Jak učit na nočník, když nejsme doma

33064
25.5.16 12:52

jak učit na nočník když nejsme doma

Ahoj..trošku téma pro odlehčení.
Malá má 19m, ráda bych aby přičichla k nočníku, ALE…
jak učit na nočník, když ráno jezdíme se starším do školky, pak na nákup, pak přijdem, chvili poběhá, a jde spát. Spí cca do 13h, pak oběd, a pak zase jdeme pro bráchu do školky. Když přijde, čekáme cca pul hodiny na manžela až přijde z práce a pak jsme do večera venku..
Mám ji zkusit kvuli tomu zrušit spaní? nebo se na to mám… :jazyk: :nevim: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13406
25.5.16 12:56

@smurfka vykašlala bych se na to a nechala to na prázdniny, počítám, že syn nebude ve školce tak to bude volnější. Nechala bych venku běhat dole bez a uvidělo by se jestli to pobírá nebo ne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1596
25.5.16 12:56

@smurfka tak zkoušet kdykoliv kdy budete doma, spaní bych určitě nerušila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
25.5.16 12:57

Jo, vy… se na to. Vůbec bych to nehrotila a už vůbec kvůli tomu nepřekopávala režim, nebo rušila spánek. Já na nočník neučila ani jedno dítě. U toho mladšího jsem se na to, po zkušenostech se starším, vykvákla úplně. Bývali jsme taky pořád pryč, bez pleny ho ani nebylo možno nechat, protože kudy chodil, tudy čůral a vůbec o tom nevěděl. Doslova a do písmene. Šel z plen rovnou na záchod. Týden po 2.narozkách strhl plenu a běžel čůrat na záchod. Od té doby byl bez plen. Přeskočil i ten nočník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33064
25.5.16 13:04

@Fima no malá se taky cpe na záchod, protože tam vidí všechny čurat..ale nedosáhne tam ani se stupátkem, tak by stejně sama nechodila a říct si neumí ještě vůbec.
@Mufina
takhle to právě vůbec neznám..mi se se synem na týden zavřeli doma a prostě trenovali, pak teprv mohl chodit ven protože už uměl a zašel si sám..
on musel být celou dobu nahatý, protože jak na sobě měl slipy nebo tepláky tak to pustil..tak si neumí představit že bych dceru nechávala třeba na písku nahatou..jí všechen bordel pujde do pipiny.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
25.5.16 13:13

Moc to neřeš a zkoušej to, pokud jste doma. Samosřejmě ráno, po jídle, po spaní atd… Ze začátku budou nehody, ale intervaly se budou prodlužovat. Pokud někam jedete, dala bych plenu. Ale na zahradě bych to zkoušela bez plínky třeba s nočníkem a kdyžtak převlíkla. Spaní bych určitě nerušila, ještě ho pořebuje. Naší malé bude 23m a už chodíme všude bez plíny. Dávám ji jen na spaní, nebo pokud vím, že usne - např v autě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9273
25.5.16 13:15

Nosila jsem nočník v igelitce všude s sebou.Na malou to přišlo, tak jsem vyhledala klidnější koutek a bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5605
25.5.16 13:18

Neřeš, zkus ho třeba posadit na nočník ráno hned po probuzení, aby teda přičichl, ale nelámej to přes koleno, jinak malá se naučila na nočník v létě venku, když běhala malá a čůrala na zem nebo do bazénku, pak jí to nějak cvaklo a i doma si začla říkat na nočník, ale nehody byly a když jsme šli ven a já věděla, že nebude možnost někde čůrat, např. cesta vlakem, autem, busem, tak jsem jí dala plínku. Nijak nevadilo, prostě doma si řekla, venku do plínky a teď už je bez plínky venku i doma, má ji teda na noc, to jsme ještě nevychytali. Jo a naučila se v nějakých 23 měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33064
25.5.16 13:19
@dada453 píše:
Nosila jsem nočník v igelitce všude s sebou.Na malou to přišlo, tak jsem vyhledala klidnější koutek a bylo.

taky jsme nočník nosili sebou ven, ale to už na něm uměl..
vidím rozdíl v tom když ho nosím ven a on už ví co a jak a kdybych ho měla nosit ven a tam ji to učit..ale stejně mi asi nic jiného nezbyde..protože když je pěkně jsme venku celé odpoledne a dopoledne spí, tak nebude kdy ji učit.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33064
25.5.16 13:20

@Fazulina
no jo..ale asi máte baráček že? nebydlíte v paneláku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5605
25.5.16 13:20
@dada453 píše:
Nosila jsem nočník v igelitce všude s sebou.Na malou to přišlo, tak jsem vyhledala klidnější koutek a bylo.

To fakt? Tak to je masakr:-))). To seš dobrá, já bych se na to vyprdla, s prominutím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5605
25.5.16 13:22
@smurfka píše:
@Fazulina
no jo..ale asi máte baráček že? nebydlíte v paneláku…

To je fakt, ve městě je to asi horší, ale abych sebou tahala nočník, to asi ne. Naučí se prostě až to půjde, to mi s prominutím přijde teda fakt ujetý, nikdy jsem nikoho s nočníkem chodit neviděla a děti se na něj naučili. Tak snad když si řekne na nočník, tak venku se vyčůrá i bez něho, ne? Sundáš gatě a pustí to do trávy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13406
25.5.16 13:23

@smurfka já jsem to měla u každého dítka jinak, ale se synem vlastně podobně jako ty. Zrovna nám to vyšlo, že měla starší dcera začátkem června neštovice, takže jsme byli zavření doma, tak jsem ho nechala běhat nahatého a jemu to během jednoho týdne docvaklo. S oblečením to u něj byl taky boj, starší dcera se jednou počůrala do kaťek a pochopila to, jemu to trvalo snad měsíc. Byly mu v té době čerstvě 2 roky, ale během měsíce se přestal počůrávat i v noci, takže docela pohoda. O nejmladší ani nemluvím, to je kapitola sama o sobě, 2 týdny bez nehody i v noci suchá, pak se zas 2 týdny počůrává - takhle už od zimy :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33064
25.5.16 13:24

@Fazulina
tak syn ne..ten prostě u toho musel sedět..pak venku odkoukal že u toho jiné děti stojí, tak teprv byla fáze stání..
normálně jsem nočník strčila do kočáru do košíku a šlo se.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24427
25.5.16 13:26

Zkus když přijdete domů, než půjdete ven. Mne se odplenkovala při stěhováni, kdy na to fakt klid nebyl. S venku můžete na trávu. Naše odmítala pleny, ale byly ji dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama