka a matka po tricitce bych te obcas potrebovala mit doma, hlavne tedy ze zacatku, ted uz je to brnkacka :-)
Diky jinak vsem !!!

Anonymni píše:
lupito - víš co......
Ono by MĚLO to tak být. Ale pokud to dáváš tak, jak popisuješ, tak bych mu dala ráno tolik mlíčka, kolik bude chtít, a víc bych ho nenutila, a napije se prostě něčeho jiného (bacha na moc cukru… ale úplně proti slazení zase nejsem).

Podle mě je důležitý příjem tekutin, a dostat do dítěte nějaký ten vápník - stejně vápník je nejlepší v zakysaných výrobcích!! (jogurt, a vstřebává se hlavně podávaný navečer, takže to máte „v oukeji“ :lol: :lol: :lol: )

Jinak naše malá se zase UM- mlíkem naopak přepíjí, což taky neni dobře, protože je to potom na úkor ostatního jídla.
(skoro nesměle doplňuji informaci, že jsou jí už čtyři roky… :roll: ) - jako ona jí, ale toho mlíka prostě pije myslim moc. Ale není v mých silách ji to odnaučit.

Ohledně mléčných výrobků a zahlenění… z toho už jsem vyléčená. Průzkum neprůzkum, když mléčné výrobky dávám nebo nedávám, rýma stejně teče jak blbá, takže na to kašlu a dávám to, co malá chce. Když chce jogurt, dostane ho a rýmu to nijak nezhoršuje.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama