Jak to vypadá u Vás? Roční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 10:57
Jak to vypada u vas? Rocni dite

Prosim anonym nebo smazat. Nase tretatko toho umi min nez segry v jeho veku. Vazi 8700g a 75cm.
umi udelat papa, halo ha, vi jeste asi 3 veci kde jsou.
zviratka v knizce neukaze. nevi kdo je mama, tata… jenom sestricky a psa. umi berany duc.
rika mama tata papa a mnam
myslim. ze se mu venujeme dost..
ji malo, pecivo vubec. budi se na kojeni 8-10 x za noc.
Miluje banan.

stoupa si, ale neobchazi nabytek a hodne knoura..
rad si hraje s nehrackama, je porad v pohybu. vi ze nemuze chytat psa kdyz je v pelisku ani mu rozlevat vodu.
jinak je to. celkem. rozumne miminko.
verim, ze zacne konecne spat a prestane knourat.
pres den spi 3× po. pul hodine v hacce.

A co vase deticky?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
1mila2
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 14.01.19 11:02

Holka 8400g, 74cm. Nekojena. Ji vsechno, co vyzumra od tatinka. Mliko uz temer vubec nepije. Spi nekdy celou noc (20-6(8)), nekdy se vzbudi po pulnoci a to ji beru vetsinou k sobe, abych si odpocala i ja a ona nebudila brachu. Pres den spi 2× po hodine. Obchazi, obcas se i pousti a udela sama par kroku (asi5). Jeji bracha chodil sam od 10-11ti mesicu. Rika furt neco, ale nemyslim si, ze to chape. Kazdy dite je jiny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 11:02

Náš roční začíná chodit, spí celou noc, ale jediné co umí je máma a táta a nenene, nedělá ani pacipaci, ani berany duc, nic neukaze :think:

eržule
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 14.01.19 11:06

Tak naše roční 10kg a 75 cm. Kojit jsem přestala před měsícem, od té doby spí celou noc, od 19h do 7h :) Před tím také klidně i 10× za noc.. Přes den spí 2× po hodině a půl.
Včera udělala první samostatné kroky :potlesk:
Jí prakticky pořád a všechno, ač má jen 2 zuby..
Jinak umí pá pá, jak jsi veliká, jak se máš, prosím prosím, ty ty ty, paci paci, nyny.. Pohybově je šikovná, mluvení zatím moc nedá.. Zvládne jak dělají pes, kočka, prase, ovce, kůň.. Řekne hají a táta..
Celkové je šikovnější, než byla její ségra.

Issabell28
Kecalka 423 příspěvků 14.01.19 11:17

My jsme byli dnes na roční kontrole, váha 9.5kg, výška 79cm. Porodní váha 2480g, 46cm.
Umí máma, táta, paci, paci, jak je velikej, udělat papa, jak dělá auto, ukázat zvířata a nškterá pojmenovat, , říct si o jídlo, když má hlad-ňam,ňam. Když se ho zeptám, jak se jmenuješ, tak řekne Dáda. Vydrží si sám hrát i půl hodiny. Jinak se tedy nestaví, nechodí. Přes den dopoledne nespí vůbec, odpo 2 h. Chodí spát už v 18h a spí celou noc, až do rána do 6.30h. Taky to je rozumné miminko, dá se s ním i už docela dobře domluvit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 11:18

Mě přijde, že toho umí dost. Jediný, co mi přijde „děs“ je toto : budi se na kojeni 8-10 x za noc.

Janli
Kelišová 7270 příspěvků 14.01.19 11:20

Dcerka je teda větší 12kg a 86cm, ale vývojově je na tom obdobně. Neřeším to. Kvůli nedonošenosti je ve sledování neurologa a ten si mlaská blahem jak se pěkně vyvíjí . Naprosto odpovídá svému věku. Jestli jsi měla starší děti šikovnější, buď ráda, ale neporovnávej je. Děti to mají skokové, taky se může stát, že za měsíc bude běhat a mluvit :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 11:22

jo.. ten nas jeste miluje hudbu. Treba Chinaski(potkal jsem te po letech. to hned zveda ruku a tanci).
opakuje nenene a kdyz kdyz treba nechce jidlo, krouti hlavou
stejne mi to prijde malo.
ma 6 zubu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 11:24
@Anonymní píše:
Mě přijde, že toho umí dost. Jediný, co mi přijde „děs“ je toto : budi se na kojeni 8-10 x za noc.

no… tak to je.. silene.
:?

Marben
Ukecaná baba ;) 2065 příspěvků 14.01.19 11:38

Syn 1 rok - umí říkat máma, táta a bába. Parkrat se mu povedlo ne a ham.
Obchází nábytek, leze a zkouší první samostatné krůčky, ale velmi opatrně.
Hraje s hračkami, ale musim sedět u nej, jinak mi visí na rukou nebo nohou :mrgreen:
Přes den spí 2× (dopo, odpo) pokaždé 30 minut, když se zadari tak hodinu.
Chodí spát v 18:30 a budí se kolem 7:00 - mezitím se budí 2× na mléko.
Jinak má 6 zubu a plno na cestě :roll:
Váha 9,1kg a 77cm - ji všechno co my, miluje prave pečivo a nejlépe ničím nenamazane a jakékoli jídlo kde je mrkev v hlavní roli :)

Fima
Nadpozemská drbna 29351 příspěvků 14 inzerátů 14.01.19 11:42

Děti mám tři (stejného pohlaví) a byly a jsou, úplně rozdílní. Co uměl a dělal ve stejném věku jeden, tak ten druhý nikoliv a zase naopak. Nejpomalejší vývoj měl nejstarší syn, naopak nejrychlejší měl prostřední, který v 1 roce už pár měsíců chodil, uměl asi 50 naprosto srozumitelných slov a stavěl skládačky i Duplo. Ale naprosto ho nebraly různé říkánky s pohybem a ukazováním, apod. Teď máme 16 měsíčního, ten v 1 roce chodil, říkal pár slov, ukazoval, uměl zvuky zvířat, miluje říkanky s pohybem, knížky, jezdí s auty a kramaří, kde může. Je stále kojený, spí s námi v posteli, takže kolikrát se v noci budí, netuším. Párkrát jo, ale já spím. Jídlu moc nedá, v podstatě v tom roce se trochu víc rozjedl. Zubů měl a zatím pořád má 16. Měřil 79 cm a vážil 10,5 kg (porodní 53 cm a 5 kg).

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 14.01.19 11:59

Vykasli se na porovnavani ;) o nasi male vsichni rikaji,ze je napred,ze toho umi hodne a me to tedy neprijde :nevim: proste si hrajeme,blbne­me,ucim ji nejake nove veci,ale neprehanim to,ptze vim,ze i kdyz se budu na hlavu stavet,tak mala neni cvicena opicka a neudela to,pak vetsinou prijde treba za dva dny a sama zacne delat,co jsem ji ukazovala :kytka: my jsme treba ctyri segry a kazda jsme umely v urcitem veku neco jineho a ve finale jsme se vsechny naucili vsechno ;)

Hobitka
Závislačka 4402 příspěvků 14.01.19 12:05

Nasi treti jsme do 18m familierne prezdivali Tatar. Starsi deti tou dobou uz mluvily ve vetach, kluk dokonce rikal basnicky, a ona nespojila dve slova. Ted ve 20m se rozmluvila skokem, rovnou vety. Byla tedy sikovnejsi motoricky (prvni kroky v 10m), ale jinak byla vic mimino jak starsi deti. Neresim. To nocni kojeni je des, soucitim :hug:. U nas si to vybiraly deti tak na stridacku, spatne spaly vsechny, ale ne zas tak spatne, prvni nejedla, druhej je chcipak od natury, treti vypadala oproti sourozencum takrka slabomyslne :mrgreen: .

Příspěvek upraven 14.01.19 v 12:08

Lulina999
Kecalka 235 příspěvků 14.01.19 12:07

Roční dcera 75 cm a 9,7 kg, nekojím. Jí všechno, ale oběd nebo ovoce jí musím pořád mixovat, mlíko má dvakrát denně (ráno a večer v kaši). Spí celou noc už od 3 měsíců asi, spí od 19:30 do 5:00 - 5:30 (to má po mně, vstávám tak odjakživa) a 1,5 hodiny po obědě. Chodí od 10 měsíců, teď už nějakou dobu lítá jako drak. Říká asi 10 slov, rozumí skoro všechno. Chodí na nočník, sama si ho i přinese - kaká výhradně do nočníku, čůrá zatím i do pleny.

Diana69
Kecalka 332 příspěvků 14.01.19 12:20

Projde mi normální roční dítě :) až na to bude i v noci na kojení 8-10× za noc…s tím by jste měli něco delat 8o 8o 8o :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >