Jak uchovat digitální fotky

256
23.9.05 13:49

Jak uchovat digi fotky

Ahojte, mamky,
vidím, že je tu spusta nápaditých a velice šikovných lidiček, tak prosím o radu.
Znáte to, co jsou digitální foťáky, tak se fotí a fotí a …ale pa k co?

My fotky zatím „hážem“ do jednoho souboru na harddisku. Chtěla bych to však nějak „porovnat“, aby se v tom dalo lehce hledat. (Už ted je v tom maglajz) Podle času, to hlavně, ale taky třeba podle téma - dovolená, dítko apod. Nejde mi o to, dávat fotky na net, prostě si to pak vypálíme na CD a schováme, ale prostě aby to mělo jasný řád.
Nebo existuje nějakej pomocnej program? Někde, zadarmo?

Díky moc za vaše tipy
m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2339
23.9.05 14:18

Ahoj Michi,
my používám ACDSee, pro domácí použití je zdarma. Je to teda manželův obor (počítače a vše kolem nich) takže já si ty fotky maximálně prohlížím, vytvořit adresář teda taky zvládnu, i stáhnout z foťáku jsem uměla :wink: Ten program umí všelijaké úpravy a vychytávky, jediné co jsem zvládla je odstranit červené oči.
Existují i jiné programy, na netu byste jistě našli nebo sem holky napíšou.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2107
23.9.05 14:48

existuje spusta programov a vela z nich aj zadarmo. resp. za cenu casopisu - kazdu chvilu byvaju k dispozicii v DVD prilohe casopisu Chip.
staci si len vystriehnut.
taktiez sa daju niektore zadara stiahnut z netu.
my sme vyskusali viacere a mozem odporucit programik picassa. graficky krasny a jednoduchy, fotky si ulozis prehladne do adresarov, priradis si k nim urcity „mark“, takze moze byt fotka akoby vo viacerych adresaroch naraz (v skutocnosti je tam len raz, ale programik ti ju vie ukazat aj v jednom, aj v nejakom inom adresari) napr. adresar Vianoce 2004 kde mas vsetky fotky z tejto prilezitosti a na niektorej je dieta Kristinka , + adresar „nasa Kristinka“ kde sa ti taktiez ukaze tato ista fotka (a dalsie fotky Kristinky, „pozbierane“ z inych adresarov, takze ich mas pekne pokope)
dalej si mozes stanovit „prioritu fotiek“ - mas 1500 fotiek malej Kristinky, a je ti ich luto vymazat, ale na ukazovanie pre znamych je naozaj spickovych len 50, takze tieto si zase „omarkujes“ a staci, aby si mu povedala, ze chces ukazat len tieto „Ackove“ a on ich vie sam v celom adresari vyhladat a ukazovat po jednej, s tym, ze neoznacene preskakuje … a kopec inych sikovnych veci.
sam vie urobit napr. aj jednoduchu prezentaciu z fotiek, ktore mu zadas, pekne sa prelinaju, stanovis, ako kolko sekund sa ma ktora ukazovat …
ale to su uz len take „srandicky“ na hranie.
kazdopadne ako domaci rodinny program je vynikajuci. pre ozajstnych „fajnsmekrov“ existuju namakanejsie, ale na co mat nieco zbytocne zlozite … :wink:

no, neviem, ci som to vysvetlila zrozumitelne, ale keby nieco, pytaj sa. tak ci tak, kedze obaja s manzelom fotime, zblaznili by sme sa, keby sme nemali na fotky prehladny archivacny program :lol:

pa,

Baboo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
23.9.05 18:17

Taky máme prográme ACDSee a spoustu dalších…přítel je také z oboru PC.Aby jsi ale ve fotkách měla pořádek stačí si je jen popsat a uspořádat do souborů…já mám třebas adresář Filípek a vněm podadresáře první rok a druhý rok a v těchto podadresářích další podle měsíců a tak…vyhovuje mi to a docela se v tom orientuju.....baví mě také různé šablonky a podobně vypadá to pěkně po vytisknutí a zarámování či zalití do fólie jako dárek bezva!!!Babičky a dědečkové mají radost.
Uspořádávání fotek a hrátky s nima je můj koníček ač nejsem profesionální fotograf,moc mě to baví a je to můj relax.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
24.9.05 11:33

Díky moc za tipy. Snad se k něčemu dokopu. Máme sice doma odborníka na PC, manželova syna, ale je to zaláskovaný puberťák, tak se doma skoro nepotkáváme. Musím to holt zvládnout nějak sama. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
24.9.05 20:10

Ahojky,
Digi fotak mame uz dlouho a osvedcilo se nam trideni fotek podle mesicu - takze mame adresar FOTKY a v nem podadresare s nazvem rok_mesic - treba 2003_01 pro leden 2003 nebo 2004_10 pro rijen 2004 - fotky se nam hezky radi pod sebe, je to prehledne a snadno najdeme co potrebujeme.
Driv jsem davali fotky do pojmenovanych adresaru (treba dovolena 2003), jenze pak jsme zjistili, ze se spatne hleda. Takze kdyz chci dat fotky z dovolene zvlast, pojmenuju jejich adresar treba 2005_09_Jeseniky - a ony se mi zaradi hned za zarijove fotky - pred rijnove, takze je snadno najdu.
Vzdy, kdyz adresare dosahnou urcite velikosti, je vypalime (driv jsme palili na CD a ted uz zalohujeme na DVD). A znaceni medii je taky jednoduche - vzdy vyznacime od kdy do kdy jsou na nich fotky - treba 2004_02 - 2004_07 - a je jasno, jsou tam fotky od unora do cervence lonskeho roku.
Na spravu fotek pouzivame ACDSee, prijde mi takovy nejjednodussi a docela dost rozsireny program.
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
25.9.05 00:49

ahoj,

my fotky ukladame do adresare fotky ;) a v nem vzdy do dalsiho podadresare pojmenovanem podle datumu ve formatu yyyy-mm-dd s datem stazeni fotek z fotaku. Pak to sypeme jako tzv. „positivy“ na CD ci DVD. Nasi holcicce se chystam udelat jen jeji CD, kam vyberu a promazu jeji fotky a zatridim po letech dle mesicu. Proste ta specializovana CD budu delat jako kopie k tem „positivum“ - snad se k tomu dostanu :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
25.9.05 10:52

Ahoj, mám otázečku, dá se ACDSee stáhnout zdarma z internetu?

Díky Ája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
25.9.05 13:58

Dá se stáhnout z netu.Ale je to pouze 30.ti denní verze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1817
25.9.05 14:45

nejlepsi je vzdy kdyz stahujes fotky z fotaku - hodit vsechny do jednoho souboru - dat tomu nejaky jednoduse rozeznatelny nazev - tzn. datum, nebo jmeno mesice,kdy se fotky fotily a je to… pak uz to roztridovani neni takovy problem ani po dlouhe dobe. ale kazdy ma svuj system, uvidis,co ti bude vyhovovat.

marka +koblizek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15816
7.1.14 20:26

Oživuji diskuzi s dotazem kam ukládáte fotky? Máte je jen v pc - nemáte strach, že o ně můžete někdy přijít?, nebo je vypalujete na CD, DVD, apod. nebo je někde zálohujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14806
7.1.14 20:29
@pvmr píše:
Oživuji diskuzi s dotazem kam ukládáte fotky? Máte je jen v pc - nemáte strach, že o ně můžete někdy přijít?, nebo je vypalujete na CD, DVD, apod. nebo je někde zálohujete?

Na vnější zálohovací USB disk. Dnes koupíš disk 1000 GB za patnáct stovek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
7.1.14 20:30

Zálohuju a nejlepší dáváme vyvolat

• Nahlásit
  • Citovat
18312
7.1.14 20:31

No pokud jsou to menší balíky fotek - třeba nějaké téma nebo z jedné dovolené - tak bych i klasicky vypaloval na DVD. Plus ještě pro rychlejší potřebu, abych nemusel složitě hledat, mám po ruce 32GB flešku. Mám ty skříně holt asi členité nebo co… :oops: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
7.1.14 20:32

Což mě vede ke vzpomínce na služby v polovině devadesátých let - na výkladu jednoho obchodu bylo napsáno: „Prodej nahraných i nenahraných CD a DVD. Na požádání vám vypálíme.“
Trochu dvojsmyslné… :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Reklama