Jak to vysvětlit 3 a půl leté - (NE)návštěva delfinária

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PAN66
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 20.07.19 07:48
jak to vysvětlit 3 a půl leté - (NE)návštěva delfinária

Dobrý den,

chystáme se do Turecka, byla tu tchýně na návštěvě pár dní a když chodila venku s dcerou vyprávěla ji, jak tam uvidí a zaplave si s delfíny, jak tam delfíni cvičí a ukazovala ji fotky z delfinária..dcera přišla domu a o ničem jiném nemluví, miluje ryby a vše kolem nich, jenže mi ji tam nevezmeme, nevím kde to tchýně vzala, prý že v Turecku je jich hodně a každý tam chodí a bla bla, my jsme nejhorší rodiče, že ji tam nevezmeme..

ale my tohle nepodporujeme, stejně jako jízdu na slonovi v Thajsku apod..za nás je to týrání a dceru vedu k tomu, že musí mít respekt k přírodě a být ohleduplní..fakt mě to naštvalo, odlétáme za pár dní a dcera je jen smutná a zklamaná, vysvětluju ji, že ti delfínci jsou v zajetí a aby je naučili ty věci, že jsou drezurovani a týraní, že je lepší když je delfín ve volné přírodě než pro zábavu lidí, ale moc to ještě nechápe a jen slyší slova babičky, vy ji tam nechcete vzít :roll:

říkám ji, že je třeba uvidí ve volné přírodě, nechceme žádnou lod, která jezdí vyloženě za delfíny, protože to nahánení se mi taky nelíbí, ale tam kde budeme, je velká šance, že při plavbě nějakého třeba uvidíme..

jak byste to dceři zkusili vysvětlit, já občas moc neumím dětem tyhle veci vysvětlovat a jdu na to moc po dospělácku..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 26 Další »
Reakce:
astoret
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 20.07.19 07:57

@PAN66 :potlesk: super přístup, máme stejný a taky jedeme do Turecka, ale až v září a taky tam nepůjdeme. Ještě jsme nedávno viděla dokument o téhle problematice - Zátoka, hnus..

Jinak nechápu tvoji tchýni, že ji slibuje něco o čem se s Vámi nejdříve nedomluví, zda to tak je..ona nezná Vaše názory na tyto věci? no nezbyde vám než dceři vysvětlovat a vysvětlovat a přetrpět, že bude furt dokola o tom mluvit, až tam dorazíte třeba si na to ani nevzpomene..

píšeš, že k tomu vedete malou odmala, tak myslím, že brzy pochopí, prostě pokračuj ve vysvětlování, že tohle zacházení se zvířátky není hezké, že delfínci se tam nemají dobře a pokud má ráda zvířatka, tak jim nechce ubližovat, ono v tomhle věku tomu těžko porozumí..musíte být trpělíví, tchýně vám hezky zpříjemnila pár dní před dovčou..

Caboverde
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 20.07.19 08:00

Kniha Animal rescue, máme jí doma, je bez textů, ilustrace jsou dostačující - https://youtu.be/IQaoZ6KHQIc

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 20.07.19 08:01
@PAN66 píše:
Dobrý den,

chystáme se do Turecka, byla tu tchýně na návštěvě pár dní a když chodila venku s dcerou vyprávěla ji, jak tam uvidí a zaplave si s delfíny, jak tam delfíni cvičí a ukazovala ji fotky z delfinária..dcera přišla domu a o ničem jiném nemluví, miluje ryby a vše kolem nich, jenže mi ji tam nevezmeme, nevím kde to tchýně vzala, prý že v Turecku je jich hodně a každý tam chodí a bla bla, my jsme nejhorší rodiče, že ji tam nevezmeme..

ale my tohle nepodporujeme, stejně jako jízdu na slonovi v Thajsku apod..za nás je to týrání a dceru vedu k tomu, že musí mít respekt k přírodě a být ohleduplní..fakt mě to naštvalo, odlétáme za pár dní a dcera je jen smutná a zklamaná, vysvětluju ji, že ti delfínci jsou v zajetí a aby je naučili ty věci, že jsou drezurovani a týraní, že je lepší když je delfín ve volné přírodě než pro zábavu lidí, ale moc to ještě nechápe a jen slyší slova babičky, vy ji tam nechcete vzít :roll:

říkám ji, že je třeba uvidí ve volné přírodě, nechceme žádnou lod, která jezdí vyloženě za delfíny, protože to nahánení se mi taky nelíbí, ale tam kde budeme, je velká šance, že při plavbě nějakého třeba uvidíme..

jak byste to dceři zkusili vysvětlit, já občas moc neumím dětem tyhle veci vysvětlovat a jdu na to moc po dospělácku..

Zkusila bych jí říct, že delfínci jsou tam bez maminek. Že je tam trápí a nechtějí je pustit ven. Ale oni by dost možná venku chcípli steskem po lidech, jak jsou na ně zvyklí. Zvlášť když se tam narodí. Přiznávám, že by mě to taky lákalo a zapomněla bych na zásady. Musí to být krásný zážitek.

Já jsem třeba proti cirkusům a nechci tam se synem chodit. A on by rád šel. Má smůlu. Takovou šaškárnu se zvířaty podporovat nebudu.

a12
Hvězda diskuse 37984 příspěvků 20.07.19 08:05

Kdyz ji vedete k tomu, ze ma mít respekt k prirode a byt ohleduplna, tak s ni ani nikam nelitejte :P

astoret
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 20.07.19 08:05

@Russet šaškárna v cirkusech ti vadí a v delfináriu ne, zajímavé :think:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 20.07.19 08:06

@PAN66 @Russet to s ditetem nechodite ani do zoo? Jelikoz to je to stejny. Jen jiny druh zvirat.

lucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 20.07.19 08:06

Přijde mi škoda o takové zážitky děti v tomhle věku ochuzovat. Takže bych nijak nevysvětlovala a dítě bych tam vzala. Do zoo s ní chodíš? Zastavíte se v zoo na show lachtanů, nebo jí tam odtud táhneš?

astoret
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 20.07.19 08:06

@a12 a nejlípe, že by se odstěhovali třeba někam do jeskyně, ne? když už tak už, bože to jsou názory..

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 20.07.19 08:06
@astoret píše:
@Russet šaškárna v cirkusech ti vadí a v delfináriu ne, zajímavé :think:

Nedívala bych se ráda na skákání delfínů na povel. Líbilo by se mi jít mezi ně. Tak jsem to myslela. Nevím, jestli je to možné.

Sany80s
Kelišová 7469 příspěvků 20.07.19 08:08

Tohle v určitém věku vysvětlit nejde, k tomu musí dorůst a dospět.
Pokud to budete brát tak extrémně jak to berete, třebaže já váš názor chápu, tak ji nejspíš vychováte k úplně opačné filosofii.

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 20.07.19 08:09
@Cenarius píše:
@PAN66 @Russet to s ditetem nechodite ani do zoo? Jelikoz to je to stejny. Jen jiny druh zvirat.

Do ZOO jsme šli. Taky mám smíšené pocity. Některá zvířata mě nepřijdou extra šťastná. Ale ZOO se snaží zachránit třeba tvory před vyhynutím. Cirkus mi vadí proto, že zvířata nesmyslně kočují a dělají věci, co by v přírodě nedělali.

Dana V
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 20.07.19 08:09

Nic bych nevysvetlovala a rekla, ze je proste zavreno :mrgreen:

Příspěvek upraven 20.07.19 v 08:11

PAN66
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 20.07.19 08:11
@lucenka píše:
Přijde mi škoda o takové zážitky děti v tomhle věku ochuzovat. Takže bych nijak nevysvětlovala a dítě bych tam vzala. Do zoo s ní chodíš? Zastavíte se v zoo na show lachtanů, nebo jí tam odtud táhneš?

ochuzovat? co je na tom ochuzovaní, že ji odmala učím, že zvířata se nemají držet v zajetí pro zábavu lidí, že se zvířata nemají týrat? do cirkusů nechodíme, do zoo taky ne, jezdíme na jednu blízkou farmu, kde jsou zvířata, ale ne pro učel zábavy, nesmí se krmit, aby nebyla překrmovana, děti se tam učí jak o zvířátka pečovat apod..fakt nechápu lidi co sami o sobě prohlásí, že mají rádi zvířata a podporují tyto aktivity..
@astoret ten znám, kdysi jsme ho viděla, smutný dokument
@a12 nechápu, takže raději nedělat nic a dítě odmala učit, že trápit zvířata je správné?

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 20.07.19 08:13

Já to mám stejně jako některé zde a zakladatelka od delfinaria budeme na dovolený asi 40km a nepůjdeme. Cirkus to je pro mě saskarna největší. Když jednou za sto let zavítáme na pouť tak bych brečela když tam vidím ty chudák poníky a do zoo občas zajdeme ale beru to jako @Russet navíc se tam ty zvířata nijak extra nepredvadi takže tam asi nebude ani výcvik těch zvířat typu cirkus

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 26 Další »
Váš příspěvek
Reklama