Jak udělat na dort srst zvířátek z marcipánu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Themi
Nováček 7 příspěvků 04.01.19 15:57
Jak udelat na dort srst zviratek z marcipanu?

Ahoj holky, mam dotaz a zajimalo by me, jestli jste uz nektera toto nedelala…budu ted pect dort ve tvaru medvidka a porad premyslim nad tim, jak udelat tu srst co nejhezci. Nedelala jste ji nektera lisem na cesnek? Zajimalo by me, jestli to jde i z fondanu a hlavne jak tomoak uchytim na ten korpus..mam to podmazat kremem? Predem diky za vase zkusenosti ????

Reakce:
MisulkaP
Kecalka 174 příspěvků 04.01.19 16:12

Ano podmazala bych krémem a udělala to lisem na česnek

BaMaK
Závislačka 2947 příspěvků 35 inzerátů 04.01.19 16:13

Lis na česnek bude dost hrubý a krátké „chloupky“ taky neděláš. Já bych zkusila obtisknour nějakou látku, nebo jen naznačit rýhy paratkem.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 04.01.19 16:22

a trváš na marcipánu? Nejleší je totiž dělat medvídky z krému špičkou na trávu. U marcipánu bych přišla o nervy. Určitě by to nedrželo a trvalo by to věčnost. Z krému mám chluby ověřený a jde to samo a vypadá to super
 https://www.youtube.com/watch?…

VeruMar
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 04.01.19 16:28

@Themi pokud chces opravdu fondan (nebo marcipan? To je rozdil) tak bych ho asi rozvalela a vidlickou naznacila, udelala „chloupky“ a pak cele hodila na krem- pozor, krem musi mit vetsi obsah masla nez mleka, jinak fondan potece. Taky je dobre dort pred potazenim dobre vychladit uz namazany kremem,aby se ten fondan nerozmacel.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 04.01.19 16:36

Ještě koukám tady je 2. a 3. ukázka použitelná na fondánovou srst
 https://www.youtube.com/watch?…

Themi
Nováček 7 příspěvků 04.01.19 17:04

@Pandulka jee tonje super, to bude asi jednodussi a vypada to moc hezky! :heart_eyes:Diky za tip :thumbsup: a jaky na to mas ozkouseny krem? Ja totiz delam normalne na dorty krem z mascarpone a tvarohu, ale natohle to bude chtit asi klasicky maslovy, vid? Aby byl tuzsi.

Themi
Nováček 7 příspěvků 04.01.19 17:05

@Pandulka to je tak supr tip, diky moc :blush:

Larysa940
Stálice 53 příspěvků 04.01.19 17:48

Ahojky, já srst dělám manik. Nůžkami (zakoupené samozřejmě jen pro tento účel:D ) a je to parádní :)

Pandulka
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 05.01.19 09:49
@Themi píše:
@Pandulka jee tonje super, to bude asi jednodussi a vypada to moc hezky! :heart_eyes:Diky za tip :thumbsup: a jaky na to mas ozkouseny krem? Ja totiz delam normalne na dorty krem z mascarpone a tvarohu, ale natohle to bude chtit asi klasicky maslovy, vid? Aby byl tuzsi.

Dělala jsem to klasicky z máslového krému (byl to tuším tenkrát ten, jak se do másla přišlehá ještě něco- buď puding nebo taková ta vařená kaše z mléka a mouky). Z krému mascarpone šlehačka si myslim, že by to nešlo. Teda jako šlo, ale než skončíš, tak ty první chlupy už budou asi slepené. Už takhle jsem vždycky chvíli zdobila, pak se mi v rukách ten krém začal rozpouštět, takže dort i sáček na chvíli do lednice a zas pokračovat.
A teda nevim, jestli bych šla do 3D dortu s krémem z mascarpone. :think: Trochu bych se bála, že se ten dort sveze a nebude to tak držet. Ale třeba to máš ozkoušené. Na 3D používám vždy máslový, jinak dělám mascarpone nebo šlehačkový.

Themi
Nováček 7 příspěvků 05.01.19 11:34
@Pandulka píše:
Dělala jsem to klasicky z máslového krému (byl to tuším tenkrát ten, jak se do másla přišlehá ještě něco- buď puding nebo taková ta vařená kaše z mléka a mouky). Z krému mascarpone šlehačka si myslim, že by to nešlo. Teda jako šlo, ale než skončíš, tak ty první chlupy už budou asi slepené. Už takhle jsem vždycky chvíli zdobila, pak se mi v rukách ten krém začal rozpouštět, takže dort i sáček na chvíli do lednice a zas pokračovat.
A teda nevim, jestli bych šla do 3D dortu s krémem z mascarpone. :think: Trochu bych se bála, že se ten dort sveze a nebude to tak držet. Ale třeba to máš ozkoušené. Na 3D používám vždy máslový, jinak dělám mascarpone nebo šlehačkový.

Tak to jsem si presne myslela. On ten z mascarpone je takovej lehci, ale na tohle bude lepsi ten maslovy. Tak mockrat dekuji za radu-uvidim, co mi z toho vyjde :grin:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >