Reklama

Jak u vás vypadá balení věcí na cesty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 6 inzerátů 16.01.18 13:12
Jak u vás vypadá balení věcí na cesty?

Už dva dny jsem naštvaná na manžela a nemůžu se z toho nějak dostat (šestinedělní hormony :roll: ), tak se zkusím vypsat touhle diskusí. Jak to vypadá u vás doma, když balíte na cesty s malými dětmi? U nás je to pravidelně „na rozvod“. :zed:
U nás to vypadá tak, že já v před odjezdem dobaluju a chystám sebe a děti a muž se tváří, že se ho to vůbec netýká, vůbec se neúčastní. To by mi vlastně vůbec nevadilo, kdyby u toho ještě celou dobu aspoň držel hubu a netvářil se, jako že neví, co mi jako tak dlouho (= déle než 10 minut) trvá. Já trpím lehkou cestovní horečkou, přiznávám, když máme někam jet (i na krátkou návštěvu, malý výlet), tak jsem nervozní. Ale nehysterčím, neřvu, normálně všechno zvládám, když mě někdo neprovokuje. A to je to, co si manžel prostě neodpustí. On si vždycky musí do něčeho rýpnout. No a já to nezvládnu a naštvu se. On to moc dobře ví a stejně to vždycky udělá. :zed: A pak se tváří jako neviňátko a pomalu je uražený, že jsem nepříjemná a nenaložená. Já vím, že má specifický styl humoru, ze začátku našeho vztahu jsem si musela dost zvykat, sám uznal, že jsem udělala v tomto směru pokrok (já si nerada dělám legraci z druhých a mám s tím problém i u sebe, když je toho moc a často). Ale při tom dobalování a chystání před odjezdem, jak jsem nervní, tak to prostě neskousnu a vždycky se mě to strašně dotkne. Kdybychom jeli někam my dva, tak to prostě nějak vyřeším (třísknu dveřma a pojedu sama :jazyk: ), ale jak jsou v tom děti, tak nemám řešení. Nemůžu to zrušit, nemůžu nebalit, nemůžu to balení hodit na něj. To by odnesly děti a to nechci. :nevim: Už jen pomyslím na to, že někam pojedeme, a mám nervy z toho, co zas bude.
Jak to vypadá u vás? Leží balení a chystání převážně na vás, nebo spolupracujete?
Já nevím, jak to u nás nějak vylepšit, už jsme o tom mluvili dostkrát, ale je to pořád stejné. :think: Přitom je to taková prkotina. :roll:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12816 příspěvků 1 inzerát 16.01.18 13:15

Manžel když byl první syn malinký tak taky nechápal proč se vypravuju tak dlouho stačí se obout a jít ne? Tak jsem ho zapojila a honila ho at přinese tašku, podá oblečení, zabalí pití pro malého a já jen oblíkala no nakonec z toho byl zpocený až na za… od té doby pomáhá ani nerýpe co tak dlouho trvá

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 16.01.18 13:16

Pokud dokážete překousnout že vám něco bude chybět, nechala bych ho teď měsíc balit jeho, max vždy Zkontroloval to nejhlavnejsi např. Vzal si pliny? A hned ho to prende :Pa mě tedy pomáha věci balit den předem, nebo min. Si to nachystat na komodu a pak jen přejet očima a hodit do tašky, tím že to dělám den předem tak mám jistotu že opravdu to nejdůležitější mám… A nebo ještě dělám to že se nejdřív nachystám já, pak věci a pak až říkám dceři a manželovi ať se obliknou

Příspěvek upraven 16.01.18 v 13:19

vverru
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 16.01.18 13:17

Buď v klidu, u nás je to úplně stejné. Snažím se balit v dostatečném předstihu, psát si seznam co zabalit a udělat těsně před odjezdem.

Mě nejvíc vytočí, že jako samozřejmost je, že většinou máme fakt všechno i věci, které by manžela ani ve snu nenapadly. Jen ale zapomenu nějakou blbost, tak to je kecůůů. Při tom nikdy nic nezabalí :cert:

Uživatel je onlineAlex Adrian
Závislačka 2578 příspěvků 16.01.18 13:19

Já si nejdřív vždy napíšu seznam co vše vzít s sebou, pak připravím věci moje, dětí, kosmetiku, jídlo. Vše odnesu do obyváku na gauč, manžel si zabalí své věci a vše pak rovná do kufrů, tašek, batohu. To ukládání věci mu jde líp než mě a mě to ani nebaví, takže jsem ráda, že mu to tak jde :-D
Zabaleny zavazadla dává do kufru zas on.

blumen
Hvězda diskuse 41313 příspěvků 16.01.18 13:20

Zacnu balit den dva predem, pokud jedeme na chvilku. Pokud na delsi dobu, udelam si seznam a zacnu driv prat, at je to hotovo zavcasu. Pak sbalim sebe a dceru a poklidim doma. Driv jsem balila i chlapa, ted ho necham byt a balim jen nas, popripade na tyden a vic mu tam nahazu i jeho veci.

My se vetsinou pohadali pri odjezdu, protoze se na nej zbytecne hodinu cekalo a byly jsme nachystane, ted uz s tim pocitam a posledni odjezdy byly v klidu, pocitam s posunutim odjezdu a tim, ze nez to nasklada do auta, tak to trva (to prenechavam mu, at dela aspon neco! :mrgreen: ). Pokud utrousi nejakou poznamku, uslysi jich mnohem vic ode me, takze uz nic nerika :mrgreen:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 16.01.18 13:20

@vverru pod to se podepíšu… Např tys mi nevzala kapky do nosu? Naštěstí už za ty roky vím co kdo bude potrebovat :zed: :lol:

dedrichov
Závislačka 2797 příspěvků 16.01.18 13:22

Ano, cestovní neuróza. Balívala jsem v průběhu celého dne… však ho nech část věcí zabalit, třeba zavazadlo do auta. Ať nezapomene xxx např. svačinu pro děti, ovoce, pití, náhr. oblečení, hračku, plenky atd… prostě ho zapoj a remcat přestane.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 106 inzerátů 16.01.18 13:23

Sbal si svoje a doklady, dětí věci včetně praní a žehlení nech na něm :-)

druhá možnost je poslat ho i s dětmi na cele odpoledne ven a sbalit vše v klidu o samotě :-)

scentini
Závislačka 3404 příspěvků 16.01.18 13:23

Zabalim sebe a dceru, muz se bali sam. Ale nemam teda 3 deti, kdyby jo tak ho zapojim. Ja si radsi delam vse sama, pokud ma kecy tak ja mu taky neco reknu :mrgreen:.

saramo
Závislačka 2797 příspěvků 16.01.18 13:24

Jakmile jedeme někam víc než na odpoledne, balím v klidu večer před odjezdem, když už děti spí. Balím jen já sama, věci které se ještě použijí a nemohu sbalit píšu na seznam (chuvicky, plyšák na spaní..) a ty až před odjezdem prihodim. Pak už se opravdu jen všichni obleceme a jdeme, žádný stres, nic.

Kakika
Extra třída :D 14895 příspěvků 16.01.18 13:25

@Elenloth balím sama i manžela. Jsem zvyklá sbalit celkem rychle naši 4členou rodinu. Dokud jsme byli tři (jedno dítě), balila jsem na cesty i kocoury. Ti pak zůstávali doma. Základem je, balit co nejvíc věcí v době, kdy chlap není doma. Pak už jen dle seznamu pár posledních věcí (např. věci z lednice, popadnou ráno kartáčky a pasty na zuby atd.). Ale upřímně hlásím, že jinak se balí dětem teď, než když jsem sebou tahala ještě všechny možné léky (horečka, suchý kašel, vlhký kašel, prdíky…), pleny, lahvičky, dečky, zavinovačky atd. atd. Když byli malí, tak jsem byla také na nervy. Jednak mě nenechali a také toho bylo podstatně víc. Pomohlo mi, když jsem si udělala seznam věcí, které sebou vždy potřebuju mít. Byl univerzální (tahala jsem ho před každou cestou). Teď dokážu všechny zabalit na týdenní cestu max. za hodinu (a to se flákám).

žampion
Závislačka 3729 příspěvků 16.01.18 13:26
:)

Příspěvek upraven 05.04.18 v 11:23

ivašot.
Kelišová 6421 příspěvků 16.01.18 13:27

Trpím cestovní horečkou a musím začít balit dost v předstihu. Vždycky balím pro mě a pro děti, pro manžela nachystám základ a on si dobaluje. Nejhorší je, že i když si pak chystá jen věci pro sebe, tak na něj vždycky čekámo. Pokud je to před odletem tak to čekání je v kombinaci s mojí cestovní horečkou docela třaskavá kombinace.
Jinak si dělám seznamy a pak si ji schovávám na další dovolené.

pikola
Neúnavná pisatelka 19073 příspěvků 16.01.18 13:27

Balík většinou v den odjezdu tak hodinu před :mrgreen: manžel si balí svoje, já moje a dcery a pak to dáme na postel a on nebo já to zabalí. Jídlo pro většinou já. Nekecá mi do ničeho, předloni jsme se vraceli asi 100 km pro dárky co jsme zapomněli pro rodinu, nikdo kecy neměl. Nehrotim to, co nemáme se dá koupit.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >