Jak uchovávat mateřské mléko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Emma9697
Kecalka 198 příspěvků 05.03.18 19:25
Jak uchovávat mateřské mléko

Ahoj potřebuju radu, chci odstříkat mléko, protože si potřebuju nutně něco vyřídit na úřadě prckovi bude podáno ze stříkačky ( jsme tak naučení z porodnice) a mám pár otázek: Zaprvé musí být stříkačka převařená když je uplně nová? zadruhé mléko po odstříkaní musím nechat vychladnout a potom až do lednice nebo rovnou? A za třetí mužu ohřívat v mikrovence nebo musím v ohřívači? Děkuji za zkušenosti a rady :palec:

Přečtěte si článek: Jak na efektivní odstříkávání mléka

Reakce:

Lenka Sombergová
Stálice 53 příspěvků 05.03.18 19:31

Novou vyvarovat nemusíš. Mléko může rovnou do lednice a ohřát ve vodní lazni nebo jak píšeš v ohrivaci. Jo pokud budeš odstrikavat na několikrát tak co lednice dát to nové vždy samostatne a až po vychladnuty se může smíchat. Prostě namíchat z ledničky a čerstvé odstrikane.

MóňaZ
Kecalka 255 příspěvků 05.03.18 19:36

Ahoj, krmím již 1/2 roku odsávaným mlékem, mléko trochu vychladnout nechávám, pokud je stříkačka nová, vyvářet se nemusí, je sterilní, ale zvážila bych uchování v jiné nádobě. Já uchovávám v lahvičce od odsávačky. Ohřívám ve vodní lázni, svařím vodu v konvici, dám do hrnku a v tom ohřívám (i z toho důvodu by bylo lepší mít mléko v něčem jiném než v té stříkačce). Mikrovlnka se nedoporučuje, mohlo by dojít k opaření, protože se většinou mléko neohřeje rovnoměrně.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 05.03.18 19:37
@Lenka Sombergová píše:
Novou vyvarovat nemusíš. Mléko může rovnou do lednice a ohřát ve vodní lazni nebo jak píšeš v ohrivaci. Jo pokud budeš odstrikavat na několikrát tak co lednice dát to nové vždy samostatne a až po vychladnuty se může smíchat. Prostě namíchat z ledničky a čerstvé odstrikane.

líp bych to nenapsala

lucynka25
Echt Kelišová 7643 příspěvků 1 inzerát 05.03.18 20:37
@Lenka Sombergová píše:

Tak tak :think:
Ještě bych pripsala, ze v lednici neskladovat ve dverich, je tam. nejmin chladno a max.24h, pak zamrazit jedine.

Jana206
Nadpozemská drbna 26494 příspěvků 05.03.18 21:12

Mm vydrží minimálně 12 hodin při pokojové teplotě, některé zdroje uvádí az 24 hodin. Mám to vyzkouseno, co odsaji večer a v noci pouziji během toho nasledujiciho dne, kdyz potrebuji, aby dcera dostala dávku odsateho. Bez chlazení a následného ohřívání. Samozřejmě bych to nenechala stát na přímém slunci v 30 stupních, ale v tomto období v pohodě. Strikacka je sterilní.

Jana206
Nadpozemská drbna 26494 příspěvků 05.03.18 21:19

Jinak mě to potvrdili i v nemocnici, kdyz jsem pred 9 lety byla s tritydenni dcerou znovu na fototerapii k vůli zloutence. Musela jsem krmit odsatym, honem jsem chtela kazdou dávku chladit. Sestricky rikaly, ze MM může stát 12 hodin při pokojové teplotě, nic se nestane. Od té doby, kdyz jsem potrebovala další děti nechat nakrmit odsatym, žádná křeč. Na dvě odsati jsem nasbirala potrebnou dávku a potom jen do strikacky nebo na odsavacku Medela nasadit Calmu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >