Jak to zvládnout? Přítel a jeho dcera

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  22.03.18 11:19
Jak zvládnout nevlastní dceru?

Ahoj, já 29 let (své děti zatím nemám), přítel 38, Sabinka 10 let.
S přítelem jsme spolu 4 roky, Sabinku dostal do péče po rozvodu (rozvod nebyl kvůli mně). Maminka Sabinky bohužel nefunguje – psychické problémy + alkohol ve velké míře. Kdy jsme všichni pohromady je vše fajn, s malou máme hezký vztah, často mě upřednostnuje i před tátou. Ale o to nejde. Jde o to, že měsíc se jí máma neozývá a pak najednou jí začne telefonovat. Malá začne dělat scény, opravdu velké (již několikrát to skončilo tak, že byla kontaktována i policie (Sabinka zavolala mámě, že ji nechceme pustit a začne si vymýšlet další věci, že je sama doma atd, prostě scéna a máma zavolá policii). Malá začíná být na přítele sprostá a v tomto stavu s ní není žádná domluva. Přítel to pak nevydrží a Sabinku k mámě zaveze. Je tam několik dní (malé vyhovuje, že u mámy se o ni nikdo nestará, nic tam nemusí dělat, žádné povinnosti). Tím to vždy začne, pak jí přítel každý den volá, jestli už půjde za náma, Sabinka řekne NE, CHCI BÝT U MAMINKY, ONA MI DALA ŽIVOT, BUDU ŽÍT U NÍ. (Jenže Sabinčina maminka by ji do péče ani nedostala, je tam prokázaný alkoholismus). No a pak z ničeho nic, třeba po týdnu Sabinka zavolá tátovi, že chce jít domů. No tak co přítel udělá? Jede pro ni a je šťastný že se vrátila (toto se stalo několikrát a stupnuje se to). Jenže já to nedávám  Ač mám Sabinku ráda, tak po tom týdnu se to ve mně vše hromadí a nedokážu, když se zrovna rozhodne vrátit se chovat, že se nic nestalo a být zase šťastná rodinka. Několikrát se omluvila, ale vždy se to pak stejně opakovalo. Na mě je toto moc a tím pádem se pak odtáhnu od přítele, jsem na něj škaredá, naštvaná a bohužel to řeším tím, že odcházím do práce ráno a vracím se až večer, spíše jen na přespání. Poraďte mi jak prosím tuto situaci by jste řešily vy?
PS s maminkou Sabinky žádná domluva není, žádné pravidla, nic, spíše jen malou nabádá. Chodíme se Sabinkou i k psychologovi, aby situaci lépe dokázala pochopit, ale bohužel to nemá žádný výsledek.
Nevím, zda s přítelem zůstat a překonat to, nebo raději to vzdát, protože poslední dobou se nám i díky tomuhle s přítelem vztah hodně zhoršil :,( Nevím jak se k tomu postavit.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  22.03.18 11:21
Jak to zvládnout? Přítel a jeho dcera

Ahoj, já 29 let (své děti zatím nemám), přítel 38, Sabinka 10 let.
S přítelem jsme spolu 4 roky, Sabinku dostal do péče po rozvodu (rozvod nebyl kvůli mně). Maminka Sabinky bohužel nefunguje – psychické problémy + alkohol ve velké míře. Kdy jsme všichni pohromady je vše fajn, s malou máme hezký vztah, často mě upřednostnuje i před tátou. Ale o to nejde. Jde o to, že měsíc se jí máma neozývá a pak najednou jí začne telefonovat. Malá začne dělat scény, opravdu velké (již několikrát to skončilo tak, že byla kontaktována i policie (Sabinka zavolala mámě, že ji nechceme pustit a začne si vymýšlet další věci, že je sama doma atd, prostě scéna a máma zavolá policii). Malá začíná být na přítele sprostá a v tomto stavu s ní není žádná domluva. Přítel to pak nevydrží a Sabinku k mámě zaveze. Je tam několik dní (malé vyhovuje, že u mámy se o ni nikdo nestará, nic tam nemusí dělat, žádné povinnosti). Tím to vždy začne, pak jí přítel každý den volá, jestli už půjde za náma, Sabinka řekne NE, CHCI BÝT U MAMINKY, ONA MI DALA ŽIVOT, BUDU ŽÍT U NÍ. (Jenže Sabinčina maminka by ji do péče ani nedostala, je tam prokázaný alkoholismus). No a pak z ničeho nic, třeba po týdnu Sabinka zavolá tátovi, že chce jít domů. No tak co přítel udělá? Jede pro ni a je šťastný že se vrátila (toto se stalo několikrát a stupnuje se to). Jenže já to nedávám  Ač mám Sabinku ráda, tak po tom týdnu se to ve mně vše hromadí a nedokážu, když se zrovna rozhodne vrátit se chovat, že se nic nestalo a být zase šťastná rodinka. Několikrát se omluvila, ale vždy se to pak stejně opakovalo. Na mě je toto moc a tím pádem se pak odtáhnu od přítele, jsem na něj škaredá, naštvaná a bohužel to řeším tím, že odcházím do práce ráno a vracím se až večer, spíše jen na přespání. Poraďte mi jak prosím tuto situaci by jste řešily vy?
PS s maminkou Sabinky žádná domluva není, žádné pravidla, nic, spíše jen malou nabádá. Chodíme se Sabinkou i k psychologovi, aby situaci lépe dokázala pochopit, ale bohužel to nemá žádný výsledek.
Nevím, zda s přítelem zůstat a překonat to, nebo raději to vzdát, protože poslední dobou se nám i díky tomuhle s přítelem vztah hodně zhoršil :,( Nevím jak se k tomu postavit.

káťa
Extra třída :D 11833 příspěvků 22.03.18 11:25

Co ti poradit nevím, ale diskusi bude sledovat. Mám dcerku 11, čili podobný věk a myslím si, že Sabinka mezi nimi musí chudák lítat jako nudle v bandě. Rodiče má ráda oba a je mezi dvěma mlýnskými kameny.
Já bych, být chlapem, holku k matce-prokázané alkoholičce nedávala. Jedině pod dohledem. To bez debat.

Kakika
Extra třída :D 14746 příspěvků 22.03.18 11:36

Sabince bych vysvětlila, že v plné péči ji má tatínek, tudíž už nebudete postupovat proti rozhodnutí soudu a nebude tam přes noc. Může přes den, pokud se bude chovat slušně, může k mamince, ale na noc se vracet domů. Ale to musí hlavně otec dítěte. Je v pořádku, že pro holku pak jede, když zavolá, ale myslím, že není v pořádku, že tam holka týden může být jen proto, že si zrovna teď postavila hlavu.

Amys
Generální žvanilka 20620 příspěvků 22.03.18 11:39

Napadá mě jediné - dětský psycholog a to okamžitě. Už včera bylo pozdě. Tímhle se ta holka strašně řítí do problémů, nicméně deset let není ještě tolik, aby si to uvědomovala. Sama vidíš, že se to stupňuje a ono bude fakt hůř. Teď teprve vchází do puberty, za chvíli nebude vědět, čí je, pokud ji maminka tímhle stylem manipuluje :?

Arac15
Stálice 92 příspěvků 22.03.18 11:45

Deseti leté dítě není už tak malé..Pokud pracujete i s dětským psychologem, ok.Ale trochu mi tam chybí nastavení mantinelů u dcerky.Co takhle domluvit pevný termín u matky?
Jinak z dítěte jeho rodiče, i když jsou to z tvého pohledu dementi, nevykořeníš..Ta dětská optika směrem k rodičům je téměř vždy zidealizovaná, s tím nic neuděláš.

Anonymní  22.03.18 11:46
@Amys píše:
Napadá mě jediné - dětský psycholog a to okamžitě. Už včera bylo pozdě. Tímhle se ta holka strašně řítí do problémů, nicméně deset let není ještě tolik, aby si to uvědomovala. Sama vidíš, že se to stupňuje a ono bude fakt hůř. Teď teprve vchází do puberty, za chvíli nebude vědět, čí je, pokud ji maminka tímhle stylem manipuluje :?

dětského psychologa už delší dobu navštěvujeme. Bylo nám řečeno, že to chce pravidla - jenže ty s její mámou nejdou. Když přítel pro ni přijede, že má jet domů, tak začne řvát a musel by ji rvát do auta násilím (domluvit se s ní nejde)…což samozřejmě nechce, takže ji tam nechá.

Arac15
Stálice 92 příspěvků 22.03.18 11:48
@Kakika píše:
Sabince bych vysvětlila, že v plné péči ji má tatínek, tudíž už nebudete postupovat proti rozhodnutí soudu a nebude tam přes noc. Může přes den, pokud se bude chovat slušně, může k mamince, ale na noc se vracet domů. Ale to musí hlavně otec dítěte. Je v pořádku, že pro holku pak jede, když zavolá, ale myslím, že není v pořádku, že tam holka týden může být jen proto, že si zrovna teď postavila hlavu.

Ano souhlas, to jsou ty mantinely. Dcerka prostě jen využívá situace.

Amys
Generální žvanilka 20620 příspěvků 22.03.18 11:50
@Anonymní píše:
dětského psychologa už delší dobu navštěvujeme. Bylo nám řečeno, že to chce pravidla - jenže ty s její mámou nejdou. Když přítel pro ni přijede, že má jet domů, tak začne řvát a musel by ji rvát do auta násilím (domluvit se s ní nejde)…což samozřejmě nechce, takže ji tam nechá.

Tak se jedině domluvit s tím, že by s vámi jezdila nějaká kontrola. Já nevím, kdo to zajišťuje, Ospod? Prostě někoho, před kým by matka zklapla podpatky. No a nebo dcerce pohrozit, že pokud bude dělat takovéhle excesy, nebude tam smět vůbec a holt organizovat návštěvy mimo domov matky. Nic lepšího mě fakt nenapadá.

Kakika
Extra třída :D 14746 příspěvků 22.03.18 12:09
@Anonymní píše:
dětského psychologa už delší dobu navštěvujeme. Bylo nám řečeno, že to chce pravidla - jenže ty s její mámou nejdou. Když přítel pro ni přijede, že má jet domů, tak začne řvát a musel by ji rvát do auta násilím (domluvit se s ní nejde)…což samozřejmě nechce, takže ji tam nechá.

To je ta chyba. Tohle se učí děti ve věku 1-3 roky, že když udělají scénu, nedosáhnou svého (tedy pokud rodiče nejedou style…hlavně aby neřvala, to jí raději toho mega plyšáka a 10 kinder vajíček koupím). Nemám tedy 10ti letou holku, takže nevím, co mi život ještě připraví (a že ta moje šestiletka umí být také hysterka), ale kdyby mi skoro devítiletý někde vyváděl, tak ho do toho auta dokopu zadkem napřed. Neexistuje, aby si scénou dosáhla svého. Může dosáhnout pomocí dohody. Ale čím víc by vyváděla, tím víc by měla smůlu. Vy jste pečující pár, ne matka s diagnózou. A pokud holka vyvádí a volá mamince, že je doma sama a matka pak volá policajty, tak v tom případě by mladá dostala telefon k používání jedině ve vaší přítomnosti. To jsou ta chybějící pravidla. Je jí 10 let, ještě je šance ta pravidla vytvořit. Ale nečekejte.

Keyllah
Echt Kelišová 7941 příspěvků 22.03.18 12:09

Smutné :think: holčička, stejně jako každé dítko, prahne po lásce svých rodičů a je úplně jedno, jestli má doma láskyplnou macešku. jak holčičce zavolá maminka jde a vždycky půjde -) s tím souvisí i ta potřeba pozornosti, kdy si bájí nějaké historky, chce být zajímavá a chce být v ten moment s maminkou. A přítel reaguje tak, jak by reagoval každý otec, dítko odveze k mamince, když dítko chce a zase si ho vyzvedne, jak zavolá -) pochopitelné a lidské. Pokud má maminka takové problémy, lepší to nebude, bude se to jen horšit :think:

Uživatel je onlineLalelale
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 22.03.18 12:18
@Kakika píše:
To je ta chyba. Tohle se učí děti ve věku 1-3 roky, že když udělají scénu, nedosáhnou svého (tedy pokud rodiče nejedou style…hlavně aby neřvala, to jí raději toho mega plyšáka a 10 kinder vajíček koupím). Nemám tedy 10ti letou holku, takže nevím, co mi život ještě připraví (a že ta moje šestiletka umí být také hysterka), ale kdyby mi skoro devítiletý někde vyváděl, tak ho do toho auta dokopu zadkem napřed. Neexistuje, aby si scénou dosáhla svého. Může dosáhnout pomocí dohody. Ale čím víc by vyváděla, tím víc by měla smůlu. Vy jste pečující pár, ne matka s diagnózou. A pokud holka vyvádí a volá mamince, že je doma sama a matka pak volá policajty, tak v tom případě by mladá dostala telefon k používání jedině ve vaší přítomnosti. To jsou ta chybějící pravidla. Je jí 10 let, ještě je šance ta pravidla vytvořit. Ale nečekejte.
:palec:

Peta02
Kecalka 189 příspěvků 22.03.18 12:32

Zajima mě, jak by se podle tebe ta mala měla chovat optimálně? Nestýkat se se svoji mámou? Nerikam ze její reakce jsou super, ale je to dite :nevim:

brumdinka
Generální žvanilka 24827 příspěvků 22.03.18 12:36

No chudák holka, jinak zakladatelko nevím co chceš slyšet, vybrala sis partnera s dítětem tak bojuj…půokud se ti to nelíbí tak ho opust´´..jemu se uleví a časem si najde takovou která při něm bude stát a zvládne to…

Keyllah
Echt Kelišová 7941 příspěvků 22.03.18 12:39
@brumdinka píše:
No chudák holka, jinak zakladatelko nevím co chceš slyšet, vybrala sis partnera s dítětem tak bojuj…půokud se ti to nelíbí tak ho opust´´..jemu se uleví a časem si najde takovou která při něm bude stát a zvládne to…

myslíš, že pro jinou by to bylo lehké? Vážně? toto není úplně standartní situace, se kterou mohla zakladatelka počítat. Je opravdu nutné ji podsouvat, že není dost dobrá, že oni potřebují lepší? že ona v něčem zklamala? :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Čerešňákové a Ditmara: Chtěla být jako Maláčová, ale chyběl jí Bakala

Za dva roky v čele České Miss se jim podařilo něco, co se zdálo být nemožné.... číst dále >

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Články z Ona Dnes

Podvodní léčitelé teď dostanou strach, řekla v Rozstřelu režisérka

Za podivnými praktikami v institutu Aktip, které odhalil dokument Obchod se... číst dále >

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Reklama