Jak to vypadá, když se plod nevyvyji?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 17:57
Jak to vypada kdyz se plod nevyvyji?

Ahoj, mam jen mensi dotaz jelikoz jsem hrozne nervozni a rekla jsem si, ze vydrzim do 12. Tydne na ultrazvuk. Momentalne bych mela byt naky 8.-9. Tyden podle MS. 13. 12. Jsem byla na pohotovosti kvuli bolestem a bylo mi receno, ze jsem 7+3 srdicko bije a je vse v poradku. Tyden na to 20. 12. Jsem byla na UTZ pro 8. Tyden u me doktorky. Doktorka mi rekla, ze srdicko bije je vse v poradku ale jsem 7+3 a plod je o tyden mladsi..No muj dotaz je, jestli se muze stat, ze srdicko bije a presto se plod uz dal nevyvyji. Opravdu moc blaznim je to me prvni a dlouho jsme se snazili :,( take odezneli bolesti v podbrisku coz jsem si myslela ze znamena rostouci deloha. Rekla jsem si ze pockam do toho 12. Tydne jak jsem objednana ale chci se zeptat jestli nemate nake podobne zkusenosti, at jsem kdyztak pripravena. :(

Reakce:
mamina89
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 28.12.18 18:01

I kdyby byl plod o týden mladší, neznamená to, že se nevyvíjí. Mohla si mít posunutou ovulaci a je naprosto v pořádku, což nejspíše bude tvůj případ. Vše nemusí zapadat do tabulek a presto je vše v pořádku. Hod se do klidu, tim uděláš miminku největší službu :mavam:

ugluk
Hvězda diskuse 44260 příspěvků 28.12.18 18:08

Jsou dvě možnosti. Buď jeden z doktorů (nebo oba) měřil blbě, embryo bylo jinak natočeno apod., protože normálně za ten týden roste cca milimetr denně. Každý můžou mít v počítači program, co to jinak vyhodnotí - den sem, den tam. No a nebo prostě neprosperuje. Na vymizení příznaků bych kašlala, ale jestli jsi z toho hodně nervózní, poprosila bych dr. (co ti prováděla ten poslední) ještě o jeden kontrolní ultrazvuk s odstupem, nebo se z toho za ten měsíc zvencneš.

Pipet
Generální žvanilka 24182 příspěvků 28.12.18 18:09

A ty týdny ti řekli podle MS, nebo podle měření na utz?
Takhle v začátku stačí kliknout kousek vedle a hned to udělá týden rozdíl. Vůbec bych to asi neřešila, jiný utz, jiný doktor.

leisa
Kecalka 299 příspěvků 28.12.18 18:11

Jenže zakladatelka píše, že dva týdny po sobě, na dvou různých kontrolách, byla vždy v 7+3. To by nemělo být, plod by se měl zvětšit.
Zakladatelko, takhle v začátcích se opravdu může stát cokoliv. Je to buď a nebo. Nenaděláš s tím nic, než jen čekat a doufat, že miminko roste, i když pomaleji.
Srdeční akce může skončit kdykoliv, ale taky může být vše v pořádku a jen nějaká chyba v měření, i to se stává.
Držím palce, ať je vše, jak má být ! :hug:

Uživatel je onlinekarkarka
Závislačka 3076 příspěvků 28.12.18 18:15

@leisa ja to pochopila ze byla na kontrole po tydnu a u dvou ruznych dr.to je odchylka v mereni mozna.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 18:24

Dekuji moc za ozvy. Bylo to pokazde u jineho doktora a jineho UTZ ale stejnak me to prekvapilo..Treba mi to ta prvni doktorka spocitala podle MS a ne podle plodu, nevim. Kazdopadne teda to jsou pekny nervy nevim jestli se mam radovat a nebo proste cekat na ten 12. Tyden. Muze se tedy nevyvyjet i kdyz ma spravnou srdecni akci?

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 11643 příspěvků 28.12.18 18:26

Ano, muze se přestat vyvíjet i se srdeční akci. Nijak to neovlivnis

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 18:28

Dobre dekuji vsem, radsi tam zajdu driv.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >