Jak to všechno finančně zvládnout?

14.6.17 22:20

Jak to všechno finančně zvládnout?

Ahoj maminky. Prosím o radu a také o trochu porozumění.. Bohužel jsem si vzala narcistu, takže celý vztah i manželství bylo hrané. Nyní jsem na malého synka sama (9m) a i na hypotéku. Zatím manžel mi tento měsíc neposlal ani korunu (do telefonu mi řekl, že ani nepošle…),jsme ve fázi rozvodu. Příjmy mám 9000,náklady 12000. Jak to zvládnout, abych nemusela prodávat byt? Přeci musí něco existovat na podporu maminek v nouzi?? Zažádala bych si o příspěvek na bydlení, ale zatímmanžel tu má ještě hlášen trvalý pobyt a nechce se odhlásit…Nevíte o něčem, co by mohlo pomoci co nejrychleji, než se vyřeší rozvod? Moc děkuji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57501
14.6.17 22:23
@Nikuška12 píše:
Ahoj maminky. Prosím o radu a také o trochu porozumění.. Bohužel jsem si vzala narcistu, takže celý vztah i manželství bylo hrané. Nyní jsem na malého synka sama (9m) a i na hypotéku. Zatím manžel mi tento měsíc neposlal ani korunu (do telefonu mi řekl, že ani nepošle…),jsme ve fázi rozvodu. Příjmy mám 9000,náklady 12000. Jak to zvládnout, abych nemusela prodávat byt? Přeci musí něco existovat na podporu maminek v nouzi?? Zažádala bych si o příspěvek na bydlení, ale zatímmanžel tu má ještě hlášen trvalý pobyt a nechce se odhlásit…Nevíte o něčem, co by mohlo pomoci co nejrychleji, než se vyřeší rozvod? Moc děkuji…

PO, alimenty na dítě a sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.17 22:25

@Lama Lama Co je prosím PO? Jinak moc děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57501
14.6.17 22:27
@Nikuška12 píše:
@Lama Lama Co je prosím PO? Jinak moc děkuji :-)

předběžné opatření

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40518
14.6.17 23:06

@Nikuška12 poprosit rodinu o pomoc. Kamarádka takhle bojovala 8 měsíců. Teď jí přiklepli konečně alíky. Chlap nechal na oko krachnout firmu atd… Prostě samá sviňárna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
14.6.17 23:13

Ahoj, když je hypotéka, není bohužel nárok na příspěvek na bydlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48718
14.6.17 23:23

@mamina44 ale je ale ne na hypo ale na všechny ostatní poplatky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.17 06:43

Pokud jste manželé chlap má vyživovací povinnost, pokud ty máš malé příjmy… jdi se zeptat někam k odborníkům - sociálka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12242
15.6.17 07:14

@Nikuška12 zajdi na OSPOD a zeptej se, poradí ti co a jak podat na soud, ale připrav se, že to dlouho trvá - až rok, takže zkusit spíš půjčku od rodičů nebo tak něco, obávám se, že přes úřady nebude pomoc tak rychlá, jak potřebuješ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
15.6.17 07:27

@Nikuška12 vyraž na sociálku a řekni jim, jak to je. Samozřejmě tě manžel živit musí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3403
15.6.17 07:55

@stinga
Proč rok? Je přeci předběžné opatření, právě z důvodu aby se na výživné nečekalo. Žádat výživné na sebe a dítě předběžným opatřením u soudu, sepíše to i OSPOOD. Soud proběhne rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12242
15.6.17 12:19

@Konnny s předběžným opatřením teda nemám zkušenost, to mi OSPOD neporadil - tak to je asi rychlejší, ale alimenty přes soud u nás trvají cca 9 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.6.17 17:21

Všem děkuji za info. Budu se ptát. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
16.6.17 18:14

Mas narok na alimenty i kdyz je nemas stanovene soudem, manzel ti je musi platit od te doby co opusti spolecnou domacnost. Pokud neplati muzes po 4 mesicich na neho podat trestni oznameni na policii je to dle obcanskeho zakona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11791
16.6.17 18:35

Máš nárok na výživné i pro sebe, nejen pro dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama