Jak trestat děti, aby to bylo účinné?

Yoy
661
28.3.15 08:28

Jak trestat děti, aby to bylo účinné?

Ahoj maminky, mám 1,5 ročnu holčičku, ale už teraz vzdoruje a chcem byt k nej vychovná a nechcem stratit autoritu, vidím to den čo den všade, ako deti prerastaju rodičom cez hlavu.
Tiež by ma zajimalo, aké tresty používate u svojich deti?
A ako to funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1017
28.3.15 08:39

Důrazně vysvětlím, že takto ne, trvám na omluvě a pak posílám kleknout do kouta. Dítě pak přijde samo pohladit a pofoukat, případně jen přijde a čeká, až řeknu, že je to dobré. Když se opakuje tak vysvětlování předchází pár přes zadek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20269
28.3.15 08:40

Prominň, ale nedokážu si představit, co by muselo udělat 1,5 leté dítě, aby cítíla potřebu ho potrestat 8o

A to mám doma tři, o kterých okolí tvrdí, že jsou dobře vychovaní… A rozhodně to nejsou ultra klidné a statické děti.

Základem je důslednost a shoda s manželem/partnerem ohledně výchovy.

Neškodí taky přečíst nějakou knížku - jako základ doporučuju tuto:
http://knihy.cpress.cz/…ouchaly.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
28.3.15 08:45

@Yoy komunikace, jsi chytřejší, domluvse s ní. Jde to!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9123
28.3.15 08:46

Taky teda nějak nechápu, za co a proč trestat rok a půl staré dítě… Pokud dělá něco, co nechci, řeknu důrazné ne, případně zachytím (třeba plácající ručičku), odnesu pryč nebo prostě zamezím nežádoucí činnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15977
28.3.15 08:47

Trestat dítě staré rok a půl? Trpělivě vysvětluj… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.15 08:51
@H8N2O4S píše:
Důrazně vysvětlím, že takto ne, trvám na omluvě a pak posílám kleknout do kouta. Dítě pak přijde samo pohladit a pofoukat, případně jen přijde a čeká, až řeknu, že je to dobré. Když se opakuje tak vysvětlování předchází pár přes zadek.

Tobě se chodí omluvit dítě ve věku 1,5roku a posíláš ho kleknout do kouta? To se mi zdá popravdě zvláštní. Já ani nevím, jestli by dcera byla omluvy v tomto věku schopná, už si to nepamatuji a to mluvila brzy. :think:
Jinak vysvětlit samozřejmě ano, s tím naprosto souhlasím, s fyzickými tresty ne, nejsem jejich zastáncem, je to jen o tom nenechat se vyprovokovat. I když někdy je to opravdu dost těžké :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017
28.3.15 08:59
@BAZÁREK ANGIE píše:
Tobě se chodí omluvit dítě ve věku 1,5roku a posíláš ho kleknout do kouta? To se mi zdá popravdě zvláštní. Já ani nevím, jestli by dcera byla omluvy v tomto věku schopná, už si to nepamatuji a to mluvila brzy. :think:
Jinak vysvětlit samozřejmě ano, s tím naprosto souhlasím, s fyzickými tresty ne, nejsem jejich zastáncem, je to jen o tom nenechat se vyprovokovat. I když někdy je to opravdu dost těžké :).

Nejmladší má 2 a kousek a praktikujeme to takto od doby, co začalo chápat, i když bez mluvy, myslím, že něco přes 1,5 roku. Samozřejmě omluvou nemyslím souvislou větu, ale spíš náznak slova „Promiň“. Děti nebiji tak, aby měly modřiny, ale lehké plácnutí přes zadek mi nepřijde, že by bylo proti jejich „právům“. Děti nemám rozmazlené, poslouchají a máme spolu opravdu krásný vztah, ve všemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2208
28.3.15 09:03

Vysvetlivat, zamezit chovani ktere neakveptujes, jak ru bylo psano drive. Jinak byly situace kdy jsem ji placla pres zadek-napr kdyz vbehla do silnice-tam jde ‚o zivot‘ a podle me jedno placnuti je ucinejsi nez 100× vysvetlovat. Placla jsem ji cca 3× a od te doby to neudelala. Jinak pokud zreba kousala takmjsem ji sundala z klina/ppostele a odesla jsem s vetou ze se to nedela ze to boli. Pokud delala neco psovi tak jsem vysvetlila ze to nesmi, ze to boli, pokud to delala znova tak jsem ji udelala to stejne - ale me formou trestu, u toho jsem ji vysvetlovala vidis jak to boli, pejska to taky boli blaBlabla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.15 09:09
@H8N2O4S píše:
Nejmladší má 2 a kousek a praktikujeme to takto od doby, co začalo chápat, i když bez mluvy, myslím, že něco přes 1,5 roku. Samozřejmě omluvou nemyslím souvislou větu, ale spíš náznak slova „Promiň“. Děti nebiji tak, aby měly modřiny, ale lehké plácnutí přes zadek mi nepřijde, že by bylo proti jejich „právům“. Děti nemám rozmazlené, poslouchají a máme spolu opravdu krásný vztah, ve všemi.

Jasně, o právech nic nepíši, jen si prostě myslím, že lehké plácnutí přes zadek stejně nic neřeší, jelikož to ani nepocítí. Samozřejmě pravidla a mantinely si musí nastavit každý dle svého uvážení a situace. Co se týče klečení, to mi připadá jako za dob našich prababiček. :kytka:
Nepraktikuji žádné fyzické tresty, přesto také nemám děti rozmazlené a poslouchají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15116
28.3.15 09:13
@Yoy píše:
Ahoj maminky, mám 1,5 ročnu holčičku, ale už teraz vzdoruje a chcem byt k nej vychovná a nechcem stratit autoritu, vidím to den čo den všade, ako deti prerastaju rodičom cez hlavu.
Tiež by ma zajimalo, aké tresty používate u svojich deti?
A ako to funguje.

Žádné, pokud možno - používáme přirozený důsledek, protože cokoli, co dítě udělá, nějaký přirozený důsledek má.

Nicméně trestat takovéhle batole považuju za neefektivní nesmysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15977
28.3.15 09:14
@BAZÁREK ANGIE píše:
Jasně, o právech nic nepíši, jen si prostě myslím, že lehké plácnutí přes zadek stejně nic neřeší, jelikož to ani nepocítí. Samozřejmě pravidla a mantinely si musí nastavit každý dle svého uvážení a situace. Co se týče klečení, to mi připadá jako za dob našich prababiček. :kytka:
Nepraktikuji žádné fyzické tresty, přesto také nemám děti rozmazlené a poslouchají.

Souhlasím. Nikdy jsem dceru neplácla a je to velmi hodná holka, která si nechá spoustu věcí vysvětlit. Jediné co mě na mé výchově mrzí je, že když se kvůli mladší hůř vyspím, tak na starší občas zvýším hlas, když neposlechne ani napodruhé. Třeba co se týče úklidu pokoje nebo oblékání, když máme jít ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.15 09:35
@H8N2O4S píše:
Důrazně vysvětlím, že takto ne, trvám na omluvě a pak posílám kleknout do kouta. Dítě pak přijde samo pohladit a pofoukat, případně jen přijde a čeká, až řeknu, že je to dobré. Když se opakuje tak vysvětlování předchází pár přes zadek.

Kriste pane 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
28.3.15 09:36

Takhle staré děti těžko potrestáš, ono většinou ani není za co, teprve se vše učí. Je fakt, že když už mi podesáté otočí kolečkem sporáku, nereaguje na NE, několikeré odnesení a pokus o zabavení vyvolá touhu přiběhnout a opět to zkusit, pak plácnu po ruce, ale to je tak všechno. Stává se to vyjímečně, většinou si můžeš poradit tak, že dítě vezmeš, pochováš (většinou si těmi naschvály říká o pozornost), přečteš knížku, nabídneš mu, že ti může jako pomáhat apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
28.3.15 09:38

@BohunkaP Tohle tu občas čtu, že děti mají zažít přirozený důsledek svého chování, ale popravdě řečeno, u spousty situací si to neumím představit v praxi. O fousek výš popisuju, jak moje dítě miluje otáčení knoflíků u sporáku (a pračky, ale tam jde program aspoň zablokovat). Co za přirozený důsledek by batole v tomhle případě mohlo zažít? Spálený oběd? Vyhozený hrnec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama