Jak to udělat s bytem pri rozvodu?

Anonymní
21.11.15 19:35

Jak to udelat s bytem pri rozvodu?

Mame hypoteku na byt. Kupovany pred sesti lety. Od te doby ceny klesly. Takze byt za meloun ctyrista tacu ma cenu horkotezko meloun. Kdybychom ho prodali, na kazdeho z nas padne dluh cca dvestepadesat tacu. Snazim se premluvit manzela at si byt necha, ze po rozvodu na nej prepisu svou pulku a at si tu bydli. Taky aby si mel kam brat deti. Jenze jemu se moc nechce. Je pro me cesta jak se z toho vykroutit? Kdybych sla a prepsala na nej svou pulku ted, beztak by byt spadal do sjm…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1701
21.11.15 19:40

Jakto, že by jste byli v minusu tolik tisíc? Snad jste za 6 let nějakou část splatili ne? Nebo to jsou takový hrozný poplatky za zrušení hypotéky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.15 19:42

@MickyG pred sesti lety byly ceny hodne jinde..musim se podivat presne do papiru at vim detailne…

• Nahlásit
  • Citovat
1701
21.11.15 19:45

No to jo, ale snad jste za 6 let nějakou slušnou část splatili, tak nechápu proč by jste měli být půl mega dohromady v minusu. I kdyby byl nějakej poplatek za zrušení, tak určitě nebudete mít takovej dluh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.15 19:59

@MickyG uz to mam presne. Prvnich sest let urok 4, 51%. Od letosniho unora 0, 85%. Je to na 26 let. Pisou ve smlouve ze pri vypovezeni smlouvy je vycerpana a nesplacena jistina urocena obvyklym aktualnim urokem. Ja se v tadytech vecech moc neorientuju no…
Nekde by tu mely byt vypisy…

• Nahlásit
  • Citovat
20807
21.11.15 19:59
@MickyG píše:
No to jo, ale snad jste za 6 let nějakou slušnou část splatili, tak nechápu proč by jste měli být půl mega dohromady v minusu. I kdyby byl nějakej poplatek za zrušení, tak určitě nebudete mít takovej dluh.

Tak ony se ze začátku platí úroky…to si musí zjistit v bance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.15 20:01

Jenze v prvnich letech se splaci hlavne uroky.Ja sem brala milion sto tisic a za 5 let sem splatila minimum jistiny.Ted sem refinancovala.Cybi mi splatit jeste 960 000.Takze za 5 let jsem splatila jen 140 000 z dluhu, zbytek jen uroky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.11.15 20:02

@radkka no a plus to ze ta cena fakt spadla dolu…manzel dela v bance tak ma ted slusnej urok zamestnaneckej..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.11.15 20:02

Ten anonym patri tobe @MickyG .

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.11.15 20:06

Anonym 20:01 nepsala zakladatelka, ale ja. Bohuzel zde neni cislovani anonymu. :oops: Takze anonym. c2

• Nahlásit
  • Citovat
1701
21.11.15 20:20
@Anonymní píše:
Jenze v prvnich letech se splaci hlavne uroky.Ja sem brala milion sto tisic a za 5 let sem splatila minimum jistiny.Ted sem refinancovala.Cybi mi splatit jeste 960 000.Takze za 5 let jsem splatila jen 140 000 z dluhu, zbytek jen uroky.

No tak zbývá splatit 960 tis a když cca za milion byt prodáte, tak nechápu proč by jste měli být v minusu půl mega.TO musí být míň ne? Asi jsem na takový věci blbá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.15 20:22

@MickyG to je jinej anonyyym

• Nahlásit
  • Citovat
1701
21.11.15 20:25

Ale zajímá mě to jak to je doopravdy. Já myslela, že při zrušení hypotéky si účtujou za to nějaký jednorázový poplatek.Nebo to ti zůročí zbytek dluhu?
A ty si ten byt nechat nemůžeš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1701
21.11.15 20:26
@Anonymní píše:
@MickyG to je jinej anonyyym
:mrgreen: už mi to cvaklo
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.15 20:27

@MickyG to je asi indivindi ty podminky…chci jinam…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama