Jak to zvládnout nechci tohle dětství.

31
24.6.21 20:03

Jak to zvládnout nechci tohle dětství.

Dobrý den, je mi 14 let a už mě to doma nebaví. Oba rodiče pijou alkohol a to tak že jsou často opilý. Otec často dává výpověď práci a trvá klidně měsíce než má novou naštěstí mamka pracuje stále.
Občas se dost hádají. Mám pokoj se 3 sourozenci (bratři) a nebaví mě to doma. Často přemýšlím nad tím že už to skončím a půjdu pod vlak že bych to měla za sebou už jsem jednou byla u kolejnice a když jel vlak tak jsem si to naposledni chvíli rozmyslela a nevběhla tam. Vždy si řeknu že to zvládnu a budu žít líp, ale když doma nejsou peníze ani na jídlo tak se tam vracet nechci. Žijeme pouze ve 2+1.. Teď jsem v 8. za rok po deváté třídě chci jít na učiliště a pak hoodne rychle domov opustit. Neradte mi abych to řekla někomu z rodiny, protože to nejde a na ospod taky ne ještě by to bylo horší.. Jak to mám zvládnout? Byly jste někdo v podobné situaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
923
24.6.21 20:09

Zkus si zajit za skolnim psychologem jestli to jeste je.

Znam to samy co ty. I s temy stavy deprese. To res jinak to neskonci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 20:12
@Len123l píše:
Zkus si zajit za skolnim psychologem jestli to jeste je.Znam to samy co ty. I s temy stavy deprese. To res jinak to neskonci.

Nemáme školního psychologa.

• Citovat
  • Nahlásit
923
24.6.21 20:12
@Anonymní píše:

Tak zkus zavolat na nejakou linku bezpeci.tam je to anonymni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
24.6.21 20:14

@kaktusik1 Opravdu zajímavé :think: jednou založí š diskuzi, že se tě kamarádka ptá, jestli dáš svou čtyřletou dceru na tábor, k tomu máš ještě dcery 8 a 14. V další diskuzi máš dceru 14,která doma nic nedělá… A najednou je tobě samotné 14 :think: Zajímavé, opravdu zajímavé. :think: (další diskuze co jsi založila jsem nečetla ;))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
923
24.6.21 20:17

@Elea9 ted sem se koukla na to ze 14.leta s nicim nepomuze. Nepropada mi ue by takhle psala dospela osoba. Ke mozne ze pise sama o sobe :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
24.6.21 20:21

@Len123l No tak rozhodně ji nepřidá na důvěryhodnosti, že jeden den má tři děti pak jedno, pak chce na obor, pak nějaká mamčina dcera pokazila vysvědčení v 8. třídě, atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30990
24.6.21 20:22
@kaktusik1 píše:
Dobrý den, je mi 14 let a už mě to doma nebaví. Oba rodiče pijou alkohol a to tak že jsou často opilý. Otec často dává výpověď práci a trvá klidně měsíce než má novou naštěstí mamka pracuje stále.
Občas se dost hádají. Mám pokoj se 3 sourozenci (bratři) a nebaví mě to doma. Často přemýšlím nad tím že už to skončím a půjdu pod vlak že bych to měla za sebou už jsem jednou byla u kolejnice a když jel vlak tak jsem si to naposledni chvíli rozmyslela a nevběhla tam. Vždy si řeknu že to zvládnu a budu žít líp, ale když doma nejsou peníze ani na jídlo tak se tam vracet nechci. Žijeme pouze ve 2+1.. Teď jsem v 8. za rok po deváté třídě chci jít na učiliště a pak hoodne rychle domov opustit. Neradte mi abych to řekla někomu z rodiny, protože to nejde a na ospod taky ne ještě by to bylo horší.. Jak to mám zvládnout? Byly jste někdo v podobné situaci?

musím citovat, než se začne zase mazat. Zase 14, to je nějaký úchyl, že pořád jede kolem toho věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.21 20:28

Normální 14 letý dítě hlavně neví, co je ospod…
:mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
7373
24.6.21 20:29
@kaktusik1 píše:

Opravdu te to bavi? Víš že ti můžem prolustrovat profil? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1010
24.6.21 20:30

Jsem já ta špatná nebo je to normální?
Dobrý večer, moje dcera 14 let mi v domácnosti s ničím podstatě nepomáhá.
Jenom si občas uklidí oblečení, ale chtěla bych aby alespoň občas vytřela nebo zametla, vykládala myčku nebo vynesla koš. Kamarádka má sice dceru skoro 13 let a čerstvě 16 let, ale fungují jinak, přijdou ze školy a umyjí nádoby, vynesou koš a jdou se učit a dělat úkoly do školy a moje dcera si sedne k telefonu nebo jde ven.. Doma dá se říct nehne prstem.. Mám na ni vysoké nároky?

8o 8o 8o :lol: :nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
24.6.21 20:51

Přestaň si tady vymýšlet :roll: jinde píšeš jako matka, teď jako dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
24.6.21 21:01
@Anonymní píše:

Každá škola by měla mít školního psychologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30990
24.6.21 21:03
@Yasmina21 píše:
Každá škola by měla mít školního psychologa.

to slyším prvně. Hodně škol má speciálního pedagoga, ale psychologa teda fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35115
24.6.21 21:13
@vokishka píše:
to slyším prvně. Hodně škol má speciálního pedagoga, ale psychologa teda fakt ne.
Školní psycholog je součástí týmu školního poradenského pracoviště. Není to povinná pozice. U nás už má skoro každá škola a jeden člověk pracuje na více školách na zkrácené úvazky, na některé školy dochází psycholožka z PPP.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat