Jak to udělat, aby ani jedno dítko nebylo "zanedbané"?

21.7.15 13:54

Jak to udělat, aby ani jedno dítko nebylo"zanedbané"?

Otázka z nadpisu…? Dceři budou 3roky na konci září, mladší byl nedávno měsíc - ta chce být co hodinku na prsu, to měnit nechci, je ještě malá, venku vedro,…starší je na ní moc hdoná, nemůžu si stěžovat, jen si stále ještě nezvykla, což je pochopitelné, že tu nejsem stále pro ní,…každý den se ptá kam půjdeme, co budeme dělat? byla totiž zvyklá, že jsme stále někam chodily mezi lidi, něco podnikaly,…teď, jak jsou ta vedra a my bydlíme v paneláku, tak se toho venku moc dělat nedá s měsíčním miminkem, takže jsme většinu dne doma..a jjá s malou v posteli, na prsu…snažim se staší nějak zabavit,…jak jste to dělaly vy? zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5730
21.7.15 14:01

@edithaaa Ono je teď blbý to počasí - to se s dětmi nic moc nedá (mimo vody), natož ještě s měsíčním miminem.
Napadá mě, jestli třeba nevíš o nějakém hřišti mezi stromy, aby tam byl stín. Nebo vyrazit mimo rozpálené město někam k vodě, vzít sebou babičku, kamarádku…aby mohla mimčo alespoň na chvilku pohlídat. Ono už je jedno, jestli jste v rozpáleném bytě (pokud teda nemáte klimatizaci) a nebo venku ve stínu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1660
21.7.15 14:04

Tak já jsem to dělala tak, že během šestinedělí jsem s nimi byla doma, chodili jsme max na procházku a potom jsme se vrátili k původnímu programu, chodili jsme se starším do mateřského centra na zpívání a na cvičení, jezdili jsme k mé sestře, která má stejně staré děti, takže starší syn to moc nepocítil. Jinak jsme často chodili ven. Budou mu 3 v říjnu a od září půjde do školky, je hodně společenský, tou dobou už bude malé 7 měsíců, tak zase vymyslím nějaký program pro ni. Jinak dcerka během doby, co jsme někde byli, tak spala v šátku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.15 14:05

Rozhodně jít ven, do lesa, na průlizky, písek určitě najdeš ve stínu, kojit lze venku, já jsem jednou míchala těsto na buchtu kynutou, na písku. venku se mrnata zabaví samy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.15 14:08

@edithaaa u kojení se dá starší třeba číst. To měla k dokonalosti dovedené kamarádka..starší pak jak jen zahlídla, že se chystají na kojení, tak hned pelášila do pokojíčku pro knížku. Jinak asi hry..pexeso, domino.. Nejsem televizní, ale v těhle případech bych asi i každý den pustila pohádku. Co babičky nebo kamarádka s děckem, se kterým by šla třeba na hřiště bez tebe a mimča? Nebo nějaká kamarádka s baráčkem a zahradou, že bys dala kočárek s malou do stínu a starší by si hrála venku.. Chce to asi improvizovat.. Když by se trochu ochladilo tak do ZOO, malá v kočárku v pohodě, starší zážitek.. Já neřešila vedro, ale zase plískanice a mráz, když se mi narodilo druhé - to si nevybereš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
21.7.15 14:16

Mám děti dva roky od sebe, mladší se narodilo před dvěma lety přímo do takových veder, co jsou teď. Takže to jsem seděla doma, ven s mimčem až po večerech. Manžel měl po narození druhého dítěte dovolenou, tak s ním chodil hlavně na koupaliště. Pak jsme se vrátili ke sterému režimu, tudíž jsem se řídila hlavně podle staršího dítěte. Takové malé mimino v podstatě nic nepotřebuje, nakrmit a uspat se dá kdekoliv. Provozovala jsem všechno se starším a mimino se jen „vezlo“. V teplech jsme chodili na hřiště brzy ráno, před obědem domů. Chodili jsme na hřiště, do herny, do MC… Když jsme museli být doma, měli jsme mimino vždycky u sebe - v lehátku, posléze na zemi na hrací dece. Já si třeba se starším hrála, mimino koukalo kolem sebe. Teď se už se mi děti zabaví spolu, jsou k sobě blízko a baví je stejné věci. V těchto vedrech je to naprd, to toho moc vymyslet nelze. Vyrazila bych někam do chladu a stínu, někam, kde by se starší dcerka zabavila. Jak se přeženou ty pařáky, tak bude lépe. ;)

Příspěvek upraven 21.07.15 v 14:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
21.7.15 14:28

@edithaaa tak ja je mam 4,5 od sebe takze mala mi dodnes pomáhala s malym tudíž jsem ji zapojila a ji to moc bavi :kytka: hlavne ona uz je plne samostatna ji je 6 pryc a jemu 20 mesicu jinak nam hodne hlidaji naší a o víkendech jsou prckove u nich takze mají i jiné vyzití a my s manželem cas na sebe a delame i dovoleny jako tedka jsme byli na Krku kde jedeme jen s malou a naší jsou s malym doma a mala si hrozne vazi ze nas ma jen pro sebe a to brasku miluje takze ono proste se pak musí rozdělovat a planovat aby ani jedno nebylo zanedbane ;) je i vyhoda ze manzel si muze prijit z práce kdy chce je podnikatel a to pak bud razike nekam spolecne nebo si kazdej vezme jednoho prcka :palec: ale hlavne mala chodila do skolky takze jsem doma mela jen jedno dite co je velky + :kytka:

• Citovat
  • Upravit
17546
21.7.15 14:32

Měla jsem to podobné před dvěma roky, taky mimino a taky vedra. Chodívali jsme na hřiště hned brzo ráno, v deset jsme šli domů. Starší se tak aspoň trochu vyřádila s kamarády na hřišti a zbytek dne jsme nějak přežili :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
21.7.15 14:36

My mame ted 3,5m holcicku a syn ma necele 3 roky.Taky jsme hodne chodili ven a byl na to zvykly, ale rychle se naucil na mene aktivni rezim.Ano,snazime se travit co nejvic casu venku, ale treba ted zrovna mala pri kojeni hrozne cuci, kde co lita, tak je pro nas pohodlnejsi kojeni v klidu domova. Vetsinou me u toho syn oblozi hrackama (auticky, legem atd.) a hrajeme si.Nebo kreslime. Taky domino a ruzne hry jsou bezva.Kdyz uz nevim, co s nim, pustim mu na tabletu pohadku.

• Nahlásit
  • Citovat
20807
21.7.15 14:48

Zdá se jen mě argument „Bydlim v paneláku, takže jsem v těhle vedrech doma“ na hlavu postavenej? Dyť všude jinde je líp a neříkej mi, že nemůžeš sebrat mimčo, větší dceru a jít na koupák někam do stínu, potkáš tam takových maminek mraky a všem vám bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
21.7.15 14:49

@radkka Můžou mít klimatizaci. A v tom případě jim tam bude lépe než venku. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
21.7.15 14:50
@malinika píše:
@radkka Můžou mít klimatizaci. A v tom případě jim tam bude lépe než venku. ;)

Leda tak :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
21.7.15 14:53

@radkka když je panelák „zateplený“, tzn má tu izolační vrstvu, tak se v něm dá dobře žít, ráno pořádně vyvětrat a pak pozavírat okna, na jih zatáhnout žaluzie, a je tam příjemně :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
21.7.15 14:54
@Etcetera78 píše:
@radkka když je panelák „zateplený“, tzn má tu izolační vrstvu, tak se v něm dá dobře žít, ráno pořádně vyvětrat a pak pozavírat okna, na jih zatáhnout žaluzie, a je tam příjemně :-)

Fakt, u mamky je na padnutí, ať dělá co dělá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38984
21.7.15 15:03
@radkka píše:
Zdá se jen mě argument „Bydlim v paneláku, takže jsem v těhle vedrech doma“ na hlavu postavenej? Dyť všude jinde je líp a neříkej mi, že nemůžeš sebrat mimčo, větší dceru a jít na koupák někam do stínu, potkáš tam takových maminek mraky a všem vám bude líp.

ne nezdá… já teď z paneláku prchla na chalupu, prtože bych se tam upekla. Hodně záleží, na jaké strany je orientovaný. Tchýně má většinu oken nasever, tak to tam jde. My máme orientaci východ/západ a je to děs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama