Jak učit na nočník, když nepije tekutiny a tak skoro nečůrá

27.5.17 13:07

jak ucit na nocnik, kdyz nepije tekutiny a tudiz skoro necura

Ahoj, uz parkrat jsem si tu ruzne stezovala, ze dcerka moc nechce pit, problem trva od jejich cca 4 mesicu. Bohuzel, s tim, jak roste, se veci spis komplikuji, nez ze by se neco zlepsilo. Dcerka uz mela dva roky, ale stale pije cca 2dcl denne max, poslednich par tydnu odmita i mliko (zkouseli jsme vsechno, ruzne druhy piti, savicek, nutit, nenutit, nic nepomaha, jak je vetsi, je problem ji k tomu prinutit, obcas se mi podari do ni narvat par lzic piti, ale za cenu velkych nervu pro nas obe..jinak je spokojena a nic ji nechybi). Chytra je opice dost a vi moc dobre, co se dela na nocniku ci zachode, problem je, jak ji na nej ucit sedat, kdyz cura jen malo po troskach? Problem mame i se zacpou, ma nejaky blok a kadi zasadne jen v noci v postylce po par dnech, co to zadrzuje. Setkal se s tim uz nekdo a co byste doporucovaly?

Příspěvek upraven 30.05.17 v 11:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2059
27.5.17 13:12

@pani.tau A co polévky, vývary, koktejly, džusy? Nic z toho? Jí dost ovoce a zeleniny? Může mít vodu i z potravy, co takový meloun?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6054
27.5.17 13:14

Ovoce nebasti?
Meloun hodne zavodni..jablka taky. Nebo ze zeleniny salatova okurka. Ty problemy se zacpou ma ze jsou tu bobky tvrdy,,telo zdime vodu, jak jen to jde. A mozna to ma i psychicky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.5.17 13:19

Polivky, dzusy, melouny, vsechny osvedcene triky jsme zkouseli, da si par lzicek a staci, nejradeji ma suchou ryzi a suche nudle..obecne i s jidlem trochu bojujeme, ale to mi nevadi tolik, jako to, ze nema potrebu pit. sem tam si nejakeho ovoce uzobne, ale ze by snedla neceho dost na to, aby se zavodnila, to bohuzel ne..urcite je ta zacpa i psychicka, ma zazite, ze kadeni boli, tak to zadrzuje, dokud muze..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6054
27.5.17 13:23

Jinak se vyviji normalne? Hraje si s detma, mluvi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
27.5.17 13:25

@pani.tau A co nejaká pohádka na to téma? Dát jí nočníček do stanu, aby měla soukromí? Nějaké léky pro začátek na změkčení stolice?

Škoda je, že se naučila kadit od plíny. Může mít blok i z tohohle, ale s tím už nic neuděláte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3642
27.5.17 13:31

Taky mi syn vypije dve dcl caje. Takze na obed dostane plny talir polevky a tu s ni. Pak funguje neco noveho neokoukaneho. Stridam to, flasky schovavam a vytahuje a po nejake dobe ho zaujme, tak na posezeni vypije i dve dcl. Rano do hrnicku dostane dcl mlika. Nekdy vypije jen tak, nekdy musim podat brcko. A denne do nej nacpu jablko a jogurt, tam je hodne tekutin. Ale cura porad, i kdyz trosky. Vzdycky dokaze neco vytlacit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1919
27.5.17 14:42

A nebavi ji zkusit pit brckem-barevnym, ozdobnym, delat bubliny? jinak moje deti jakmile jim dam ve vane zinku tak ji sajou, ale to bych brala jako nouzove reseni. V tech vedrech ted bude 2dcl fakt malo. Cpala bych ji to i kdyby po lzickach. Zazila jsem to s dcerou a redila jsem ji vodou co slo-polivku, br kasi, proste do vseho jsem ji zamichala trochu vody. Urcite s tim souvisi i ta zacpa, boli ji to tak pak zadrzuje. Zkuste duphalac.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10232
27.5.17 15:07

A co zkusit rozmixovat meloun s ledem tak, aby tam ty kousicky ledu byly vidět. Krásně to krupe. Některe děti chtějí naopak, aby tekutina měla c:a 37 stupňů. 15 kilový dite by melo do sebe dostat 1,25 litru tekutin. Samozřejmě jídlo započítáno. Anebo zkusit hodně zredenou vodou takovou tu ochucenou sodovku, ne limonádu. To doporučuji nepicím
Dětem tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
27.5.17 15:27

Ja bych ve Vasem pripade spise resila to piti, nez nocnik, vzdyt si mala odrovna ledviny a ta vecna zacpa je taky prusvih… Resila jste to s detskou lekarkou? Mela jsem s dcerou uplne stejny problem. V jejich 13-ti mesicich jsme skoncili v nemocnici na kapackach. Nepomahalo nic, ona proste pit nechtela, ani polivky, nic co bylo tekute. Kdyz uz jsme vyzkouseli uplne vse, tak jsme ji silenych 9 mesicu strikali vodu do pusy strikackou. Ze zacatku to bylo nasilim, po case zjistila, ze to nevybojuje, tak uz se nechala dobrovolne, pak jsme presli na lahev s brckem a ted uz pije celkem hezky a dokonce si i nekdy sama o piti rekne, je ji ted 27 mesicu… Bylo silene tak malemu diteti pacit celist aby otevrela pusu a ja ji mohla striknou piti, ale nikdy bych ji nenechala dlouhodobe o 2 dcl piti za den. Dehydratace je pro male dite to nejhorsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1295
27.5.17 15:36

Asi je to to posledni, co bys chtela cist (slyset), ale je potreba zrusit suchou ryzi a testoviny, nic ji nedaji, a naucit na ovoce a zeleninu (klidne ze zacatku suche brambory, samotnou mrkev - varenou ci syrovou- hrasek, casem kombinovat, zvyknout na polevky, par lzicek, naucit ji na nove chute, chvili to potrva, musis byt trpeliva, je to dulezite, tak ji das vlakninu pro streva, vitaminy a min. Latky + tu vodu. Jo a ovoce doplnit bilym jogurtem. Zvykne si a kakat pujde lip! At se dari!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1295
27.5.17 15:44

Zkus test na sobe, par dni jist hlavne to suche (ryzi, testoviny, rohliky) a pak zase zeleninu, ovoce, jogurty, maso a sama uvidis rozdil v mnozstvi stolice a jeji konzistenci.
Piti porad nabizet, mit po ruce, vymyslet legracky - brcko, pomalovana lahev, zmzlinove piti… Cokoliv jineho.
To pujde, neboj! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
27.5.17 15:54

Moje dítka taky moc nepiji e 2 dc je strašné

Ja jsem tedy slevila na řešené džusy a hodně redene šťávy, bez konzervační ale piji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.5.17 16:23

Dekuju za rady, taky jsme si prosli obdobím piti kapatkem a po lzickach, ale rvat ji to nasilim neustale proste nejde, z toho by se jeden zblaznil, navic jak je ted velka, tak to ani dost dobre nejde, mozna jedine vecer, kdy ji manzel nasilim podrzi a ja ji teda neco do te pusy dostanu, ale reseni to neni..navic pres den jsem s ni sama, ze..totez s ovocem, ja se snazim nabizet vsechno mozne, kolikrat to dcerka ani nechutna nebo jen maly kousek..mela jsem obdobi, ze jsem se tim desne stresovala a cely den byl jen boj s pitim a jidlem, od te doby, co jsem to ze zoufalství uz prestala resit a rezignovala jsem, je to pro celou rodinu lepsi..jak rikam, mala je v klidu a az na tu zacpu nicim nestrada..doktorka rekne akorat „dejte ji neco sladkeho na piti, co ji chutna“, coz samozřejmě delam, ale i tak, jednou dvakrat si potahne a konci. tak díky, ten meloun jeste jednou zkusim, kdyz je ted zas sezona..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
27.5.17 17:07

Vsechno jde, kdyz se chce. Malou mi obcas drzel manzel, ale vetsinou jsem na to byla sama, non-stop 9 mesicu, nez jsem ji vypiplala ze strikacky. Vetsinou na zemi jsem si ji chytila nohama, jakkoliv a slo to. To co tady pisete jsou neuveritelne vymluvy. Nez byste se Vy a rodina stresovala, tak radsi nechate dite dehydratovane a se zacpami, no gratuluju. Matka by mela udelat VSECHNO, aby dite nestradalo. A ze problem trva od jejich 4 mesicu? To jste mela sakra hodne casu, nez Vam vyrostla tak, ze uz mate problem s tim cokoliv udelat… Nechapu jak muze matka tak rezignovat a vykaslat se na zdravi sveho ditete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama