Jak to vyřešit se záchodem - 32 měsíční

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 09:01
Jak to vyřešit se záchodem - 32 měsíční

Dobrý den,

jdu hned k našemu problemu. Syn odmítá chodit na WC, a ja uz opravdu nevím, co s tím. Učím ho to od 18 měsíců, nejdřív jsme měli klasický obyčejný nočník, tam nechtěl sedět, tak jsem koupila nočník chicco - je vyšší a větší, tam tedy už seděl a tak nějak se tam naučil konat potřebu - pouze čůrání.
Syn je na svůj věk dost velký a mohutnější, takže se už po druhém roce nevlezl ani na ten nočník. Tak jsem koupila prkénko na WC, tam sedět nechtěl. Tak jsem ho naučila bez prkénka sedět na zachode. Čůrání je Jakš taks v pohodě, ikdyž si sám neřekne - musím ho tam dávat. Ikdyž se mu už opravdu chce, tak raději zaleze do pokojíčku a pocura se, takže když vidím, že se jde schovat, je to pro mě signál, že se mu chce. Tak ho vysadim a i přes vztekani se vycura.
S kakanim to máme horsi - ještě se ani jednou nevykadil do WC ani do nočníku. Vzdy to skonci ve slipech. Všimla jsem si totiž, že se na velkém záchode vykadit ani asi nemůže, protoze má rozcaple nohy.
Tak ted přemýšlím, že mu koupím nějaké dětské WC - plastove. Koukala jsem se na nastavitelný nočník fisher price, ale bojím se, že ho koupím a on tam stejne sedět nebude.
Není to už pozde něco takového kupovat?
Jak byste to vyresili?
Prosím anonym z osobních důvodů.

Reakce:

vverru
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 05.01.17 09:07

Mám malé prkénko a dávám stoličku pod nohy, aby měly nohy v pravém úhlu. Nic jiného bych nekupovala. Jinak neporadím, zkušenost nemám, holky byly odplenkované brzy.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 05.01.17 09:07

Pokud se i pres reptani nakonec vycura tam, kam je treba, zkusila bych pozitivne motivovat lentilkou, medvidkem, proste jit na to pres zradlo, jak se rika.

elen-ka
Extra třída :D 12273 příspěvků 23 inzerátů 05.01.17 09:08

Co mu koupit schůdky k záchodu. Máme je doma, děti si je dají před záchod, a vylezou si po nich a sednou si. Nohy jim nevysí ze záchoda a mají je jak dospělí, podepřené. Jinak bych i učila syna čůrat ve stoje, třeba se mu to bude líbit více.

elen-ka
Extra třída :D 12273 příspěvků 23 inzerátů 05.01.17 09:09

Jinak u nás byla pro syna největší motivace to, že chodil čůrat s tátou, šel s ním na záchod, viděl ho čůrat a chtěl čůrat jako táta.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 09:11

Až se vyčurá, tak po saď kousek dopředu, aby neměl rozčaplé nohy, když si myslíš, že to je tím. :nevim: Ale spíš to vypadá, že ho to nebaví, obtěžuje a proto s tím rači někam uteče. Jestli kaká pravidelně, tak mu klidně něco slib. Když se vykakáš na záchod, tak spolu půjdeme do cukrárny na horkou čokoládu. Nebo si pozveš kamaráda na návštěvu…co j á vím. Namotivuj ho párkrát. Klusi co kakají v koutě, do cukrárny nemůžou. Tak to pojď zkusit a jestli chceš, tak mě zavolej…já bych teda žádné další nočníky nekupovala. :nevim:

medunka23
Kelišová 7049 příspěvků 05.01.17 09:23

Moje malá bojkotovala noční i, ale na zachod si sedla a chodila na zachod. Noční i začala pouzivat v době kdy u nas byla kamarádka se synem a ten se u nas bych dal na nas Nočnik. Jinak urcite zkuste ať ho tatínek učí curat ve stoje, to ho bude třeba bavit vic…

svadlenka
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 05.01.17 18:31

Ahojky co když se bojí že spadne do záchodu. Aspoň můj syn to tak mněl. Ze začátku jsem ho musela držet, jinak se třepal a chtěl dolů. Pak na redukci už to bylo lepší. Dostal jistotu že tam nespadne.Ve školce mají sice menší WC, ale bez redukce a bojí se tam sedět. Tak hodně zdaru:mavam:

Příspěvek upraven 21.01.17 v 07:50

svadlenka
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 21.01.17 07:48

Ahoj u nàs byl taky problém se seděním na WC.Syn čural ve stoje, ale kakal pouze do nočníku. Když jsem ho dala sedět na WC i s redukcí tak se strašně klepal. Vždycky plakal že se bojí. Tak sem ho ze začátku držela, ale ve školce je to horší tam redukcí nemají. I když tam je menší WC, takma strach. Časem dostal jistotu že s redukcí je to o. k a nemusí se bát. Prostě ho posaď na redukcí a drž za nožičky. Tak hodně zdaru :mavam:

Nikinka85
Stálice 94 příspěvků 15.02.17 10:56

Ja neporadim, spis take potrebuji radu. Dcera 30 mesicu chodi curat na zachod, ale lakat jen do pliny. Kdyz reknu, ze az se vykaka do zachodu nebo nocniku, dostane odmenu, tak to radsi drzi. Jalmile dam plinu, zaleze si do rohu a tam kadi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >