Jak to všechno nevidět černobíle?

Anonymní
4.1.20 11:03

Jak to všechno nevidět černobíle?

Ahoj holky,

uvědomila jsem si, že jednam hrozne radikálně a hodně mi to v životě škodí. Všechno vidim černobíle - buď všechno a hned nebo nic a nikdy. Například se pohadam s přítelem a hned vidim konec, pak jsem úplně zoufalá a paralyzovana. Bojím se vyjadřovat svoje názory (myslím ty co vím ze by vedly k hádce) protože se bojím rozchodu. Už jsme se rozešli, po týdnu mi napsal ze to takhle nechtěl a po měsíci se dali dohromady. Já mezitím byla zoufalá ze to je určitě definitivní.

Začíná mě to dost trápit a mám pocit ze mě to hodně ovlivňuje. Potřebuji začít víc prosazovat co chci protože s přítelem jsme docela na mrtvém bodě a on je takhle spokojený ale já to potřebuji posunout, no a už teď mám strach ze jakmile nebudu ta pohodova a usmevava ale začnu řešit zásadní věci, ze to bude špatně, navíc opravdu můžou vést až k rozchodu z čehož mám obavu protože jak jinak - určitě to bude definitivní.

Myslím ze mě v tomhle poznamenal ex který byl asi největší sobec co znám a co měsíc mi vyhrožoval rozchodem, začala jsem byt jak jeho poslusna hračka. Šílený. A teď mám sice úplně jiného partnera ale tohle 3 lety psychicky vydírání mě asi poznamenalo a nejsem schopna si začít prosazovat svy potřeby - ze strachu, ze to skončí :(

Co mám dělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3445
4.1.20 11:08

Zvednout hlavu, jsi člověk, nenech se sebou manipulovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.20 11:16

No mám v sobě hodně zakořeněno že když “jsem poslušná” tak všechno funguje ale jakmile bych byla s něčím nespokojená tak je zle :? Je to dost nepříjemný. Potřebovala bych si nějak nalít do hlavy že i kdybychom se pohádali, je to jen hádka. Jenže já 3 roky žila v tom že každá hádka = rozchod. Byla jsem už úplně na dně. A že i kdybychom se týden nebavili, neznamena to že mě už nemá rád anebo mě nechá. Já mám asi hrozny strach z konfliktů a neshod protože za nimi hned vidim konec a ze mě teď člověk už nebude mít rad atd.

• Citovat
  • Nahlásit
9624
4.1.20 11:19

Pokud máš pocit, že přítel je fajn a chceš mít zdravý vztah, tak se sebou asi něco dělat.
Nějaké psycholoogické poradenství, kde ti poradí nějaký způsob, jak zlepšit myšlení.

Příspěvek upraven 04.01.20 v 11:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3445
4.1.20 11:21

Žij přítomností, neotáčej hlavu zpět, tam už nic nenajdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
4.1.20 11:39

Bohužel, já to mám velmi podobně. Taky bych potřebovala vedet, jak to změnit. Navenek se tvářím, jak je vse ok a jsem spokojená, uvnitř se užírám a vře to ve mně. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
4.1.20 11:45

Víš, jak je úžasný pocit nechávat věci plavat, házet je za hlavu? On se totiž svět nepřestane točit a ta úleva je skvělá. Takže ber život s lehkostí. Co se má stát se stane a pokud v sobě budeš jen dusit pocity a emoce, nepovede to k ničemu dobrému. Vždy si v prekerni situaci představím, co by se mohlo stát nejhoršího a jak bych to řešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6925
4.1.20 11:45
@Anonymní píše:
No mám v sobě hodně zakořeněno že když “jsem poslušná” tak všechno funguje ale jakmile bych byla s něčím nespokojená tak je zle :? Je to dost nepříjemný. Potřebovala bych si nějak nalít do hlavy že i kdybychom se pohádali, je to jen hádka. Jenže já 3 roky žila v tom že každá hádka = rozchod. Byla jsem už úplně na dně. A že i kdybychom se týden nebavili, neznamena to že mě už nemá rád anebo mě nechá. Já mám asi hrozny strach z konfliktů a neshod protože za nimi hned vidim konec a ze mě teď člověk už nebude mít rad atd.

Co si budeme nalhávat, tohle je model, který většinou funguje, pokud má člověk vedle sebe sobecké a dominantní jedince… Šlapat brázdu, na nic si nestěžovat, nic nechtít… Problém právě pak nastává, jakmile se člověk postaví na zadní a chce to jinak.

Je to těžké, sama asi moc neporadím. Největší problém je asi strach z toho opuštění, ze samoty… Pokud jsi člověk, u kterého vztah stojí vysoko nebo dokonce na prvním místě v žebříčku životních priorit, bude to těžké vždycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.20 11:57
@Halamka píše:
Víš, jak je úžasný pocit nechávat věci plavat, házet je za hlavu? On se totiž svět nepřestane točit a ta úleva je skvělá. Takže ber život s lehkostí. Co se má stát se stane a pokud v sobě budeš jen dusit pocity a emoce, nepovede to k ničemu dobrému. Vždy si v prekerni situaci představím, co by se mohlo stát nejhoršího a jak bych to řešila.

No problém v tomhle je, že když nic neřeším, tak ničeho moc nedosahnu. Mám složitější vztah a moc rada bych svému partnerovi řekla, ze ho miluju a mám s tím problém - vím ze mě má moc rad, ale nevím jestli mě miluje a necjci to nějak zkazit. A to je se vsim. Bojím se říct ze se mi něco nelíbí protože on by mohl říct, ze to nejde změnit a ať si najdu tedy jiného. Atd atd. Nikdy jsem taková nebyla, až do mého ex vztahu, což bylo fakt peklo. 3 roky jsem se přizpůsobovala a nebo se hadala a čekala kdy jeho výhružky ze je konec se stanou skutečností. Nakonec jsem to ukončila já, ten se divil :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat