Finance v manželství - partner neumí hospodařit s penězi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 13:04
Jak to udělat? Účty a manželé

Zdravím, mám dotaz. Manžel vydělává průměrnou výplatu. Já mám neschopenku ani ne půlku to co on. Platím všechno, složenky, jídlo. Sotva stim vyjdu… Dřív to problém nebyl. On platí pouze půjčku, která je jako hodnota složenek. Má kontokorentní účet, a dost chodi do mínusu.. Je to silný kuřák, pije pivo… Já už ale nevím jak to vyřešit. Společného účtu se bojím, že mi tam peníze nezbydou na složenky. Jenže když jsme Zkoušeli že bych mu peníze vzala, a dávala mu určitě částky, tak jsem pak zjistila že byl zase třeba 2000 v mínusu, protože si nechtěl o peníze říct. Domů celkem nic nekupuje. Jen benzín, ciga, pivo, sem tam oběd si koupí, nebo nějakou blbost do baráku v hodnotě pár stovek. Zase se ale bojím mu zrušit ten kontokorent, protože když se něco vyse. e je to dobra jakoby půjčka… Čekáme přírůstek, a sama s mateřskou všechno bohužel nepoplatim, už teď si občas musím půjčit peníze od rodiny na jídlo. :? Myslela jsem že se trochu vzpamatuje, ale je to pořád dokola. Já jsem strašně šetříva, ale nemůžu táhnout všechno :( aby si druhý užíval.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ennny
Závislačka 4045 příspěvků 29.07.19 13:07

:potlesk: gratuluju ideální člověk pro rodinný život, ať se daří… :zed: :zed:

kačka39
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 29.07.19 13:09

Tak ať ti kromě splátky půjčky ještě posílá dohodnutou sumu peněz na tvůj účet. Přece nebudeš všechno táhnout sama a on pak splatí půjčku ( nevíme na co?) a řekne to je jenom moje, protože jsem si to splatil sám.

Uživatel je onlineAdulka24
Echt Kelišová 8394 příspěvků 29.07.19 13:10

To je nestastne, to uz jste měli vyresit drive ještě před vstupem do manzelstvi. My manzele nejsme, ted cekame první dite a finance mame spolecne uz X let. V zivote bych nepristoupila na to, ze ja zaplatim vse a chlap si bude užívat a utrácet jen za svoje potřeby. Jak sis ho naučila, tak to mas :nevim: Ted uz bude tezke něco menit, abyste byli spokojeni oba dva.

Markéta80
Hvězda diskuse 45877 příspěvků 29.07.19 13:13

To to řešíš teda brzo když jsi těhotná. proč jste to neřešili na začátku? Jak to chceš řešit až budeš mít jen rodičák?

Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 29.07.19 13:14

Tohle fakt nepochopím, kupovat si cigára a chlast, a manželku nechat ať si po rodině půjčuje na jídlo :roll: Čekáte druhé dítě, které bude potřeba živit. Takže bez debat, ať se chlap kouká vzpamatovat. Jeho účet bych zrušila, nechala jeden společný - bez kontokorentu (žít život na dluh je jen cesta do pekla, kor když už jednu půjčku splácíte), kam by chodily obě výplaty a manželovi dávala „příděly“, když s penězi neumí hospodařit.

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 1 inzerát 29.07.19 13:16

Ideální chlap pro rodinu :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 13:21

Ja vím holky, jenže ono se to povídá.. My jsme platy měli stejný, nevadilo mi platit víc.. On nikdy nic nemusel platit, vše calovala jeho maminka, nikdy po něm nechtěla ani korunu. A to je mu 30 :nevim:. Poznali jsme se před 5ti lety, miminko čekáme první. Půjčka byla potřeba na dům, velká suma to není..

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15560 příspěvků 29.07.19 13:26

Idealni kandidati na vychovani dalsiho financniho negramota… :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 13:27

Asi si nechám posílat jeho výplatu na můj účet, a zařídím trvalý příkaz z mého účtu. To by mělo jít ne? Má u sebe na uctu že hned jak mu přijde výplata, strhne se mu půjčka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 13:28

@Hanka1 No já vycházím z penězma vycházím… Bohužel to manžela nikdo dóm nenaučil. Že se platí složenky, jídlo…

NinaU.
Kecalka 379 příspěvků 29.07.19 13:28
@Anonymní píše:
Ja vím holky, jenže ono se to povídá.. My jsme platy měli stejný, nevadilo mi platit víc.. On nikdy nic nemusel platit, vše calovala jeho maminka, nikdy po něm nechtěla ani korunu. A to je mu 30 :nevim:. Poznali jsme se před 5ti lety, miminko čekáme první. Půjčka byla potřeba na dům, velká suma to není..

Promiň, ale ono se to neříká. Takhle jste si to nastavili. Mě manžel do teď posílal polovinu povinných výdajů a polovinu na jídlo, protože jsem slušně vydelavala. Teď jsem taky doma, z neschopenky sotva pokryju svoji půlku. Takže mi posílá víc, všechny platby odchází z mého účtu, plus posílá peníze na rezervu a ty mám taky na svém účtu. On si nechává na naftu a benzín, pro sebe a na zábavu.

Sedněte si, spočítejte všechny povinné výdaje a ať ti posílá aspoň půlku, spíš 3/4. Nebo tak aby ti to vycházelo.

Anetaa120
Povídálka 45 příspěvků 29.07.19 13:29

To, co píšeš ho neomlouvá. Normálně bych mu řekla, že prostě nemám a ať se trochu vzpamatuje. Ani bych si nepůjčovala, k večeři bych mu dala dva rohlíky a šest plátku gothaje. To by ho snad donutilo se trochu zamyslet

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 29.07.19 13:40

Proč si kontokorent neuděláš ty (pro případ nouze, jak píšeš) a chlap si ho nezruší, když není schopnej vyjít. Třeba by ho potom přešlo utrácení za blbosti. My s manželem máme od začátku vztahu společný účet, z kterého se platí vše, takže se zbytkem neporadím, ale nechápu, proč jste si tohle nepromysleli dříve, než jste si udělali dítě. Tobě přijde normální, že vše platíš ty, on si ještě pravidelně bere půjčky (kontokorent), rozhazuje a ty pak musíš chodit prosit o peníze rodiče? 8o Nešla bych ani náhodou. Jestli je nescholnej, jeho výplata by chodila ke mě na účet. Z toho by se poplatily veškeré pravidelné výdaje, něco poslala na spoření a zbytek by se rozdělil na každý týden. Když peníze nezbydou, holt si bude muset odpustit pivo nebo cigára, ale přece nemůžeš do vašich problémů zatahovat ještě další. Obzvlášť, když čekáte dítě.

sediza
Závislačka 2718 příspěvků 29.07.19 13:42

Snažila bych se ho dotlacit k tomu, aby si našel lepe placenou práci nebo druhou práci ke stavající. Budete mít víc peněz a méně času na utrácení a hospodu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama