Jak to udělat? Péče o mamku

Anonymní
16.6.21 22:22

Jak to udělat? Péče o mamku

Prosím vás, potřebuji poradit. Mamka se po měsíci vrátila z nemocnice, nemůže chodit je oslabená. 14dni 7dni v týdnu jsem se o ni starala. Jo, je to vyčerpávající. Teď je v LDN rehabilitace, jenže tam s ní necvici na rozejiti jak jsem chtěla. To mě už ničí.
Nechci ji dát do domova důchodců, sestra jo, já tak na půl. Mamka do domova jít nebude chtít.
Chci se o ní starat, jenže ne 7 dní v týdnu 24h. Ktomu nezvládám přebalování, zvracim, když má stolici do plinek.
Nechci to jen tak vzdát, chtěla bych být s ní a bojovat na rozchození se. Jenže problém jsou ty plenky. A když se stane, tak pečovatelky neprijdou hned na zavolání a o víkendu nechodí pečovatelky.
Nevím co mám dělat, jak to udělat. :think:
Jak byste to řešily vy?
Chtela bych s ní zabojovat ve cvičení, snažit se jí rozejít, ale ty pokalene plínky nedávám. Ktomu potřebuje dozor při brání léků. Nevím co mám dělat. :,(
Prosím anonym, vim, psala jsem sem už.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17403
16.6.21 22:24

Kontaktuj nejbližší agenturu co poskytuje domácí péči a domluvte na nějakou asistentku, zažádejte o příspěvek na péči, jestli je ležák, tak bude docela slušný a snad z toho půjde hradit i nějaká fyzioterapii kterou budou dělat doma a ukážou vám jak to dělat ve dnech kdy nepřijdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5350
16.6.21 22:41
@Anonymní píše:
Prosím vás, potřebuji poradit. Mamka se po měsíci vrátila z nemocnice, nemůže chodit je oslabená. 14dni 7dni v týdnu jsem se o ni starala. Jo, je to vyčerpávající. Teď je v LDN rehabilitace, jenže tam s ní necvici na rozejiti jak jsem chtěla. To mě už ničí.
Nechci ji dát do domova důchodců, sestra jo, já tak na půl. Mamka do domova jít nebude chtít.
Chci se o ní starat, jenže ne 7 dní v týdnu 24h. Ktomu nezvládám přebalování, zvracim, když má stolici do plinek.
Nechci to jen tak vzdát, chtěla bych být s ní a bojovat na rozchození se. Jenže problém jsou ty plenky. A když se stane, tak pečovatelky neprijdou hned na zavolání a o víkendu nechodí pečovatelky.
Jak byste to řešily vy?
Chtela bych s ní zabojovat ve cvičení, snažit se jí rozejít, ale ty pokalene plínky nedávám. Ktomu potřebuje dozor při brání léků. Nevím co mám dělat. :,(
Prosím anonym, vim, psala jsem sem už.

Pokud jsou problém pleny, koupila bych si FFP3 respirátory od firmy 3M a přebalovala v nich. Beze srandy. Když se dobře utěsní, není v nich stolice vůbec cítit. Já měla problém odstranit dítěti třeba hovínko z boty, zvracela jsem a ve FFP3 od 3M naprosto bez problému. I po pandemii se stanou běžným vybavením mé domácnosti.

Případně se vyrábějí i těsnící polomasky, tam bys měla jednodušší to utěsnění a finančně to vyjde lépe, investice kolem 600 a pak bys měla pár filtrů (pozor, opět je potřeba koupit filtry s účinností odpovídající FFP3) cca za 200 Kč třeba na půl roku. Ale ta zase vypadá blbě, tak by to možná nebylo úplně společenský vhodné. Ten respirátor by měl také posloužit.

Příspěvek upraven 16.06.21 v 22:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2371
16.6.21 22:45
@Anonymní píše:
Jak byste to řešily vy?
Prosím anonym, vim, psala jsem sem už.

Pracuji v nemocnici a možná by ti pomohlo si pořídit čistící pěnu. Je to super nastrikam to na zadek i na plinku setres to a je to fajn jsou voňavé a různé druhy.. Fandím ti aby jsi to zvládla a postarala se o mamcu… Vím je to náročné ale když se chce jde to.. Zkus na nějaký dny obstarat i pečovatelskou službu ať na to nejsi sama 🙂hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5597
16.6.21 22:45

No a je tam nějaká šance, že se máma rozchodí a bude bez plenek? Pokud ano, tak bych to zkusila a dala tomu šanci. Pokud už by měla být pořád ležák a na plenkách, třeba několik let nebo i desítek let, tak je to jiná.
Musíš asi napsat, kolik mámě je a jakou má dg a prognózu. A taky co děláš ty, jestli pracuješ, jsi doma, máš malé děti atd atd, kde a jak bydlíte.
Pokud to chceš zkusit, tak jedině nějakou tu terénní službu, co k vám bude docházet a pomáhat, ty si vybavíš příspěvky a budeš je z toho platit, ať u ní nejsi pořád uvázaná. Do domova ji můžeš dát vždycky, když uvidíš, že to nezvládáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
16.6.21 22:51

Pokud paní nezvládne maminku přebalit tak to moc na doma nevidím, pečovatelky zpravidla v noci nechodí a pak by v tom ležela celou noc až do rána..to by se asi rychle prolezela. Otázkou je jestli paní vyprazdňování cítí nebo ne…pokud ne plinkam se nevyhnete… Chtělo by to znát anamnézu a diagnózu aby člověk může ho zasvěceneji poradit..což ale zas na internetové diskusi není vhodné… Zkuste požádat nějakou kamaradku nebo známou která ma zkušenosti s péčí o starší nemocné o zhodnocení stavu maminky ideálně aby reálné viděla jak na tom je… Z mé zkušenosti ti co úplně leží se málokdy dopracují zpět k tomu aby si samostatně došli do koupelny a obsloužili se tam… Buď používají WC kresilko lůžka nebo i na tom WC potrebuji zadeček pomoci doutřít… a pokud se vám z toho dělá nevolno tak to asi nebude úplně k tomu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaM
232
16.6.21 22:53

V běžné LDN rozhodně žádné rehabilitace neočekávej. Tam dostane maximálně čisté prádlo, najíst, napít. Pokud můžete, určitě alespoň jeden měsíc investujte do nějakého soukromého zařízení, kde se sice dost platí (známá zrovna umístila maminku po operaci, je to tam úžasné, ale platí přes 40K měsíčně), ale zase dostaneš služby, jaké potřebuješ, včetně kvalitní fyzioterapie, která je po návratu z nemocnice fakt hodně důležitá a může pomoci navrátit do života. A nebo alespoň zaplatit nějakou rehábku, která by docházela i do té LDN. Každý den bez cvičení je fakt znát.
Ale jinak, jestli tě takhle dostalo 14 dní, tak si troufám říct, že pokud je to nezlepšitelný případ, že to asi nedáte. Starám se o postiženého syna (letos mu bude 17), tak dost vím, o čem to je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5597
16.6.21 22:55

@MaM Babička na LDN rehabilitace měla denně a slušně ji tam rozchodili i v jejích 85-ti letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
16.6.21 22:57

@Misasisi výborný jsou i takový žínky co uz jsou rovnou napuštěný mýdlem..teď si nevybavim přímo název ale myje se s nima výborně..obzvlášť pokud je ten bobik řidší konzistence…a taky celkem hezky vonej :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2371
16.6.21 23:00

@Vladusxx ano ty také máme v nemocnici.. Jsou super je více značek… Jsou i čepice na mytí hlavy vše dneska je špička 👍 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
16.6.21 23:04

@bigl záleží jak která LDN a jaký rhb sestřičky tam dochází… Pracovala sem před otěhotněním na LDN 10 let u nás sme pacienty rozhybavali spíš my co jsme s nimi byli celý den..rhb sice dochází denně ale mají pro nás vyčleněny cca 2 hodinky (obcházejí více oddělení) a máme 40 lůžek takže času na nějakou intenzivnější rhb moc neni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
16.6.21 23:07
@Misasisi píše:
Pracuji v nemocnici a možná by ti pomohlo si pořídit čistící pěnu. Je to super nastrikam to na zadek i na plinku setres to a je to fajn jsou voňavé a různé druhy.. Fandím ti aby jsi to zvládla a postarala se o mamcu… Vím je to náročné ale když se chce jde to.. Zkus na nějaký dny obstarat i pečovatelskou službu ať na to nejsi sama 🙂hodně štěstí

Dělám sanitarku na ldn, a pěna je top. Fakt to pomuze..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
16.6.21 23:07

@Misasisi
Ty sme dostali na vyzkoušení ale zavrhly jsme je.. u nás lidi ob den bereme do sprchy (pokud to stav dovolí a pokud chtějí) takže hlavičky umejeme pěkně vodou šamponem a kondicionérem :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2371
16.6.21 23:09

@Vladusxx jasný tak to my taky ale když je pak člověk doma a je nemohouci a třeba dcera nezvedne sama mamci tak jednou to použití se nic nestane a pak třeba s pomocí někoho do vany 😊 😊 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
16.6.21 23:13

Urcite cerpej i z te minule diskuze, rad jsi dostala spoustu, ale chce to sednout k netu a telefonu, udelat ze sebe sekretarku a shanet a shanet.

Rehabilitace je idealni soukroma, treba rehab. nemocnice v Beroune, ale je problem se tam dostat. Pohledej, co mate v okoli. Rozchodit ji muze i sikovna soukroma pecovatelka, prip. existuje i rehabilitace domu, bud klasicka osetrovatelska, to dela zdr. sestra z domaci pece, pise praktik, nebo vylozene fyzio, ale to je opet problem sehnat, navic pokud by dojizdeli mimo vase uzemi, uz to musi schvalovat na pojistovne.

Stolici delej s respiratorem a pokud to maminka aspon trochu ovlada, pleny mit nemusi a muzes ji vysadit na toaletni zidli nebo misu.

Pokud bys potrebovala predelat koupelnu na bezbarierovou apod, resi Urad prace, hodi se i karticka ZTP a parkovacka.

Polohovaci postel, matraci, vozik atd pojistovna pres lekare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat