jak to zvládáte samy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janac
Závislačka 3138 příspěvků 11.10.09 14:11
jak to zvládáte samy?

Ahoj dnes se mi stala taková věc..ráno jsem normálně vstala s dítětem a po jeho sváče jsme si spolu zase lehli 8) . On se za chvilu probudil, ale já byla totálně mrtvá a se zalepenýma očima jej donesla k rukám tatínka (který tak nějak taky tou dobou spal - ale u něj je to tím že má jinak režim - mění se mu směny, tu noční, tu odpolední..) a odešla dál spát. Ve 12 mě přišli vzbudit že jako : „mámo oběd!“. Naprosto znechucená otrávená a pořád ještě spící jsem malého nakrmila, oblíkla a vypustila je na výlet k našim. A šla zpátky do postele.
Teď tady sedím oko otevřený jenom jedno a myslím na to co bych asi dělala kdybych byla s děckem sama. Je mě jasný že bych se musela překonat, ale dnes jsem byla fakt uplne mrtva, pracovala jsem jen jako robot. A jen se těšila až se za nima zaklapnou dveře :oops: :oops:
Tak ted fakt nechápu jak to zvládate některé bez chlapa, bez babiček, nebo třeba z dvěma (třema) dětma..nemluvě o tom, že mi přijde že se můj syn po delším čase stráveném jen se mnou tak trochu (dost) otrávenej..

Já se omlouvám tím, že teď je taková blbá doba..Malej už je větší, už je to taková milá rutina. Ale zároven vím, že bych mohla třeba víc spát. Vstávám s ním v tech 7.30 ráno a dopoledne s ním vetsinou nespím.
Večer usne tak do 8mi a já pak chodím spát tak v 10 a ty dvě hodiny mezitím fakt NIC nedělám. Prostě si dělam svoje - tzn většinou sedím u PC, telky, koupu se, žehlím u telky nebo vařím (tyto 2 poslední věci jsou jakoby nějaká práce, ale mě toto baví -nedělám to z nutnosti).

Asi tohle všechno píšu jen a jen proto, že me vyděsila představa, že dnes nastal ten den, že kdyby tady muž nebyl nechala bych malého (klidně řvát) v postýlce a prostě spala. Cítím se pro to mizerně a jako špatná máma.

:roll: :cry:

přeji krásnou neděli.

Jana

Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.09 14:27

Ver mi, ze bys ho rvat nenechala. Ty totiz podvedome vis, ze ten chlap tam je a ze si proste muzes dovolit mu to dite dat. Kdyby tam nikdo nebyl, tak bys fungovala.
 jana

laducha
Generální žvanilka 21745 příspěvků 11.10.09 14:58

Někdy těžko, jsem sama, bez babiček, občas mám šílenou krizi z nevyspání, navíc plně kojím (tak 2 - 3× za noc) a třeba dneska chtěla malá vstávat už před 6. Ale nakonec jsem ji po delším přemlouvání ukecala a spaly jsme až do 10.
Ale třeba předevčírem večer nemohla zabrat, byla jsem „zufo“, protože má mamánkovské období (nechce být ani s bráchama) a tak na mě celý den visí a já nic neudělám, takže to doháním po večerech. Usnula až před půlnocí :roll:

Hodně s ní chodím ven, aby se unavila, dneska jsme byly přes 2 hodiny, i když bych si šla radši lehnout.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 11.10.09 15:14

Anonymni, dík za povzbuzení..

Ladu : já myslím že ta šilená únava u mne taky pramení z toho nočního kojení. I když úplné probouzení to asi není. Jen mu dám napít a zachvilku zase spím. Ale je to taky 2krat 3krat za noc.

edituju : jéé teď jsem si všimla že máme skoro na den staré děti. Aspoň máš ty starší chlapy, určite alespon trošku pomůžou (snad to není naopak).

Přeju hodně sil.

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 11.10.09 16:00

Ahoj,

sice mam deti dve a tohle obdobi za sebou, ale drzela jsem se rady babicky meho muze. A to: Kdyz deti spi, tak spi taky. Doted chodim pres poledne spat s nima!!!

Terik

MartinaP
Kecalka 435 příspěvků 11.10.09 16:10

Ahojky tak já se přidávám do klubu skoro stejně starých dětí:o) a stejné situace..s tou výjimkou ze já mám malou šíleně rozmazlenou a nevím už co s ni a muzu si za to sama, nepoznam uz ani jestli jenom tak knochta nebo ji proste neco je.Chodim uz jak mrtvola, protoze uz to trva pres 14 dni co nespi skoro pres den a minimálně v noci, takze jak se citite skutecne chapu :oops: zase bude lip nebojte,vzdyt to prece nemuze trvat vecne :wink:

laducha
Generální žvanilka 21745 příspěvků 11.10.09 16:25

U mě se únava násobí i věkem :twisted:

Kluci pomůžou, Vojta teď přišel z obchodu a Vašek jde dělat palačinky. Na mě zbude úklid kuchyně, dovede si ji představit, když vaří chlap :lol: :wink:

Taky si jdu občas lehnout s malou, moc toho teda přes den nenaspí, ale i půlhodinka někdy pomůže.
Já celkem čerpám energii venku, může být i škaredě, nevadí mi to. Občas se teda přemlouvám, ale pak jsem ráda, že jsem šla.

Nejlíp je mi u našich, ale jezdím tam jen občas, tam si malou někdo vezme a já si můžu třeba přečíst noviny, nebo jít v klidu na záchod…ó, jaký přepych :wink:

petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 11.10.09 16:31

když sem četla příspevek zakladatelky.­.napadla me jen jedna vec…bud podzimní depka..tím i ta unava..pokud to ovšem trvá jen ted..a nebo pokud dýl tak náky zdravotní problém…třeba borelioza…i kdyby si nemela klíštaka dá se chytnout od komára.....nebo proste náky vitamíny.....taky sem bývala unavená…ale ne až takto..pořád sem zváladala běžné veci domáctnosti a spala tak nák normálne

Anik
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 11.10.09 17:20

janac, je to tak jak píšou holky.....pokud bys byla sama, musela bys to prostě zvládnout, nešlo by to jinak. Já jsem s holkou sama od jejího narození /dnes 4 roky/, ale byla to moje volba a jsem takhle šťastná. Byly krušné chvíle, ale když se donutíš vstát, tak pak se to prostě překoná, někdy samo, někdy s hrnkem kafe, ale překoná, je to tak nějak zařízený :) Teď, když se mi něco takového ráno stane, tak jí prostě pustím pohádku na dývku a ona klidně i hodku vydrží,,, má kdyžtak na stole sušenky a čaj..... vím, není to správné, ale jednou za čas to nikomu neublíží. A teď je i blbé období-počasí, to má vliv snad na všechny, tak neboj, bude líp. A.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 11.10.09 18:04
terik píše:
Ahoj,

sice mam deti dve a tohle obdobi za sebou, ale drzela jsem se rady babicky meho muze. A to: Kdyz deti spi, tak spi taky. Doted chodim pres poledne spat s nima!!!

Terik

no jenže já pak nespim večer a v noci. A to je průšvih.

Takže bu´d melu z posledního a pak mu tu o víkend prostě vyhlásim stávku a řeknu, že nicn edělam, nebo tu padam na hubu, až to vzdá on

Ale spíš prostě, když je faktn ejhůř, bu´d řeknu narovinu, nebo dělam mrtvou. A nehnu se a dělam, že spim a to řádně. Takže třeba vim, slyšim, ale dělam, že nejsem.

Jinak osobně si myslim, že to chlapi dělaj proto, že vědí, že nakonec fakt půjdeš

Je to těžký, no…

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 11.10.09 18:09

Jani pokud bys byla sama tak bys ho rvat nenechala-to by ti asi pud sebezachovy nedovolil.
Je hodne maminek ktere to zvladaji bez tatinku,babicek,tet na hlidani protoze proste musi.
JInak jakmile mala po obede zalehne tak jdu spat taky protoze ja bohuzel nemam nikoho kdo by malou pohlidal takze bych odpo uz padala unavou.

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 11.10.09 19:42

Tak ja to mam s rezimem vice mene stejny, malej usne v osm, vstane v sest, pres den uz nespi. Ja chodim spat v deset, ty dve hodiny vecer ne-delam presne to samy co zakladatelka… telka, internet, knizky, zehleni u tv, jen teda nevarim. :) V noci jsem vzhuru 1-3×, nekdy jen dam napit a usne, nekdy jde k nam do postele a i hodinu blbne, nez zabere. :roll:
Je fakt, ze rano nekdy padam na hubu, ale da se to. Naucili jsme malyho, ze rano jsme tak hodinu v posteli, povidame si a cteme knizky, takze ja napul jeste spim. :)
Manzel mi hodne pomaha a je schopny me 100%ně zastat, ale kdyz tu cely den neni, musim fungovat ja.
Je to tak jak pisi holky, kdyz jsi sama, tak proste musis. Kdyz je vedle nekdo, tak podvedome vis, ze je o prcka nejak postarano. :wink:

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 11.10.09 22:42

Ahoj,
tak já jsem s dětma přes den sama od 8 do 18 hod (to je ta lepší varianta, jsou dny, kdy manžel chodí z práce i později). Přiznám se, že někdy je to dost o přemáhání, protože ne vždy, jsem úplně 100% ve formě, ale jakmile si člověk řekne, že nemůže, najdou se vždy nějaké rezervy :wink:
Občas se najdou dny, kdy prostě řeknu manželovi, že si půjdu lehnout třeba o hodinky dřív než obvykle, protože bych pak byla protivná na všechny, což podle mě, za to nestojí. Přes den nemám šanci si odpočinout, protože to, že se mi dvě děti sejdou na spaní ve stejnou dobu, je celkem zázrak a krom toho nejstarší dva už dávno nespí :wink:
Držím pěsti, ať je brzo líp. M.

Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 12.10.09 09:54

Ahoj.Je to přesně tak jak říkaj holky…Víš,že tam manžela máš a můžeš ho dát jemu..Já jsem většinu času doma s malým sama a funguje všechno dobře,jsem vyspaná..Jak je ale doma manžel,tak by jsem vydržela spát klidně celej den a z postele se nemůžu vykopat… :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >