Jak to zvládnout sama s prcken

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.18 00:51
Jak to zvládnout sama s prcken

Ahoj. Prosím anonym nepříjemné tema Potřebuji se zeptat. S partnerem žijeme v cizině máme rok staré dítě, ale nechová se dobře (partner) ja jsem na mateřské ještě v Čechách jsme tady chvíli a veškeré papíry se měli řešit teď jenže teď to nejdůležitější. Chlapovi prostě hrabe ale už to překračuje meze. To že občas mu bouchly saze a je horká hlava ok ale to co předvádí poslední dobou je normální teror. Pořád jen řve a už i padají výhrůžky že mi praští, malý se ho začíná bat. Jenže já mu nic neprovedla jeho vytoci i ze padá list ze stromu a já už na to nemám. Rozhodla jsem se že od něj odejdu než to vyvrcholí a nebudou to jen slova. Ale otázka zní da se to zvládnout sama s dítětem? Mateřskou mám ale to je všechno co mám. Alimenty asi nějaké budou ale na to se nespoléham. Na nikoho se nemůžu obracet a spoléhat nikoho nemám. Prcek je na školku malý moc. Jak se to dá zvládnout? Potřebuji se postavit na vlastni nohy ale musím myslet dopředu kvůli malému. Je to šílená situace ale resit II musím.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5603 příspěvků 07.01.18 03:50

Takze se planujes vratit do CR? Kde Ted jste? Mas podporu v rodine?

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 07.01.18 05:07

Bohuzel jsi nenapsala dost zasadnich veci treba jako jestli chces zpatky do CZ, pokud ano, jestli tu mas byt nebo jine zázemí,… Nikdo tady nebude jinak vedet z čeho vycházet.

truelly
Závislačka 2823 příspěvků 07.01.18 08:19

Ty jsi z dětského domova, ze se nemůžeš obrátit na nikoho z rodiny? To pak asi v ČR jedině azylak…jinak to neutahneš :think:

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 07.01.18 09:09

Zivot vzdy nebezi jak bychom si predstavovali. Pokud ti nikdo z rodiny nemuze pomoct a ty nechces zivorit nekde v azylaku, tak budes muset do prace :nevim: Nekdy to jinak nejde… a rocak uz neni tak malej… taky se budu vracet na roce malyho do prace, ne proto ze bych chtela, ale proste musim :nevim:

vonajebohyne
Echt Kelišová 9527 příspěvků 07.01.18 10:48

Tak predevsim je treba si poresit finance na osamostatneni, ty ti nikdo neda. Najem, kauce (coz je treba zaplatit samozrejme predem), event. provize realitce, ani ty davky ti nikdo neda predem. Z rodicaku to stezi zaplatis, pokud nemas uspory.
Takze si vytvor rezervu (pokud ti nepujci rodina) a pak naplanuj presun.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.18 13:33

To je právě ono rezervy nevím z čeho vydělává chlap a jsou to společně peníze ale šetřit si z toho pro sebe asi nebudu moc. Z decaku nejsem ale prostě rodinu už nemám. Bydlení naštěstí kamarádka pronajímá byt takže bych naštěstí mohla bydlet za normální nájem bez kauci atd. Teď žijeme v Německu ale tady to sama nedám určitě. Do školky berou od 2 let a hlídání je tady pěkně drahé. Je to pěkne zamotana situace a právě samotné mi dochází že se nemůžu zabalit odjet XX kilaku do cech a žít z mateřské to je nereálné. Do práce jít nemám problém ale to hlídání proropripade nějaké jesle… Ale právě snad to půjde sice tyhle situace nesnáším kort když jsou v tom děti ale nechci aby prcek v tomhle žil. Obávám se že se nesrovna a spíš to bude horší a ne není žádná stresova situace že by toho bylo moc prostě ho vytoči úplně všechno a ja na to fakt nemám nervy a zdraví mám jen jedno a chodit po špičkách jak se pan vyspal a co se mu zase nebude líbit to je život na hovno. Zkusím nějak poresit ty rezervy

Agrion
Závislačka 2799 příspěvků 07.01.18 13:48

Blbost. Taky ziju v Nemecku a vetsina jesli i Tagesmutter bere deti od 3 mesicu… od roka uz jsou jesle naprosto bezne. Jse s chlapem svoji? Kde mate trvale bydliste? Souhlasil by vubec s tim, aby ses s malym vratila do CR?

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 07.01.18 16:13

@Agrion
Ja si myslim ze je to pouze jeji pritel a otec ditete jinak by ho nenazvala partner ale manzel. Zrejme nebude v nemecku moc stastna a myslim si, ze mozna neovlada řeč, jinak by to v německu zkusila. Každopadně má v německu jako matka samoživitelka lepsi sanci, jak v cechach. Byt by si nasla, najem by utahla krasně i pokud by zustala sama. Ze zacatku by ji pomohl pracák, pak by si hledala jesle, školky už by jí maleho vzali od dvou let, a pak by mohla jit pracovat. Ale myslim si, że když je v německu sama, bylo by to pro ni moc težké. Ale zase… píše, že v čechach take nikoho nemá… :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.18 16:42

Školky a jesle jsou tady plné. Až když budu mít jistou praci můžeme se zapsat. A ano je to přítel. Jazyková bariéra je trochu ale krásně se tady da domluvit anglicky. Jenže jesle jsou hlavne tady dopoledne a nebo odpoledne cca 4 hodiny denně to je práce na zkrácený úvazek a bydleni je tady, dost drahé.. Což teď pro nás není problém chlap má hodně slušný peníze ale když na to budu sama a platit školku tak to neutahnu. Musím minimálně 6 měsícu mit tady odpracovano abych měla nějaký nárok na pomoc. Do cech se mi taky za každou cenu nechce..

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 07.01.18 17:02

Hm, tak to doporucuji nejdriv jeste s partnerem vydrzet pokud v nemecku chces zustat, najit si rychle praci a jit delat abys mela nároky. Vzdyt si opravdu muzes vzit i tagesmutter a tvuj urcite nedela 24 hodin denne aby nemohl hlidat kdyz si jdes ty vydelavat ne? Pokud ale myslis, ze on je pro dite nebezpecny a nesveris mu ho, v tom pripade bych vzala roha okamzite aniz bych uvazovala o tom jak to zmaknu. To by ale bylo z jineho soudku.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 07.01.18 17:04

Jeste k te jazykove bariere, pokud se tam domlouvas pouze v anglictine, mas jazykovou barieru velikou. Koneckoncu nezijes v anglii atd. ale v nemecku a tam je preci jako oficialni rec nemcina. Bohuzel i u zamestnavatelu.

Makepeaceová
Kecalka 245 příspěvků 07.01.18 17:06

Otec dítěte je Čech pracující v Německu nebo Němec?

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 07.01.18 17:11

@Makepeaceová
Vychazim z toho, ze cech, jinak by ten problem nemela ( ten s narokama na pomoc )

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 07.01.18 17:17

Jinak jeste, pokud by si na to byla sama a musela platit skolku tak si zajdes klidne na Jugendamt a oni ti skolku zaplati.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Workoholik Kopřivová si po návratu do Čech stěžuje: Potřebuji siestu!

Návrat do České republiky jí příliš nesvědčí! Veronika Kopřivová (27), známá... číst dále >

Matka Daisy Lee je ve vážném stavu v nemocnici. Její dcera se těší na veřejnou soulož!

Uplynul přesně měsíc od požáru v bytě příbramské političky Aleny Ženíškové,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >