Reklama

Jak udělat kaši z ovesných vloček a MM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mmmarkytka.m
Nováček 6 příspěvků 07.03.17 11:30
Jak udělat kaši z ovesných vloček a MM?

Ahoj holky,

doktorka mě přesvědčila o zavádění lepku do stravy, ale stále kojím a nic umělého dávat nechci. Ráda bych tedy doma udělala kaši z ovesných vloček z mateřského mléka. Tuší někdo, jak na to? 8o

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 07.03.17 11:35

Nevím, jestli bych malému miminku dávala zrovna ovesné vločky. To spíš raději ovesnou mouku… :nevim:
Ale pokud bys přeci jen chtěla, postupovala bych tak, že bych do MM na několik hodin dala vločky rozmočit a pak uvařila. Stejně jako se vaří klasická ovesná kaše. :nevim:
Možná jednodušší řešení než používat MM je koupit rýžový nápoj (ideálně Alnaturu nebo v DM) a uvařit kaši z něj.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 07.03.17 11:38

Na tohle bych se vykašlala, zbytečně pracné. Navíc kaše z MM neskutečně řídnou, je to jen voda.
Předpokládám, že máš mimino pod půl roku, které ještě nemá zavedený zeleninový příkrm. Svař v kojenecké vodě špaldové vločky (neb jiné vločky s obsahem lepku) a dítěti dej po lžičkách ten vývar z toho, nebo trošku těch rozmixovaných scezených vloček, pokud chceš mít „kašičku“. Dítěti bude šumák, že je to bez mlíka.
Na seznámení s lepkem to bohatě stačí.

mmmarkytka.m
Nováček 6 příspěvků 07.03.17 11:39

@malinika Tak já to samozřejmě pomalu, jde mi o to vytvořit konzistenci kaše… Děláme ryzovou s banánem, ale to dělám z vody, mateřské přidám až nakonec. Ty kupované mi právě dělají to, že s mateřským jsou furt tekuté, takže to můžu nalít tak leda do flašky :(

mmmarkytka.m
Nováček 6 příspěvků 07.03.17 11:41

@Svistice Konečně něco, co mě někam posunulo. Moc díky! Jinak právě kupované ridnou, ale myslíš, že se to stane i když to udělám doma?

Misheli
Kecalka 223 příspěvků 07.03.17 11:42

Já bych tedy spařila vločky horkou vodou, nechala ve vodě chvíli naboptnat a změknout, pak scedila a přidala MM. Rozhodně bych MM nevařila.
Malá se mnou vločky jedla od cca 9 měsíců. My jsme vločky s MM nedělaly, to jsem jí dala vždy jen kojením. Dobré jsou ty drcené, ale to asi znáte :-) měla je radši, než ovesnou kaši :)

Inge
Extra třída :D 10912 příspěvků 07.03.17 11:45

Uvařila bych hustou kaši z jemných ovesných vloček a vody a po sundání ze sporáku bych ji pak naředila MM.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 07.03.17 11:46
@mmmarkytka.m píše:
@Svistice Konečně něco, co mě někam posunulo. Moc díky! Jinak právě kupované ridnou, ale myslíš, že se to stane i když to udělám doma?

Ano, jako nadšená prvomatka jsem chtěla kojenému dítěti vařit kaše z odstříkaného MM. Tedy vařit ve smyslu, že uvařím vločky ve vodě a pak tam přídám po dostavení MM. Udělala jsem to dvakrát, bylo to opravdu jak polévka, na lžičce to nedrželo, i když tam toho mlíka bylo ak 30 ml maximálně.
Nakonec jsem to řešila vločkami uvařenými ve vodě a poté vmíchání jogurtu neb 2-3 odměrek UM. Ale dítěti už bylo devět měsíců.

Příspěvek upraven 07.03.17 v 11:49

mmmarkytka.m
Nováček 6 příspěvků 07.03.17 11:47

@Misheli My máme pět měsíců, takže chci dát právě něco, co dítě s tím lepkem seznámí, dokud kojím. Vločky už jsem si našla v bio výživě, mají tam z nich všecko, mouku, celé kusy i drcené na různé velikosti, což je teda super. Mlíko právě nechci vařit, to už bych to mohla udělat fakt jen z vody… No o něco se pokusím :lol:

Alishka111
Kecalka 465 příspěvků 07.03.17 11:55

A mm se nesmi vařit? Já jsem to s dcerou řešila, jen s um, taky se nema vařit. Uvařila jsem vločky ve vodě ( do jednoho roku určitě dobře povařit) na hustou kaši a doplnila mlékem, pokud jsou vločky i po uvaření hrubé, rozmixovat. Je takhle dělala dlouho i krupicovou, nez jsem začala vařit z kravského.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 07.03.17 11:58

@mmmarkytka.m Ovesné vločky nejsou vhodné pro tak malé dítě - příliš vlákniny.

mmmarkytka.m
Nováček 6 příspěvků 07.03.17 12:22

@Alishka111 No podle všeho, co jsem četla, by se MM nemělo ani ohřívat nad teplotu 40 stupňů. Takže z toho vařit nejde. Ale udělám to tak, povaříme v kojenecké vodě a rozmixuju, zaliju mlikem. Fakt nevím jak jinak…

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 07.03.17 12:28

@mmmarkytka.m taky jsem kojila a kaše jsem nikdy z mléka nedělala, dělala jsem je normálně z vody, příp. jsem přidala ovocnou přesnídávku. Pak jsem dokojila. Připadá mi zbytečné odstříkávat jen kvůli kaši. Dítěti se to pak stejně v žaludku smíchá.

beruska9
Extra třída :D 10564 příspěvků 07.03.17 12:56

@Alishka111 : tak uvarit MM teorericky asi muzes, ale v zasade tim zlikvidujes temer vsechno uzitecne, to uz pak klidne muzes uvarit ve vode a vyjde to asi nastejno.

Jinak k uvodnimu dotazu - ja delala kase z vody a ochucovala ovocem, pak casem normalne z kravskeho mleka, ale to az tak bliz k roku.

mmmarkytka.m
Nováček 6 příspěvků 07.03.17 12:59

@AnastazieB Já mám spoustu mléka odstrikaneho v mrazáku. Pokud jsi neměla tak jasně, ale vyhodit je mi to líto.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama