Jak to udělat, aby mě nevzali do nevyhovující práce?

Anonymní
26.8.20 17:10

Jak to udělat, aby mě nevzali do nevyhovující práce?

Ahoj holky, prosím radu, anonymně :kytka: Jsem 3 měsíce na pracáku. Rovnou chci zdůraznit, že jsem vždycky normálně pracovala, nejsem žádný povaleč a nepohrdám téměř žádnou prací. Největší praxi mám v kanceláři, ale dělala jsem i za kasou nebo ve fabrice. V předchozím zaměstnání jsem byla přes 6 let, ale bohužel kvůli koronaviru zaniklo celé mé pracoviště. Teď mě z pracáku posílají s doporučenkou do jedné firmy. Jedná se o nechvalně známé call centrum, kde každý vydrží pár měsíců a inzeráty, že tam shání nové lidi, jsou na netu prakticky nonstop. Je to klasické otravování náhodných lidí po telefonu a nabízení nějakých kancelářských potřeb. Musím se tam do 3 dnů dostavit na pohovor a potřebuji razítko na tu doporučenku. Poradkyně z pracáku usoudila, že jsem na tuto práci vhodný kandidát, ale já tam určitě nechci. Nevím, jak se z toho vyvlíknout, protože napřímo tu práci odmítnout nemůžu - vyřadili by mě z pracáku. Jsem spíš introvert, hodně stresař, mám slabý hlas a neumím si představit, že bych po telefonu někomu něco cpala a přesvědčovala, ať si to ode mě koupí. Říkám, nepohrdám téměř ničím, sama jsem si vyzkoušela různé práce, ale otravovače lidí fakt dělat nechci. Sama nenávidím, když mi někdo takhle volá a něco cpe. Potřebuju to nějak udělat, abych tam zapůsobila špatně a nevzali mě, ale aby mi napsali na tu doporučenku, že mě neberou z jejich rozhodnutí a ne z mého. Jestli mi rozumíte… Někdo nějaký tip?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5325
26.8.20 17:16

Tak v tomto ti úplně rozumím. Já bych jim to řekla asi rovnou na tom pohovoru, myslím že určitě nebudeš první ani poslední. Kdyžtak se jim tam rozbrec a bude to. Nebo řekni že máš věčně nemocný děti bez možnosti hlídání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3592
26.8.20 17:18

Úplně jednoduché. Řekni jim, že nemáš rada telefonování, nesnášíš nabízení po telefonu a mrzí tě, že jim bereš jejich čas, ale tak je bohužel nastavený system. Nebo se oblíkni jako blázen a ptej se, jestli můžes mít kazdych 5 minut pauzu na kouření, že jinak býváš nervózní. A nebo jim řekni, že jsi těhotná a jestli ti dají smlouvu na dobu neurčitou a plat aspoň 50 tisíc čistého. Kamaradka z HR mi říkala, že kdyz se oisou testy, pisou tam lidi schvalne hrubky, jakoze ani neumi napsat větu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9377
26.8.20 17:22

Normálně bych tam došla a řekla, že nejsem vhodný kandidát, na upřímnost, bez divadla…ale nenechávala bych si to až na konec, ať tebou neztrácí čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
26.8.20 17:23

Buď se chovat obhroublé a la: Ahoj sefiku, jak se máš, nebo skoro nemluvit a když se zeptají co je, tak že máš problém s komunikací s lidmi které neznáš, dá se i hraně koktat. Můžeš říct i pravdu, ale tu oni můžou nahlásit na ÚP a z toho je pak kolikrát malér, záleží na koho narazis.
Díky škole u nás byla i možnost praxe na ÚP. Kolikrát jsem za nějaké pracovnice styděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4848
26.8.20 17:29

Řekla bych že mám problém s komunikací, mám děti skolkoveho veku-vecne nemocné, plánuji další co nevidět :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10163
26.8.20 17:29
@Sexynohy píše:
Buď se chovat obhroublé a la: Ahoj sefiku, jak se máš, nebo skoro nemluvit a když se zeptají co je, tak že máš problém s komunikací s lidmi které neznáš, dá se i hraně koktat. Můžeš říct i pravdu, ale tu oni můžou nahlásit na ÚP a z toho je pak kolikrát malér, záleží na koho narazis.
Díky škole u nás byla i možnost praxe na ÚP. Kolikrát jsem za nějaké pracovnice styděla.

Aby ta obhroublost v tomhle případě nebyla braná spíš jako přednost :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
26.8.20 17:30

Pokud jsi introvert, hodně stresař, máš slabý hlas, nerada telefonuješ, buď na pohovoru sama sebou. Oni sami uvidí, že nejsi vhodný kandidát, když jim tam budeš kuňkat apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1211
26.8.20 17:32

Rekla bych, že mám zdravotní potíže, chystám se na velkou operaci, malé a hodně nemocne děti, žádné hlídání, plánuji těhotenství…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6998
26.8.20 17:34

Mluv tím svým slabým hlasem, kuňkej a když ti položí nějakou otázku odpovídej zdlouhavě, s odmlkami, jako když se nemůžeš vymáčknout a horko těžko hledáš slova. Pro ještě větší efekt můžeš několikrát požádat o zopakování dotazu, jakože jsi krapet nedoslýchavá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8013
26.8.20 17:40

Hod si polštář pod svetr a řekni že za 2 měsíce rodis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12677
26.8.20 17:44

Co jsou vase silne stranky? - Rada analyzuji situace, nejradeji mam praci s cisly, nejlip pracuji osamote.

Vase slabe stranky? - Mam problem s komunikaci, spatne prosazuji svuj nazor, mam mirnou socialni fobii a jsem velice nejista v, kontaktu s cizimi lidmi :mrgreen:

Ale jako tezko rict, jestli nejsou blbi, tak to taky rychle prokouknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12677
26.8.20 17:45
@Denisa56 píše:
Mluv tím svým slabým hlasem, kuňkej a když ti položí nějakou otázku odpovídej zdlouhavě, s odmlkami, jako když se nemůžeš vymáčknout a horko těžko hledáš slova. Pro ještě větší efekt můžeš několikrát požádat o zopakování dotazu, jakože jsi krapet nedoslýchavá.

Tohle je dobre a neni to tak pruhledne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10440
26.8.20 17:52

Dojdi si zítra do obchodu a domluv si práci za tou kasou, když jí nepohrdáš. Jsem si jistá, že někde v okolí určitě berou.
Jak tu někdo radí předstírání těhotenství nebo čehokoliv, tak ten personalista do té doporučenky může napsat důvod, proč ji nevzal, a spíš si tím zavaří.
Já jednou zažila situaci, že mi na pozici recepční přišla paní, která předstírala silnou vadu řeči - v podstatě jí nebylo rozumět. Já tedy do doporučenky napsala „z důvodu příliš silné vady řeči není vhodným kandidátem na pozici, kde je komunikace nutností“. V tu chvíli paní spustila hysterický výlev, že jí zničím život atd. atd. Neustoupila jsem, z principu prostě toto podporovat nebudu.

Tvou nechuť nastoupit do call centra chápu, ale máš možnost si platit zdravotní pojištění jako samoplátce a být doma, dokud si nenajdeš vhodnou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28812
26.8.20 17:58
@zrcadlo píše:
Dojdi si zítra do obchodu a domluv si práci za tou kasou, když jí nepohrdáš. Jsem si jistá, že někde v okolí určitě berou.
Jak tu někdo radí předstírání těhotenství nebo čehokoliv, tak ten personalista do té doporučenky může napsat důvod, proč ji nevzal, a spíš si tím zavaří.
Já jednou zažila situaci, že mi na pozici recepční přišla paní, která předstírala silnou vadu řeči - v podstatě jí nebylo rozumět. Já tedy do doporučenky napsala „z důvodu příliš silné vady řeči není vhodným kandidátem na pozici, kde je komunikace nutností“. V tu chvíli paní spustila hysterický výlev, že jí zničím život atd. atd. Neustoupila jsem, z principu prostě toto podporovat nebudu.Tvou nechuť nastoupit do call centra chápu, ale máš možnost si platit zdravotní pojištění jako samoplátce a být doma, dokud si nenajdeš vhodnou práci.

To nechápu. Vždyť to přeci chtela, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama